MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Jak se mám stát členem rybářské stráže?

Zdravím rád bych jestli je to možné aby mi někdo poradil,jak se mám dostat k rybářské stráži. Řád jsem se snažil naučit a vím že to nějak organizuje OÚ s rozšířenou působností. Zajímá mě ale nějaký postup kdy kde co a jak... :-) nejde mi o to stát se buzerujícím blbcem ale spíš o to, že u nás máme docela velký problém s pytláky. Naše RS se totiž bojí že dostane po zobáku a nebo moc nezná řád. Tahle moje iniciativa vznikla částečně z popudu pytláků kteří mě již několikrát vytočili do běla a následný postup RS která než dorazila (třeba za hodinu apod) bylo po všem. Následný sdělení že nepotřebujou kvůli pár pstruhům dostat po hubě mě taky zrovna nepotěšilo. Já dělal pár let bojový sporty a mám za sebou 4 roky práv tak se toho zas tak nebojím.

Autor diskuse: mikiw
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 24.8.2006

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N mikiw Pá 25.8.2006 18:24:01
jasný, já nechci patřit mezi dementy. co si můžu dovolit relativně dobře vím, čeká mě ještě studium RŘ a dalších předpisů-myslím na právnické úrovni.Jinak s lidma od Mp nebo St.Policie se znám velmi dobře a ti se mnou budou rádi spolupracovat-občas mě berou na nějaké zajímavější akce stejně sebou.O auto apod se nebojím i když ho mám rád,jelikož jak jsem psal znám dobře výběrčí pro celý kraje a cikáni se mnou do sporu nepůjdou. Jde mi pouze o to aby se u nás začala odvádět kloudná práce u vody.Nebuzerovat za nahozený pruty 10min po padla ale něco začít dělat....
N silvan - ® Pá 25.8.2006 13:55:41
soulfly, mikiw: možná bych vám mohl sehnat ÓTéčko či BVPéčko:-)
N soulfly - ® Pá 25.8.2006 13:53:17
mikiw- Máš mou podporu. Taky bych chtěl bejt RS, protože mi neni lhostejný co se děje u vod- kufrování, pitláctví.... Ale nejdřív by to chtělo upravu R. řádu nerad bych někoho prudil za to, že má nahozeno přes půlnoc nebo že má zavezeno na sumíky když je stejně pouští což porušuju taky. Ale bojovej sport dělam taky mohli bychom udělat takový nekompromisní duo. :-))))
N Honza Pok. - ® Pá 25.8.2006 13:45:35
Ještě doplním Hrajiho: RS by měla v první řadě dodržovat platné předpisy a zákony. Že jsi schopný se trochu bránit je fajn, ale hlavně by jsi měl vědět, co si vůbec můžeš dovolit.
Až si na tebe někde počkaj, rozsekaj ti auto nebo zuby, o optimismum příjdeš. Pokud je situace u vás, jak popisuješ, nebál bych se družby s městskou či státní policií a to by mohlo přinést výsledky poměrně brzy.
Nejen na skalách, ale i jinde platí, že hrdinů jsou plné hřbitovy. Dej se do práce a časem dej vědět, jak se daří :-)
N hraji - ® Pá 25.8.2006 13:31:39
mikiw: kdybys chodil na MRK často, tak bys věděl, že RS se nemůže normálnímu rybáři zavděčit. Buď kontroluje málo, to je líná, neschopná, komunistama a důchodcema prolezlá, nebo kontroluje moc a to je potom složená z buzerantů, co zneužívají pravomoc veřejného činitele. Takže se na to vykašli, udělej co je třeba a pak sám uvidíš, jak to chodí.
N mikiw Pá 25.8.2006 13:20:27
ne tady nejde o pytlový přístup....jasně když to jde je na 1. místě nějaká ta domluva, ale u nás je to vážně dost natvrdo.Cikáni choděj po 3, úkáčka taky a moc se nebavěj....beru tak že na hrubej pytel....samo když je někdo normální řeší se situace slušně a s úctou...
nevím co hned máte.... :-) nejsem zlej ani pako ale připadá mi že alespon tady je lepší bejt připravenej na všecko, je rozdíl kontrolovat člena kterej je v poho a nebo ukrouše co přemejšlí jestli ti má píchnout svůj rezavej zavírák pod žebra a pak sbalit kufry nebo tě jen zkope do mdlob...
N jindra - ® Pá 25.8.2006 10:21:44
Petr:Žádá MO,má ale od ÚS limit RS s územní působností.Pokud chceme víc,tak jen místní a plně ve vlastní režii.Jinak abych Ti odpověděl na vše,bylo by to dost obsáhlé.Poku buděš chtít,odpovím Ti meilem.
N Petr Pá 25.8.2006 10:01:02
A nemohu si odpustit-plně souhlesím s názorem silvana,řešení problémů mikiwem je fakt hustý..Zase nejde dávat pytláka na úroveň kormorána-tj.na potkání odstřelit :))
N Petr Pá 25.8.2006 9:40:15
Jindra:Můžeš mě tedy uvést na pravou míru?
U vás žádá o ustanovení do RS ÚS Jihočeský?S chovnými rybníky to chápu,ale pořád mě nějak nehrajou ti uživatelé revíru...Dík za odpověď P.
N Fishky - ® Pá 25.8.2006 9:30:33
mikiw: dobrá je ta poslední věta z tvé otázky, ale bude to stačit? co bouchačka, máš? nebo rovnou kulomet... ukrajinců by mohlo být víc a co potom?
N silvan - ® Pá 25.8.2006 9:30:06
mikiw: myslím to stejně jako Briza....EDIT: no nevím která organizace dostane odvahu tě zplnomocnit:-)...snad ta, která to nečetla:-)
N Briza - ® Pá 25.8.2006 9:24:15
mikiw: Ty na to jdes pekne prudce. Osobne je mi blizsi hrajiho nekonfliktni pristup, ale proti gustu..
N mikiw Pá 25.8.2006 9:05:43
Díky všem za rady zkusím na tom zapracovat. U nás je to opravdu o něco složitější, pytlačí nám tu hlavně cikáni a ukrajinci a to nejlépe z elektráren apod. Jelikož jsem se v minulosti pohyboval v kruzích vymahačů dluhů apod znám právě ukrajinské výběrčí kterým mohu říct hele řekni mu...a to je důležitý.Když to nepomůže řeknu UK že jeho šéfovi povím jak kde vybral výpalný a toho se oni moc bojí-sekaj za to prsty,takže myslím že to zabere :-)
N jindra - ® Čt 24.8.2006 21:46:09
Petr:Trochu musím oponovat.Například v naší MO jsou členové RS s trojí působností.A to s obvodem působnosti.1.)Rybářské revíry ČRS Jihočeského ÚS.
2.) Rybářské revíry ČRS jihočeského ÚS a rybníky MO
3.) Rybářské revíry ČRS a rybníky MO.( pouze místní působnost) EDIT: rybníky MO jsou myšleny rybníky chovné.
N Petr Čt 24.8.2006 14:39:10
Ještě k působnosti RS:
Rybářský svaz si to díky svému ,,lobingu´´na novém zákonu hezky zkomplikoval.Pro názornost-když budu mít celosvazovou povolenku a budu člen RS a pojedu na revír na kterém nejsem oprávněn kontrolovat,můžu se s celou plackou akorát tak vyfotit.Tuším,že dříve byla působnost RS stanovena pro kraj,dnes je to jen revír,takže rozsah pokrytí RS je daleko menší.Ale k otázce:celkem jasně o ustanovení a právech RS mluví Zákon č.99/2004 sb.HlavaIV. §14.-18.
Citace:(1) Pro zajištění ochrany řádného výkonu rybářského práva a chovu ryb v rybnících je uživatel rybářského revíru povinen a subjekt hospodařící na rybochovném zařízení oprávněn navrhnout rybářskou stráž. Rybářskou stráž ustanovuje, odvolává a zrušuje a stanovuje rozsah působnosti na návrh uživatele rybářského revíru či jiného oprávněného subjektu obecní úřad obce s rozšířenou působností, příslušný podle místa trvalého bydliště navrhované osoby. Ten vede evidenci všech rybářských stráží, které byly ustanoveny v obvodu jeho působnosti. Příslušný rybářský orgán vydá rybářské stráži odznak a průkaz rybářské stráže. Subjekt, který rybářskou stráž ustanovil či ji vede v evidenci, je oprávněn nejméně jednou za 5 let ověřovat náležitosti, na základě kterých byl souhlas udělen, včetně kvalifikačních požadavků.
Tolik citace ze zákona,dle mého uživatel revíru=držitel dekretu,ale jiný oprávněný subjekt už tak konkrétní není(snad tím bylo míněno ev.nájemce revíru).A tak dle mého,ÚS těžko může usměrňovat kde budete dále kontrolovat(pokud sám není držitel dekretu).Doporučuji poinformovat se v domovské MO,určitě rádi poradí.Jinak přeji mikiwu,ať ho nadšení neopouští..
N profo - ® Čt 24.8.2006 11:43:05
mikiw : hraji to popsal přesně, jen doplním, že v ČRS se můžeš domluvit s ÚS daného kraje kde chceš provádět RS a nechat si po jmenování rozšířit půsovnost na celý kraj. Lze i podat žádost na radu ČRS o celosvazovou působnost, ale tam nevím jak to přesně je, ale myslím, že stejně jako u ÚS. Když tě rada schválí, tak můžeš hlídat na celém revírním území svazu.
N Honza Pok. - ® Čt 24.8.2006 10:56:00
K působnosti RS: Jedna věc je nadšení pro tuto dobrovolnou a prodělečnou činnost a druhou je kvalita činnosti RS.
Dle mého názoru vícerevírovou/krajskou působnost požadují ti, kteří jezdí na ryby i jinam a (snad) jsou ochotni plnit povinnosti RS i na neznámém revíru. Na druhou stranu - kolikrát za rok vyjíždíte mimo své nejbližší revíry a proč? Obvykle na ryby... Takže těžko budete ochotni courat po neznámém revíru a vykonávat svou funkci. Pouze v případě, že se vám při rybaření jinde něco nelíbí na sousedovi a jeho lovu, tak to obvykle totiž je. To můžete napravit i bez placky různými způsoby.
Podle sebe soudím, že jeden dva revíry pro činnost RS stačí. Zvlášť pokud chce znát co nejvíce o topografii, rybářích a obsádce, hlídat znečištění, být v dosahu pro naléhavé případy a získat si důvěru normálních rybářů.
Je fakt, že k činnosti RS musím chodit do práce, věnovat se rodině a životu vůbec a vyjímečně si zajet i jen na ty ryby. Už raději jezdím k sousedům, kde jsem rád, že mám chvíli od fce RS pokoj :-)))
N jindra - ® Čt 24.8.2006 10:23:55
plavčík Tom:Záleží na pověření, které máš , jak psal hraji, v legitimaci RS.Může být jen na vody MO, tak i na vody celého ÚS, v Jč to alespoň takle platí EDIT:nezáleží ani tak na úřadě,ale na navrhovateli,jaký si dá požadavek
N hraji - ® Čt 24.8.2006 10:23:42
plavčík Tom: konkrétní údaje je možno zjistit vždy jen na příslušném úřadě. Někde s tím nedělají problémy, někde ano. Takže nelze odpovědět obecně.
N plavčík Tom - ® Čt 24.8.2006 10:20:47
hraji: Je možné získat pověření pro výkon RS např. v celém Středočeském kraji? Nebo to může být vždy jen na jeden revír?
N hraji - ® Čt 24.8.2006 10:19:43
Míla Holba: myslím, že není třeba brát zcela vážně vše co zde kdo napíše, neznámani karate a ani jsme nestudoval práva a přesto funguji jako RS. Ono se dá řešit skoro všechno bez násilí a konfliktů.
N Míla Holba - ® Čt 24.8.2006 10:17:29
Více takových, přeju hodně stěstí!!!

Každopádně je ale katastrofa, že ta nejlepší výbava pro RS je nakonec karate a 4 roky práva :(
N hraji - ® Čt 24.8.2006 8:03:00
Ten postup tu byl již několikrát popsán, ale opakování je matkou moudrosti, praví lidové moudro, tak to zopakuji.
Především je třeba, aby jsi splňoval podmínky předepsané zákonem, tedy věk, bezúhonnost a zdravotní stav.
Jako další je třeba najít provozovatele revíru, který tě jako RS navrhne orgánům státní správy. Nemusí to být zrovna tvoje MO, ale měl by to být někdo, kdo ví, že budeš skutečně kontrolovat na jeho vodě.
Poté je třeba najít organizaci, která získala akreditaci ministerstva zemědělství k výkonu školení a zkoušení adeptů RS. U nás na Moravě to je například Mendelova lesnická a zemědělská univerzita, ústav rybářství. Kurzy se vypisují dle počtu zájemců, nemusí to být pravidelně. Ostatní akreditované subjekty nalezneš na stránkách MZe.
Kurzy většinou stojí nějaký poplatek, u nás je to 2.500,- Kč, které může adeptovi proplatit navrhovatel. Po absolvování kurzu a složení zkoušky tě orgán státní správy jmenuje RS, složíš u něj slib RS a dostaneš průkaz, ve kterém je napsáno kde všude můžeš kontrolovat (většinou pouze revíry navrhovatele) a odznak. A to je vše. U navrhovatele si nafasuješ formuláře a možná i nějaké vybavení, třeba baterku a tak a to je úplně vše.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAbsolutní bestseller | Lehátko Leeda | Sleva 52%

Za 1.999
Šestinohé provedení pro stabilitu a trvanlivost. Provedení v designu s dvojím použitím materiálu, obvodová část je omyvatelná a vnitřní měkčená a osazena komfortním polštářkem. Lehátko je lehčí a také pohodlnější. Všechny nohy jsou nastavitelné a mají velké bahenní nohy.

akce, rybareniFox křesla Warrior různé druhy | SLEVA 35%

Za 1.299
luxusní křesla s anatomicky tvarovaným opěradlem a dobře polstrovaným polštářem pro vyšší komfort a kvalitní posezení u vody. Nyní 3 různé varianty se slevou až 35 %.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
Agency INTERBOHEMIA Agency INTERBOHEMIA

Nabízíme pronájem chat a chalup v oblíbených rybářských revírech (Lipno, Třeboň atd.) - prověřené objekty, rozsáhlý katalog, nízké ceny.