Pousteni ryb

Vim,ze asi tahle otazka tu jiste nekde padnout musela,ale ja ji nenasel.. a tak po vcerejsi a dnesni vyprave se vas ptam...proc pustit rybu?Vcera jsem byl u vody a ptal se rybaru jak to jde...rekli ze moc ne,ale vezir meli plny malych cejnku a plotic..to same asi na dalsich 5ti mistech..dnes jsme sel chytat okouny..tak si vlacim a najednou koukam ze plavackar vedle me je hrabe do pytliku..a ne velke...samy 12-25cm,evidentne vytahl minimalne jednoho ktereho jsem pustil, ten jeden byl bez ploutvicky...chytil jsem i sivena cca35cm a pustil ho,rekl mi proc jsem ho poustel a tak jsem se s nim dal do debaty co z tech okounku ma...rekl: "Proc bych je poustel?Driv jsem to delal taky,ale
pak prijde blbec s cervem a nebo rybickou a za 3dny to co pustim chytne a sezere,tak jestli to mam sezrat ja nebo on.."
PS:A tak se vas ptam:
1)Jake mate pocity z pousteni ryb?

2)Co z toho mate,ze kdyz ji pustite,nekdo jiny ji sezere?

3)Jak dlouho si myslite ze na vasi vode prezije do dalsiho uloveni(napiste cca sirku reky nebo rozlohu vody)?
PS:Omluvte gramaticke chyby,jsme jeste lidsky poter:)
Autor diskuse: R3F13X - Profil , 8.7.2006 dravci - druhy ryb, rekordy

Nnofish - Profil | Ne 14.6.2015 21:13:25

fuuckir >> a Okoun 29 a vzhledem k tomu že mám rád droboť, tak mají rybičkáři po prdeli a já chci ouklej12....
Mě ty horní míry vyloženě fascinují, to jak si lidi myslí, že díky nim chytí víc větších ryb. Já si třeba přiznám, že metrového kapra nechytím (ani nechci), protože to neumím a nebaví mě to.... Jiný, tohle s dravcem nedokáže? Ať se vyse*re na kapra, stráví házením nástrah do vody 30 hodin týdně a věřím tomu, že jednou chytí :-)

    Nfuuckir - Profil | Ne 14.6.2015 21:09:28

    nofish >> No prostě jako je K70...Tak bude C82 a Š99 :-).. :-D

      Nnofish - Profil | Ne 14.6.2015 20:55:14

      Jouricek >> Samozřejmě. A jaká prosím? MImochodem, jak rychle rostou dravci?
      Už se těším, až budu pouštět polomrvého candáta, protože blbec zavede horní míru, díky tomu, že někteří jedinci berou 80-ku jako strašnou vzácnost, protože to nikdy nechytli...
      Horní míra u štiky, je zajisté potřeba, vždyť na osmdesát roste tak straaaaašně dlouho.... (nebo kolik dáme tu horní míru? 120cm?)

        NCarp man CZ - Profil | Ne 14.6.2015 20:48:28

        klobonek >> Rozdávají?! Řekl bych že spíš prodávají (jen někteří) :(

          Nklobonek - Profil | Ne 14.6.2015 20:30:01

          Člověk by si měl od vody odnést maximálně to, co je schopen sníst. Nesnáším rybáře, kteří berou všechno a pak to rozdávají kde můžou, že už to ani kočky nechtějí :-(

            Nu.x.a. - Profil | Ne 14.6.2015 20:11:42

            Přemas >> tady u nás chytají skoro na potěr i když sekneš hned tak to šlukne hluboko ale jsou tu i borci co chytaji na tak malé rybky a nechávají to zažrat co kdyby byl velkej, pak tu všude plavou mrtvolky candátů až se jednou naseru tak tyhle hovada budu normálně zkopávat do vody... Škoda že jsem nevyhrál ty 2, 5 mil nechal bych za ty prachy taky ttrochu upravit řád to by se ještě děli věci..

              NPřemas - Profil | Ne 14.6.2015 20:02:07

              u.x.a. >> Jak už jsem zaslechl, tak míra rybky 15cm dost pomáhá. Mi by třeba velikost rybky nevadila, ale mnozí nemají tolika pochopení pro včasný zásek atd. Takže 15cm by bylo fajn a ta míra taky ...

                Nu.x.a. - Profil | Ne 14.6.2015 19:47:41

                Nechápu proč zrovna kapř který je úplně ale úplně všude má horní míru?? Prostě to nechápu, u candáta bych udělá míru min. 50 do 60 cm všechno ostatní pustit.. K tomu zákazat živou rybku, když živou tak min. 15cm a větší... Jako základ ochrany candáti by tohle mohlo stačit, ale už úplně vidím jak velcí candátci přes 70 mizí kaprařům v bivaci bez zapsání :-(

                  Nfuuckir - Profil | Ne 14.6.2015 19:41:17

                  Colasrumem >> Prostě někde je 35 a jinde zase 40.. Někde jsou okouni na kila a někde maj míru... atd. :-)

                    NColasrumem - Profil | Ne 14.6.2015 19:37:56

                    unudle >> Já teda nevím jak vy, ale já mám na straně 18, jasně napsanou větu o míře kapra 40cm.

                      Nschiwa - Profil | Ne 14.6.2015 19:24:21

                      Jouricek >> spíš zvýšit spodní míru,několikrát chycená ryba je už vychcaná.Horní míra by v Čecháh znamenala akorát stříhání ocasní ploutve ,aby se do té míry vešla,už jsem to viděl na vlastní oči u kaprů.

                        NJouricek - Profil | Ne 14.6.2015 19:01:55

                        Dávno má být stanovena i horní míra především dravých ryb,pak to vypadá,tak,jak to vypadá...

                          Nfuuckir - Profil | Ne 14.6.2015 18:57:18

                          u.x.a. >> Tak vidíš.. U nás má dokonce i okoun míru.. :-)

                            NPřemas - Profil | Ne 14.6.2015 18:57:08

                            šeptal >> VČ míra kapra 40cm ...

                              Nu.x.a. - Profil | Ne 14.6.2015 18:54:28

                              fuuckir >> to je pravda..

                                Nfuuckir - Profil | Ne 14.6.2015 18:50:52

                                u.x.a. >> Tebe? Tebe přeci nikdo za nos tahat nemůže..Ani překvapit..Ty už jsi viděl všechno a šnorchluješ v potoku ne? :-)

                                  Nu.x.a. - Profil | Ne 14.6.2015 18:47:28

                                  fuuckir >> prefoť to, zdá se mi že náš taháš za nos..

                                    Nfuuckir - Profil | Ne 14.6.2015 18:35:58

                                    unudle >> Tady u nás je taky 40 :-)

                                      Nunudle - Profil | Ne 14.6.2015 17:57:01

                                      Colasrumem >> II. Způsob měření délky ryb a nejmenší lovné míry
                                      vybraných druhů ryb v rybářském revíru

                                      § 11 vyhlášky č. 197/2004 Sb.

                                      (1) Délka ryby se měří od vrcholu rypce po konec nejdelších paprsků ocasní ploutve.

                                      (2) Nejmenší lovné míry vybraných druhů ryb v mimopstruhovém rybářském revíru jsou:

                                      a) bolen dravý (Aspius aspius) 40 cm,
                                      b) candát obecný (Stizostedion lucioperca) 45 cm,
                                      c) hlavatka obecná (podunajská) (Hucho hucho) 65 cm,
                                      d) jelec jesen (Leuciscus idus) 25 cm,
                                      e) jelec tloušť (Leuciscus cephalus) 25 cm,
                                      f) jeseter malý (Acipenser ruthenus) 30 cm,
                                      g) kapr obecný (Cyprinus carpio) 35 cm,
                                      ...................................................​

                                        Nšeptal - Profil | Ne 14.6.2015 17:51:17

                                        Colasrumem >> Plaveš v pojmech. Vyzrálé se rozhodně nerovná staré. Zkus si k obědu místo kuřete upéct slepici.

                                        A co se týká míry kapra - asi máš podmínky pro nějaký místní revír.