- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Smí se chytat z balkonu ?
mám rybářskou chatu na Orlíku, ve strmém svahu ve skále pár metrů od břehu, když je dost vody, dá se nahazovat z balkonu. Ale smí se to ? Můžu chytat ze svého vlastního balkonu ? Pro lepsi predstavu sem dam fotku: http://pitr.webz.cz/balkon.jpg
Diky za Vase nazory
Pitr
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nmirmen - Profil | So 14.10.2006 22:13:59
NJirka K (původní) - Profil | So 14.10.2006 22:11:43
Nmirmen - Profil | So 14.10.2006 22:05:17
Zda má RS právo vstupu na terasu chaty, hmm, tím si nejsem tak stoprocentně jistý.
Terasa je součástí objektu a - pokud vím, tak např. - ani Policie ČR nemá automaticky právo na vstup do objektu ( pokud se nejedná o nějakou neodkladnost zabraňující něčemu atd.).
Rybolov z terasy - podle mne - je v rozporu s volným vstupem RS na pozemky, z nichž je možný výkon rybářského práva a tedy i kontroly lovícího, protože do tohoto prostoru bez vyzvání nebo souhlasu majitele RS vstoupit nesmí !!!
Případné automatické právo vstupu RS na terasu objektu je v rozporu s právy soukromého vlastníka objektu ( alespoň podle mne). A - odvozeně - rybolov z míst, kam se RS nemůže nebo nesmí dostat, je účelovou věcí a jako takový je v rozporu se smyslem zákona upravujícího výkon rybářského práva ( namátkou - pytlačení ze zahrad zaplocených až k vodě, z lodí ukotvených mimo dosah RS nebo u oplocených pozemků atd.). Nejsem právník , a mezi členy MRKu jsou tací, kteří problematice rozumějí a dokáží poskytnout - na rozdíl ode mne - výstižnou a nevyvratitelnou informaci. Za dezinformace se omlouvám.
Nmikiw | So 14.10.2006 21:53:27
NMrKos - Profil | So 14.10.2006 21:13:41
Nmirmen - Profil | So 14.10.2006 21:02:24
A já to mám 20 metrů k pípě, nakládanýmu hermelínu nebo přeuzený klobáse. A navíc - všechno jen 4-5 minut chůze od místa, kde bydlím :-)
Takže - můj vztah k plotům a omezením - proč ne. Jenže - porybný tam musí mít volný přístup.
Bez toho, že by musel klepat, zvonit, na sebe upozorňovat ( což u řady "soukromých" pozemků v chatařských oblastech aj. naprosto neplatí ).
A otázka směrem k soukromákům - jenom malé naťuknutí toho, že si někteří vykládají pojem, že "soukromý rovná se > vše je možné a na zákony netřeba hledět".
Pak si někeří "rybáři" myslí, že ze soukromé loučky nebo oplocené zahrádyk ( nebo terasy či lodě) lze lovit ryby a že není třeba brát ohled na zákon, sice čím dál tím víc běžné, přesto nelegální, či dokonce trestné.
NMrKos - Profil | So 14.10.2006 20:51:44
a jinak proč do toho taháš soukromáky?... myslím že většina z nás si uvědomuje jak to tam je ale netrápí nás to a dokonce nám to vyhovuje... stejně tak jako 298000 Pepíkům vyhovuje svaz... :-) až to jednou někdo zakáže tak se podřídíme... zrovna zítra jedu na soukromák a možná píchnu i jesetera :-)
ale to jsem odbočil trochu mimo mísu a i otázku: takže z balkónu dle zákona chytat nelze ale drobnou ůpravou lze dojít do fáze že chytání nebude již protizákonné ale v pohodě... vlastně jaký je rozdíl mezi pódiem od plavačkové bedny a balkónem? pokud na bedně bude rybář sedět tak asi těžko mu vleze RS na klín... takže je to také určitá překážka....
tedy PítrH: dodržuj BP, umožni kontrolu RS a můžeš si chytat klidně i z balkónu...
Nmirmen - Profil | So 14.10.2006 20:36:16
Je to totiž řečený naprosto jasně a vychcávačky jsou jen vychcávačky a nic víc.
I na "soukromé vodě" nelze provozovat výkon rybářského práva v rozporu se zákony této země ( zákon totiž pojem SOUKROMÁ VODA nezná).
I na "soukromé vodě" nelze vysazovat ryby bez ohledu na povinnost vůči revíru, dokonce nelze vysazovat nepůvodní druhy ryb ( jesetery - aj. - trestný čin), a už vůbec nelze "povolovat" jakýkoliv druh rybolovu, který je v rozporu se zákony ČR ( například lov na dírkách aj.).
NMrKos - Profil | So 14.10.2006 20:19:07
chtěl bych vidět kdo by dotyčného ( třeba teď PítraH ) a ve smyslu jakého paragrafu popotahoval či dokonce žaloval kdyby měl řádně napsanou docházku, nastraženy max dva pruty, byl u nich přítomen a umožnil kontrolu...
na druhé straně je fakt že dle zákona je to tak nějak jak jsi napsal... tedy stačí oddělat dvě laťky aby kontrolní orgán mohl zábradlí překročit bez rizika poškození orgánu rozmnožovacího a je to všechno v pohodě... :-)
Nmirmen - Profil | So 14.10.2006 19:33:25
Místo, kde lovíš, totiž nesmí být ohrazeno čímkoliv a porybný tam smí mít naprosto volný přístup.
Neexistuje možnost lovit za jakoukoliv překážkou, která znemožňuje přímou kontrolu rybáře. Neexistuje lov za přepážkou ( překážkou) , která by rybářskou stráž nutila někde mačkat zvonek, aby se dostala na soukromý pozemek ( což by v praxi umožnilo pytlákovi získat pár desítek vteřin času na sbalení nastražené pytlačky nebo dokonce prutu).
Každý, kdo loví z prostoru, kam nemá naprosto volný a neohlášený přístup rybářská stráž, tak se dopouští přinejmenším přestupku nebo dokonce trestného činu.
A pozor !!!!
Soukromý majetek nezakládá ani nejmenší právo na porušování zákonů v ČR, to znamená, že ani na soukromém se nesmí lovit jinak, než to ukládají zákony platné v ČR !!!!!!!!!!!!!!
Každý, kdo to porušuje, tak se vystavuje ( jako podnikatel nebo účastník) riziku toho, že stane před prokurátorem a následně soudcem, a taky že si ponese na svém hřbetě všechny důsledky svého jednání.
NMartin M. - Profil | So 14.10.2006 9:58:35
Nxycht | So 14.10.2006 8:56:07
Kde to žije - všechna témata
11:27NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 8
11:23N🔥 Grill a grilování 🔥 586
10:54NLov pod jezem v letních vedrech? 13
10:09NRybáři vs ochránci přirody 88
9:55NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
9:43NHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ČtNStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
Sensas pelety Super Feed 650gZa 115 Kč
Klasické zakrmovací pelety. Můžete je použít jako přídavek do vašeho krmení nebo s nimi volně krmit rukou nebo prakem.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic











