- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Kormoráni-aktivita svazu...
Byla ze strany vůbec vyvinuta nějaká aktivita za změnu stávajícího stavu množství těchto ptáků?...přiznávám, že doted mě to moc nebralo,jenže tento rok byli už i na Loučné a Chrudimce a výsledek umíte odhadnout...snažil se Svaz třeba o vyškrtnutí tohoto ptáka ze seznamu chráněných živočichů?.....děkuji za vaše odpovědi
Autor diskuse: Pásovec - Profil , 2.10.2006 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nburda - Profil | Po 2.10.2006 11:07:11
Redukovat jejich stavy odstřelem je určitě východisko a už aby se dělo. Ale nejsem myslivec a s těmi co jsem mluvil, říkali, že to zas není tak jednoduché. Aby se k nim střelec dostal na dostřel s brokem v takovémto prostředí je prý malá šance. Nevím čím jiným je tedy střílet. Jestli tady jsou nějací rybáři - myslivci, určitě by dokázali něco vymyslet.
Nburda - Profil | Po 2.10.2006 10:55:58
Jak to tam v tý vodě asi vypadá je na první pohled jasný. Tady žádný zarybňování nemůže pomoc ani náhodou. Dokavaď tam ty potvory bodou lítat, jsou to vyhozený peníze.
Nšeptal - Profil | Po 2.10.2006 10:49:34
MD: Kéž bys měl pravdu. Mám dojem, že tam je vysraná obsádka víc než jedný řeky.
NPetka | Po 2.10.2006 10:45:34
Konečně dobrá otázka, ale obávám se, že zde to nikdo nevyřešíme. Je nás mnoho, ale umíme se rozpálit při rozklovaném vyloveném Kaprovi a když nám Kormoráni, Volavky a Rackové serou na záda. Jen si nedovedu dost dobře představit jak, by se ta regulace prováděla. Jestli dva nebo raději tři autobusy myslivců a střílet po všem co se hne a létá. No prostě jatka. Myslím, že je to problém velké části Evropy, obecně se o tom ví, ale nenašel se doposud nikdo, kdo by navrhl konstruktívní řešení. Potom by asi nebyli proti i ochranáři. Regulovat se ale bude muset.
Nburda - Profil | Po 2.10.2006 10:44:35
A takhle to vypadalo pod těmi stromy. Všechno to bílé není vápno ani písek, ale trus po chráněné ohroženém ptákovi.
Nburda - Profil | Po 2.10.2006 10:41:52
Tak trošku je mně jedno jestli jsou to ti tažní nebo ti místní. Zajímá mě hlavně co způsobují. Toto je malá ukázka toho, jaká asi musela být koncentrace kolonie kormoránů v zimě na pstruhovém revíru:
Nxycht | Po 2.10.2006 9:03:19
hraji: Nevím, ale docela jsem to zkoumal a všude jsem se dočetl, že není původním druhem.
NJKL - Profil | Po 2.10.2006 8:57:48
hraji: Na tom severu se snad ani tolik nepřemnožil, problém je spíš v cílových místech tahu za potravou v zimě, proč by se obtěžoval dál k moři, když je po cestě dost míst, která mu poskytnou obživu. Vody namnoze nezamrzají, jsou mělké, ryby se najdou... Obávám se souvislosti se změnami klimatu, s tím totiž asi moc nenaděláme.
Nlibkos - Profil | Po 2.10.2006 8:56:36
Druh který nemá přirozené nepřátele je třeba regulovat odstřelem i když nejšťastnější volba to není ale jinak to prostě už nejde.Pár teroristů chce vídat letět stovky kormoránů a nějak jim uniká,že mizí ryby a zůstávaji prázdné toky Ale do vody nevidí tak je jim to jedno.
Nhraji - Profil | Po 2.10.2006 8:48:26
xycht: ale to se hluboce mýlíš, kormorán je původní druh. Jen jsme ho na přechodnou dobu vyhnali a vyhubili. Když se vrátili kormoráni před pár let na svá kdysi původní hnízdiště, byl to pro ornitology malý zázrak. Bohužel nikdo nepočítal s tažnými ptáky, kteří se přemnožili na severu.
Nxycht | Po 2.10.2006 8:32:56
Nevim jestli byla vyvinutá snaha, ale hovado z řad tzv. zelených, který vymyslelo, že se bude chránit nepůvodní druh, kterým kormorán je, by se mělo nad svojí existencí zamyslet, protože jen škodí. Jsem pro ochranu přírody, ale u kormoránů a vydry to soudruzi ochranáři tak nějak přehnali. A je to o to horší, že je někdo volí...
Nhraji - Profil | Po 2.10.2006 8:04:35
Jinak problematika kormorána není tak průzračně jednoduchá. Ti co zde hnízdí nijak zvláš´t nebezpeční nejsou, neboť je jich málo. Problém je s tažnou formou, která se k nám stahuje ze severu na zimu. Tato tisícová hejna jsou pohromou pro pstruhové vody a nezamrzlé toky.
Ntucnak11 - Profil | Po 2.10.2006 8:01:44
Panove nejvice mě sere že kormoran je ohroženym druhem.Jak muže byt ohroženy druh ktery je přemnožen.Pstruh je ohroženy druh znamena potočak .Žebysme ho neměli ve lihneh tak davno by byl na obrazku a ve ZOO a Petrson ma pravdu banda magoru tam sedi a lezou doprdeli všehnym co jm ukažou prstem a to je EU pokut oni povolom tak lide budou zkulometami letat a střylat zatym jsou vyimki jak mai Němcy Polacy Česko některe mista.
Nhraji - Profil | Po 2.10.2006 8:00:14
Aktivitu vyvíjí především Rybářské sdružení, které zahrnuje jak produkční, tak sportovní rybáře. Vedla se řada jednání, zajiš´tují se rozhodnutí soudů ve sporech o náhradu škody. Pokud vím, jednání se vedou i v rámci EU, protože problém s kormoránem postihuje i Německo a další země.
drozďák: promiň, ale nehorázně kecáš, prostě kde není argument a znalost problematiky, tam obecné ideologicko-zastírací kedy nic nezmohou
drozďák: promiň, ale nehorázně kecáš, prostě kde není argument a znalost problematiky, tam obecné ideologicko-zastírací kedy nic nezmohou
NPetrson - Profil | Po 2.10.2006 3:48:29
Svaz opravdu nějaké snahy vyvíjí, bohužel skálopevně naráží na postoj vlády, která nehodlá novelizovat příslušný zákon a stále považuje kormorána za - to není vtip: vzácný, vyhynutím ohrožený, druh. Hezké jsou taky ty praktické výmluvy: Nejdřív je svaz chlácholen tím, že aspoň může požadovat po MF kompenzace za škody. A když to udělá, tak se mu vysmějí, že za rybu "res nullis" v řekách, o které nemůže doložit původ (tedy že ji vysadil), nedostane VÚBEC NIC. Tady ten socialistickej znárodňovací humor mi fakt chyběl.
Ndrozďák - Profil | Po 2.10.2006 0:39:35
Pásovec:
Aktivitu svaz vyvíjel a vyvíjí poměrně intezivně, avšak s obecně známým výsledkem. Možná by místo metání hrachu na zeď bylo lepší si konečně uvědomit, že objem členské základny mi nemusí sloužit pouze k udržení levelu zábavy pro masy. Tj. nadřadit tuto naprosto nepřehlédnutelnou zájmovou skupinu nad pár desítek ekologických teroristů. To ovšem předpokládá výrazné lobbingové aktivity a hlavně schopnosti. Do té doby se bude muset ČRS uchylovat k pokoutným aktivitám viz níže.
Aktivitu svaz vyvíjel a vyvíjí poměrně intezivně, avšak s obecně známým výsledkem. Možná by místo metání hrachu na zeď bylo lepší si konečně uvědomit, že objem členské základny mi nemusí sloužit pouze k udržení levelu zábavy pro masy. Tj. nadřadit tuto naprosto nepřehlédnutelnou zájmovou skupinu nad pár desítek ekologických teroristů. To ovšem předpokládá výrazné lobbingové aktivity a hlavně schopnosti. Do té doby se bude muset ČRS uchylovat k pokoutným aktivitám viz níže.
Nmirmen - Profil | Po 2.10.2006 0:24:14
Líbí se mi, že redakce novinek už ty černý krasavce zařadila do rubriky krimi :-)
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
21:07NElektro tříkolka na ryby 40
21:00NLov pod jezem v letních vedrech? 6
20:15NBleskovky: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody 1
19:49NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 3
16:25NDivoký potočák nebo granulák? 63
15:07NRybáři vs ochránci přirody 86
13:52NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
13:24NDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
8:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
Co je nového - všeobecné
20:15NBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic













