- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jaký digitální fotoaparát k vodě ?
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
0x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
šeptal - Profil | Pá 10.11.2006 7:18:00
ZN - Profil | Pá 10.11.2006 7:12:16
a jak píše šeptal, přichází nové modely, přitom ty starší jsou stejně dobré a výrazně šly z ceny. Ono se blíží Vánoce, tak se zahlcuje trh:-) Ale ta možnost priority clony a času stojí za zvážení.
šeptal - Profil | Pá 10.11.2006 7:06:39
ZN - Profil | Pá 10.11.2006 6:56:31
FUJI F 30-Momentálně nejlíp hodnocený malý kompakt na trhu.Před tím byl na 1.místě Nikon P1. Nakonec, i s tím Canonem bys nijak nestřelil.
Pyzda | Pá 10.11.2006 0:51:07
pppp - Profil | Pá 10.11.2006 0:05:42
Papírově jsem si vybral už asi 50 foťáků ,úplné automaty nechcu,ultrazoomy se mi líbí,ale jako jediný foťák nepraktické,takže jsem skončil u dvou kreativních kompaktů Canon PowerShot A620 nebo 640 a Fuji Finepix E 900. Poslední kandidát je Fuji F 30 , má prioritu času a clony a prý skvělé fotky až do ISO 800. Znáte někdo tyhle foťáky ?
Hrouzek - Profil | Po 6.11.2006 16:09:43
ZN - Profil | Út 17.10.2006 16:59:41
já o voze, ty o koze. Je to zbytečné. Nebudem se přehadovat, máme každý svůj názor, každý ho opíráme o něco jiného.
Objektivy z kinofilmové zrcadlovky úspěšně používám na digitálu, obráceně ne. Z toho mě nezkoušej. V každém případě, mi se nelíbí informace jedna paní povídala, že....
S tou investicí s tebou souhlasím, pro nikoho to nejsou malé peníze.
Pyzda | Út 17.10.2006 14:13:45
Mirek Saf. - Profil | Út 17.10.2006 12:55:42
Takže k faktům. Proč myslíš, že na mnohých ( nejen setových ) objektivech k dig. zrcadlovkám je uvedeno vhodné jen pro digitály do velikosti čipu te a te ? No schválně, je to přesně opačný případ, než tvůj. Nasaď např. objektiv optimalizovaný pro čip 22x14 např. na Canon klasiku kinofilm. Zjistíš asi co? Naopak, když použiješ setový objektiv z kinofilmu na digitálu, tak využíváš jen vnitřní část čoček a dostáváš teoreticky lepší snímky. K D200. No to je ale paradox. Znovu říkám, že jsem popsal situaci v opravně, kdy jsem byl svědkem toho, jak jeden zákazník přinesl kompakt s odlomeným kolečkem. No a majitel opravny mu říkal to co jsem napsal. Vůbec není podstatné, zda řekl D200, mohlo se klidně jednat o D1, D50. To je jedno. Podstatné je to, že nikde ti prodejci nezaručují životnost moderních digitálů. At je tředa dána dobou nebo počtem cvaknutí. To je jedno. Před x lety byla investice do foťáku také pořádná palka rodinného rozpočtu. Vydržely být ale funkční vesměs dodnes. Chtěl jsem tim říct, že nákup dig. zrcadlovky nemusí být pro mnohé z nás nemalá položka a zejménaže to není investice na dlouhou dobu. Daný produkt a teď je jedno zda to je ta či ona značka, zda to je profi řada nebo ne , se může za 5 let pokazit a jsem zvědav na reálnost opravy. Tato situace může nastat nejenom na mechanických věcech ( uzávěrka ) ale i na elektronice. No a jelikož konkurenční boj tlačí ceny dolů, jde v závěsu za tím i snaha ušetřit na součástkách.Podobná situace nastala třeba v počítačích. A nejedná se jen o morální zastaralost.
Ricci - Profil | Út 17.10.2006 6:57:29
K té fotce co jsi přiložil ti napíšu po technické stránce toto: Vybrat vhodnější pozadí, (keř, vysokou trávu). Obloha je sice pěkná, ale bohužel je tam velký rozsah jasů a právě v této situaci se projeví chromatická vada objektivu. Dále, odstranit z obrazového pole kyblík, židličku a nějakej futrál nebo co to tam leží.. Hned budeš mít hezčí fotečku..
Dále by se to dalo vyšperkovat přiblesknutím blesku, který prosvětlí stíny v očích..Srovnat ruce a naměřit expozici na rybě a fotit.. Já osobně si nejsem digitálem moc jistej, tak bych nafotil pro jistotu dvakrát a to jednou normálně a jednou se zápornou korekcí -0,5 EV.
pppp - Profil | Po 16.10.2006 21:59:03
Jinak brzo sem dám svůj zúžený výběr k připomínkám.Zatím dík za reakce.
ZN - Profil | Po 16.10.2006 21:34:41
je to diskuze, tak jak všude jinde, třeba tady. Mi se zdá..., mi se to jeví.... . Nic podloženýho fakty a přesným měřením. Mohl bych ti uvést spoustu opačných, měřených a zkoušených faktů. Prostě, jedna paní povídala. Ale je taky fakt, že lepší než setové objektivy( které nejsou ostatně vůbec tak špatné) jsou objektivy s pevným ohniskem. Bylo by dobré, kdyby jsi přestal používat věcí, které ti někdo řekl nebo co jsi přečetl v pofiderních diskuzích, bylo by to ke prospěchu věci a nevznikaly by tady směšné situace ( viz D200).
A k prodeji setových objektivů. Spousta lidí má objektivů z dřívějška hafol, foťák kupuje kvůli tělu. Sám jsem ten případ. Prostě setový objektiv prakticky nepotřebuji. Ne proto, že je špatný, ale proto, že mám z dřívějška objektivů, které jsem koupil samostatně, dost.
Mirek Saf. - Profil | Po 16.10.2006 20:44:07
Mirek Saf. - Profil | Po 16.10.2006 20:36:13
http://www.fotografovani.cz/art/nov_df_am/canon-eo
zde v diskuzi : "...Ty canon kitové objektivy 18-55 se mi zdají opravdu hodně tragický a degradují jinak kvalitní tělo.."
http://www.fotoaparat.cz/article/10160/5
Závěr k objektivu Zeiss:"...Dnes jsem vám představil jeden z těchto starých, ale dobrých objektivů, středně světelný teleobjektiv 300 mm/4, který se dá pořídit za cenu okolo 3 – 5 tisíc. Osobně bych řekl, že jeho kvalita zobrazení se vyrovná objektivům v ceně 5x – 10x vyšší než je tato..."
No a otázka na závěr: Proč je bazar plný setových objektivů? Náhodná ukázka : prodám nepoužitý setový objektiv Canon EF-S 18-55 II
Jméno:Karel Prskavec - všechny inzeráty uživatele
Mail: prskavecvolny.cz
Telefon: 603228688
Lokalita: Liberec
Cena: 1 300
Zárověn se omlouvám za překlep - světlost , správně má být světelnost. Kdo chce, použije rady k dobru věci,
macek - Profil | Po 16.10.2006 16:51:32
ZN - Profil | Po 16.10.2006 16:26:56
říká se tomu středně šedá. Pokud exponuješ dobře středně šedou, máš dobře exponovány obě krajní strany spektra, jak tmavou, tak světlou. K měření je jednoduchá pomůcka, která stoprocentně funguje. Vykašli se na shánění nějaké karty s 18%-ní šedí a vytrhni si ze sešitu A4 první, šedý list a měř expozici na tento list. Je to ovšem prcačka a nejde to vždy použít. Někdy postačí měřit expozici na dlaň ruky, je to podobné. Časem zjistíš, že si při focení najdeš takový prostor, na který to změříš. Asi tak :-)
PS: XAXAP je debYl :-)
Hugo Fisher - Profil | Po 16.10.2006 16:25:18
Kde to žije - všechna témata
0:14Lov pod jezem v letních vedrech? 10
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 3
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtRybáři vs ochránci přirody 86
ČtZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
ČtDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ČtStaré Česke rybářské vybavení 399
StMedkovy rybníky Kroměříž 188
StBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StPoradna: Redakce MRK.cz 1766
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
JRC Rova 60" Brolly | SLEVA 50%Za 1.999 Kč
Defender Oval Brolly nabízí neuvěřitelně stabilní úkryt díky čtyřem zadním nosníkům spočívajícím na zemi a rozšířeným bočním křídlům poskytujícím dodatečnou ochranu před špatnými povětrnostními podmínkami.
JRC Naviják XTX 10000 | SLEVA 48%Za 1.499 Kč
Fantastický naviják s grafitovým tělem v kombinaci s opracovanou hliníkovou cívkou vede ke spolehlivému, ale lehkému navijáku. Super hladký černý design a červené detaily JRC jsou konečným doplňkem tohoto nádherného, ale silného navijáku! 3 různé velikosti: 6000, 8000 a 10000."
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...











