Mal som ho nakopať?

29.7.-Chytám si na L.Mare a vedľa prišiel nejaký chlapík so ženou a dvomi synmi vláčiť.Po chvíli vytiahli šťuku do 50 cm a za obrovských ovácií ju vliekol na silone asi desať metrov,potom nohou prišliapol,aby vybral háčik a hodil do vedierka.Za chvíľku vytiahol druhú asi 30 cm a opäť za ovácií opakoval predošlý postup.Zhúkol som na neho,či mu nejebe?Vysvitlo,že je Poliak,tak som mu prezradil,že u nás je miera šťuky 60cm,tak tú menšiu pustil a väčšiu zobral,s tým,že však má 46cm!!!Spodná sánka mi spadla do vody a rezignoval som.Asi som blbec.P.S.Nepochybujem o tom,že mal hosťovačku :-o
Autor diskuse: pepson - Profil , 1.8.2006 dravci - příhody, kuriozity

n8w - Profil | St 9.7.2008 13:53:29

tyve vo polacich mi nemluv...chovaj se jak prasata vsude...

    dvorak - Profil | Út 13.5.2008 23:12:48

    No,nikoho bych nevolal,mam z tim uz zkusenosti z hradeckeho kraje. Aby prijela policie,to bych musel chytat primo na namesti. A clenove RS? Slysite ten smich......? Proste bych mu za toto chovani dal pres hubu,jakoze se normalne nervu. Namlatit ale umim a to dost slusne. Asi je to smutne,ale toto je jedina cesta k naprave....

      schiwa - Profil | Út 13.5.2008 21:07:12

      Do fyz. souboje bych se asi nepouštěl,ale zavolal bych na něj poliše,dostal by aspoň pokutu.

        boriak - Profil | Út 13.5.2008 10:25:20

        neboj nebrečim, ako vsade miestny držia spolu...

          Pikes - Profil | Út 13.5.2008 10:11:06

          boriak> no a proc s tim jako neco neudelas kdyz o tom vis??? kdyz si mistni, tak jim ty snury vytahuj a nic, porad tam nekdo od nich asi nebude... Po chvili niceni to treba prestanou delat... nebo kdyby ses bal ze te chytnou, tak staci telefonat policii.... kdyz o tom vis a je to pravidelny, tak s tim bud neco udelej, nebo tu pak nebrec... :-/

            boriak - Profil | Út 13.5.2008 9:45:26

            ako sa poznám, vynadal by som mu a tú rybu by som mu s kýbla vybral...ledaže by mal chlapík 2 metre...tak len vynadal.., inak na dunajským ramenách (dobrohost, bodiky) majú domáci položené šnúry každých 10-15 metrov, pekne večer vyjde na člne a každú skontroluje a návnadu hodí naspäť.. .

              tucnak11 - Profil | Út 13.5.2008 8:33:46

              Panove ja jsem Polak z chuti bym mu rozbil rypak sam,ve Polsku by dostal zato 1000 zl pokuty jak by ho nachytali zahazet tak z rybou plus podmirečna,Polacy jsou hovada co se jedna pytlačeni proto musili udělat statni rybařskou police..

                Muskiehunter - Profil | Út 13.5.2008 8:24:27

                Pepson: Měl jsi vzít Gaf a udělat mu s nim obřízku!!! Asi bych neuměl rezignovat...

                  Carpkiller - Profil | Út 13.5.2008 8:19:34

                  elhierro: tak tak, a ne jen u vody....

                    elhierro - Profil | Po 12.5.2008 23:08:13

                    pepson: pánové, to není v tom jestli je to čech, polák, maďar, slovák. To je v tom, že někteří kolegové jsou hovada a není to na nakopání, ale na rozbití huby a zlomení prutů. Prostě debilové jsou debilové a bohužel jsou všude kolem nás.

                      Bavorak - Profil | Po 12.5.2008 22:52:43

                      Já sem byl minulí rok vláčet a naproti chytal chlap čech a vytahl štiku tak kolem 50cm rozbil ji hlavu šutrem a zavezlu ji na kole dom a zas přijel a to udelal asi jeste jednou ... Myslim že někteři češi by si snima mohli podat ruky

                        rybářfanatik - Profil | Po 12.5.2008 22:17:12

                        Já bych ho nenakopal.....já bych ho zabil

                          Laci - Profil | Pá 25.8.2006 7:13:22

                          pred dvoma týždnami na Domaši som sa pýtal rybára či niečo berie, figu mi povedal bol to poliak išiel som dalej vláčiť, on tiež tak podobne ako tie šťuky operoval pleskáče asi mu veľmi hltali po chvíli mi plávali pri nohách mŕtve

                            mig | Čt 24.8.2006 17:13:57

                            S Or. priehradou mate pravdu uz je to tam niekedy ako na pretekoch motorovych clnov. A "najlepsie" je ze uz som videl motorovy cln aj na vyrovnavacej nadrzi dole pod priehradou.

                              Rado | Čt 10.8.2006 12:58:22

                              tak pani take to iste problemy mame aj na Slovensku , mne stalo do konca aj to , ze mi bolo povedane ked pustis toho 9 kg kapra tak sa s tebou nebavim.........

                                Palky | St 9.8.2006 11:51:38

                                RYBOMIL tak to mame splocnu skusenost...ja som min. za hodku testovania novinky TAILDANCER vytiahol 2 sumceky (50a65), 1 bolena(54) a 1 mrenu(45) a vsetko som vo velkom style pustal a na druhej strane ma sledoval panko a ked som prebrodil k autu sa predstavil ako kontrola a pytal sa preco som toho vacsieho pustil a krutil hlavou...clovek by cakal, ze ho zo zvazu skor pochvalia, ze nebere vsetko co je jedle...svet je divny

                                  rybomil | St 9.8.2006 11:42:08

                                  Já zas vždy vzpomenu na svýho 1. legálního sumáka( nepočítám ty nasbírané při výlovech ) chycenýho asi před 26ti lety v Podhradí na Dyji.Měl nějakých 65 a pan rybář, který chytal pár desítek metrů vedle , když mě přišel jako RS zkontrolovat pravil, že to byl pěkný kus a že jsem si ho měl nechat.


                                  saxon: Tady se to dělá taky tak, s tím že uhynulé ryby se přece musí odstranit........ musím jít vždy hned rychle pryč, jinak už podvědomě hledám, čím takové hovado praštit. Jinak za posledních cca 20 dnů ( asi 8 vycházek ) chyceno z 5 ti mírových 4 ks s lankem nebo vlascem a obrhákem.

                                    Palky | St 9.8.2006 11:29:50

                                    RE5PECT - tak toto by som uz nevahal mrdol by som aspon najvacsi twister po tom co to spravil....kedze nie som agresor a mam rad svoje nohy :-))

                                      saxon | St 9.8.2006 6:57:59

                                      ....u nás sú iné praktiky - po zábere na živú rybku sa nechá poriadne zažrať, min. 5 minut, potom sa poriadne sekne, bol som svedkom, keď po záseku skončilo 30cm šťučie mláďa na brehu....po vytiahnutí, alebo skôr vypáčení z vody sa ide "operovať" háčik s lankom, veď predsa je to položka 10,- Sk, hádam ju nepustí s lankom a dvojháčkom spať, operuje resp. pitve sa min. 10min a mrtve telo sa hodí na plytčinu k nohám, no a keď sa odchádza domov, tak sa maso zoberie....

                                        pepson - Profil | Út 8.8.2006 18:27:08

                                        harpunar-Nedochádza mi, čo sa dá zožrať na 30 cm šťučke?Tí Poliaci sú nejaký INÝ.
                                        Hlavne ten pomer dĺžky hlavy voči telu a toho množstva kostí,no hnus.