MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Jak hledat ryby

Chtěl bych se zeptat spíše zkušenějších rybářů ale beru každý názor. Jak poznám když přijdu k vodě kdese vyskytují ryby. Prý je to hodně velký krok k úspěchu. Díky za každou odpověď!!!

Autor diskuse: Těšínský ®
Zařazeno do: kaprařina - techniky lovu, 6.6.2007

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Jozka - ® St 6.6.2007 15:47:56
Pvl - ® Presne tak na hodne vodach jsem videl(hlavne rano)jak si ryjou v bahne a ja chytal jako debil na tvrdem dne druhy den bez zaberu!!!Tak,ze zmena mista ryba jita!!§
N Pvl - ® St 6.6.2007 15:43:39
dandys - ® Někdy tato místa s tvrdým dnem nefungují . Taky nevím ( ještě) :o§)) proč ? Jestli je to tím , že kapři itenzivně neshánějí potravu ?? Pak se domnívám je lepší místo s bahýnkem . Jestli se tam jen tak z" povinnosti" nezastaví neďoubou :o§) se v něm .
N Jozka - ® St 6.6.2007 15:31:45
Tak to je mazec!Pan Tesinsky zada o radu jak hledat ryby!Jinak samozrejme vybirej prekazky,lavice,lekniny atd.
N Fishky - ® St 6.6.2007 15:30:46
Petr Koch: jasan chápu a už se těším, až vás uvidím v akci. Sem zvědav co se pochytá, u vody podám podrobnější info, už se těším jak budou šlapat vaše bobule :)))
N Miras - ® St 6.6.2007 15:29:35
Petr Koch: Honza říkal, že ten tvůj "adrenalin" je v noci pěkně slyšet:-)
N Petr Koch - ® St 6.6.2007 15:24:00
Fishky - ®: nejde mi v první řadě o to chytat ty největší, ikdyž chci chytat trofejní kousky, ale jde mi hlavně o prostředí. Nechci mít kolem sebe bandu masařů. Rád chytám dlouho, řekl bych nejdýl jak to v rámci jednoho dne jde a tento lov mi přináší jisté uspokojení a i adrenalin :o)))

Jinak není jednoduchý všude nachytat a tím pádem si budu ryby z některých vod podstatně víc vážit. Daní bude třeba velikost a narozdíl potěšením klid a soukromí :o)))
N Fishky - ® St 6.6.2007 15:04:50
Petr Koch: by mě zajímalo, kolik K10+ jsi letos chytnul v nedovolenou dobu lovu - tak vidíš :)))
N Petr Koch - ® St 6.6.2007 14:51:40
Fishky - ® : máš tam odpověď, raději bych místo, kde budu v klidu lapat a ve dvě mě budou budit jízdy a ne RS :o))
N Fishky - ® St 6.6.2007 14:50:12
Petr Koch: OK, máš to tam, tak doufám, že dovalíš i s parťákem a zazávodíme, už se těším :)
N Petr Koch - ® St 6.6.2007 14:37:18
Fishky - ® : mě stačí doprava do přiměřené vzdálenosti, 1km pro kapříky odšlapu, taky jsem tomu upravil nálož, ale na kolo to nedostanu a na kole nikam nejedu:o).
Nasmaž souřadnice e-maile aspoň lokality a uvidím, jestli seženu dopravu tam a zpět:o) A hlavně se dnes chystám na šoulení, takže i druh vody. Plánoval jsem větší hlubokej stoják.
N Fishky - ® St 6.6.2007 14:33:02
Petr Koch: no jestli hledáš dobrý vleky taky z okýnka u auta, tak jsme doma :))) bude-li odvoz, tak se ozvi, dodám souřadnice, ntb já valím na kole :)))
N Petr Koch - ® St 6.6.2007 14:28:46
Sla - ® : ty woe, já mám asi 115kg, na kole jsem seděl naposled asi před pěti lety a mám hrůzu i ze socky ( MHD) vůbec nevím co kam jede a to ani od baráku do centra:o) Jsem rozmlsanej služebním vozem, který mne odveze, počká a zase přiveze. Ještě by mi mohl někdo tankovat, abych nemusel zbytečně lézt z kokpitu :o)))
N Sla - ® St 6.6.2007 14:25:50
Petr Koch: vem si příklad z Koka-vem kolo a žádná vzdálenost není nepřekonatelna. Na Včelín to zvládneš.
N Petr Koch - ® St 6.6.2007 14:23:56
Fishky - ® : tento víkend chci věnovat celej rybám, ale auto bude v servisu nebo je bude mít kolegyně z hokny a nemám dopravu. Hledám řešení jak se dostat k vodě. Bez auta je to na p.......:o) David jede taky, ale s rodinou, takže se asi nevejdem. Už jsem začal dumat nad Říčkama, tam se nějak dostanu, stejně beru jen spacák a cajky:o)
N Petr Koch - ® St 6.6.2007 14:21:29
Bachy: myslíš tohle?----- Měl jsem za to, že rybář přijde a pozorováním hladiny a okolního terénu vyhodnotí, kde ryba je a kam tedy nahodí.-----
Jestli jo, tak se nejednalo o to jak to dělám já, ale jak jsem pochopil otázku.
Přijdeš na neznámou vodu, pokusíš se vyzískat co možná nejvíc informací a potom nahazuješ. Nebo se to dá řešit taky tak, že najdeš místo kde doufáš, že jsou a čekáš kde se ukážou a jednoduše se přestěhuješ nebo přehodíš.
N Sla - ® St 6.6.2007 14:21:04
šestý smysl.
N Fishky - ® St 6.6.2007 14:18:57
Petr Koch: jestli nemáš plán na víkend, tak tě zvu na fišle, doufám že nebudeš proti :)))
N Bachy - ® St 6.6.2007 14:16:23
Petr Koch - ® St 6.6.2007 13:12:56
N Petr Koch - ® St 6.6.2007 14:14:44
Bachy - ® : nevím o tom, že jsem napsal, že příjdu mrknu a vím kde chytat.
Robertak - ® : myslím si, že ti co přijedou s biwakem a veškerým harampádím se zbalí a odjedou jinam :o)
Fishky - ® : věřím :o)
N Fishky - ® St 6.6.2007 14:06:58
Petr Koch: Lépe to vysvětlit neumím, mnohdy ani sám netuším, proč mě to či ono místo "láká", prostě často to jde mimo mě. Kouknu na vodu a to místo mě buď osloví a vysloveně donutí ho prubnout, nebo je pro mě pasé a neláká mě. A nevěřil bys, kolik super míst jsem takhle objevil usínajíc v bivaku, a tohle myslím naprosto vážně.
N Robertak - ® St 6.6.2007 14:06:14
Petr Koch: " Takže v důsledku bude ochoten chytat v hrozném terénu před kterým je voda, kde ryby baští stejně málokdo :o)) " a nebo ten, kdo se na tyto " lepší " místa nedostane a musí se obejít bez nich. A potom si sedne i na tato nepřístupná mista :) Bachy: to bych většinou ani nenahazoval :)
N Bachy - ® St 6.6.2007 14:06:11
Petr Koch - Píšeš že je lepší vědět než chytat na náhodu a zároveň máš za to, že stačí přijít, kouknout a víš kde jsou ryby? To mi nějak nejde k sobě. Podle okolního terénu to beru, často se toho dá dost odvodit, ale pozorování hladiny je jistě supr věc, ovšem řekněme si to na rovinu, když příjdeš třeba na větší vodu, kdy fouká běžný vítr, opravdu čekáš až uvidíš hodit se několik kaprů na hladině?
N Petr Koch - ® St 6.6.2007 14:02:18
Fishky - ® : tak nějak jsem z tebe čuchal tento přístup a ač nerad souhlasím, že se kvalitní odpovědi rovnají tady na MRKu zveřejnění svého úspěšného místa. Ale na druhou stranu si stejně myslím, že 90% těch co to tady čtou si stejně sednou na místo, kde se jim dobře postaví biwak a bude dost místa na nahazování co možná nejdál :o)) Takže v důsledku bude ochoten chytat v hrozném terénu před kterým je voda, kde ryby baští stejně málokdo :o))
N dandys - ® St 6.6.2007 13:56:31
Přesně tak, tohle je alfa omega úspěchu. Jsem taky rád, že tu otázku sem T. dal. Konečně zajímavé téma. Slova Fishkyho jsem si potvrdil před pár dny na D5. Že občas není potřeba z toho dělat takovou vědu :-) S kamarádem jsme dost pečlivě hledali místa, keře na dně, cestu,...atd. Našel jsem si podle všech teorrii bombastické místo u velkého keře s tvrdým dnem. Během 5ti dní jsem neudělal záběr od kapra. Zatímco kamarád který přijel druhý den odpoledne, sedl si mezi nás, v podstatě žádné kloudné místo nehledal, poslal to tak nějak před sebe (kolem placka bez jakékoliv anomálie), vytáhl druhý den po ránu kapra. Nebyl to gigant, ale v době kdy ryby byly ve tření to bylo super. A to je na tom to krásné, že nás občas dokažou ty ryby něčím překvapit a nevidíme jim tak úplně hlavy
N Fishky - ® St 6.6.2007 13:54:54
Petr Koch: Dobře, je to to nejdůležitější, čím ovlivníš výsledek lovu. Na druhou stranu - je to to nejtěžší, vedle toho je volba kuličky a vhodného prutu prča :))) Jestliže tedy brutální část rybářů řeší co na háček či jakou šňůrku, dokážeš si představit, jak mizivé procento dokáže najít dobré místo, respektive bude natolik sdílných, aby o tom bylo ochotno diskutovat, protože tím defakto škodí sami sobě :)))
N Petr Koch - ® St 6.6.2007 13:32:43
Fishky - ® : myslím si, že je lepší vědět než chytat na náhodu a čekat na štěsí. Nehledě na to, že v té zbývající minutě těžko poznáš kde je ta spižírna :o)
Konečně nějaká otázka co má trochu smysl a dá se proklepnout a ty řekneš, že je to jedno a že by jsi v tom nehledal něco co tam není. Mě tohle třeba zajímá podstatně víc než pořád dokola opakující se uchylárny typu jaké boilís je lepší nebo jaký používat háček či olovo.
N Fishky - ® St 6.6.2007 13:26:43
Petr Koch: většinu věcí poznáš okem, ke zbytku ti stačí minuta - prohození markerem a víš na čem jsi. Vesměs ti stačí 5 - 15 minut u vody, za tuhle dobu poznáš, co je před tebou a jak to vypadá. I dno a hloubka se dá celkem slušně typnout, ale pro jistotu je lepší to prohodit. Je to jako když přijdeš ke švadleně a ona pozná tvý míry, aniž by tě předtím viděla, ale pro zichr tě proměří :))) mnozí chytají na pasblint a chytaj, jiní nad tím koumaj a nechytaj... občas bych v tom nehledal něco co v tom není, samozřejmě je možné celkem slušně typnut dobrá místa, ale k tomu to chce krapet víc "časových" investic, respektive znalostí :))) // třeba to ve zmíněné knížce sem vůbec nepobral, bylo tam víc vzorečků než bylo zdrávo //
N Petr Koch - ® St 6.6.2007 13:25:57
Stanley 87 - ® : spíš budu koukat a uvidím :o) jestli nemyslíš teda to Tesco
N Stanley 87 - ® St 6.6.2007 13:24:49
jak se rika...............kouknu a vidim

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | kaprařina | techniky lovu ]

Co je nového - kaprařina + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniFox Camo Easy Shelter přístřešek

Za 4.755
S velkou slevou za skvělou cenu po registraci do shopu máme pro vás rychloskládací přístřešek Fox v Camo designu z nepromokavého, prodyšného materiálu, který má ve složeném stavu průměr jako běžný obal na podběrák

akce, rybareniFox Royale 60" System brolly

Za 7.750
Fox kompletní system brolíčka s více prostorem pro rybáře DOPRAVA ZDARMA navíc za akční cenu po přihlášení do shopu. Skvělá výbava s nízkou cenou za osvědčenou kvalitu FOX

Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
LOS - CORMORAN LOS - CORMORAN

Písek, 39701 , Heydukova 100