Pousteni ryb

Vim,ze asi tahle otazka tu jiste nekde padnout musela,ale ja ji nenasel.. a tak po vcerejsi a dnesni vyprave se vas ptam...proc pustit rybu?Vcera jsem byl u vody a ptal se rybaru jak to jde...rekli ze moc ne,ale vezir meli plny malych cejnku a plotic..to same asi na dalsich 5ti mistech..dnes jsme sel chytat okouny..tak si vlacim a najednou koukam ze plavackar vedle me je hrabe do pytliku..a ne velke...samy 12-25cm,evidentne vytahl minimalne jednoho ktereho jsem pustil, ten jeden byl bez ploutvicky...chytil jsem i sivena cca35cm a pustil ho,rekl mi proc jsem ho poustel a tak jsem se s nim dal do debaty co z tech okounku ma...rekl: "Proc bych je poustel?Driv jsem to delal taky,ale
pak prijde blbec s cervem a nebo rybickou a za 3dny to co pustim chytne a sezere,tak jestli to mam sezrat ja nebo on.."
PS:A tak se vas ptam:
1)Jake mate pocity z pousteni ryb?

2)Co z toho mate,ze kdyz ji pustite,nekdo jiny ji sezere?

3)Jak dlouho si myslite ze na vasi vode prezije do dalsiho uloveni(napiste cca sirku reky nebo rozlohu vody)?
PS:Omluvte gramaticke chyby,jsme jeste lidsky poter:)
Autor diskuse: R3F13X - Profil , 8.7.2006 dravci - druhy ryb, rekordy

sintrix - Profil | So 6.6.2015 20:48:44

1. žádný
2.nic
3.nevím, jen doufám že se stačí alespoň 2x vytřít.
Týýýý vago !!!! Až teď jsem si všiml letopočtu této diskuse. :-)

    Petr64 - Profil | So 6.6.2015 20:47:31

    jaroslavstehlikst >> Járo? Kde si tuhle diskuzi vyhrabal? ? ;-)

      jaroslavstehlikst - Profil | So 6.6.2015 20:15:38

      takže

      1) špatné

      2) ještě horší

      3) co já vim



      schválně kolik bude dislike :)

        Salmo1 - Profil | Čt 31.5.2007 1:10:27

        soulfly-tak úplná p..to zase není.Na P vodách,pokud voda dosáhne určité hranice teploty nebo se jedná o výrazný pokles rozpuštěného kyslíku ve vodě je celkem normální(bohužel jen v zahraničí),že hospodář vyhlásí zákaz rybolovu.Předchází se tím nadměrnému úhynu ryb.
        Plošný úbytek ryb to ale neřeší.

          soulfly - Profil | St 30.5.2007 22:32:43

          Je to jako u člověka když si dá pořádnej závod. Kyselina mléčná určitě dělá svý když někdo vytahuje hodinu velkýho kapra na feeder. Ale nic co by nepřežil.

            soulfly - Profil | St 30.5.2007 22:26:37

            tomsa - Musim to říct. Úúúplná píčovina. Jak mi dle své (NESMYSLNÉ) teorie vysvětlíš, že se ne jednou stalo po puštění štiky zabrala o hodinu pozdějc znova???? Všim sem si toho u jedný štiky která měla poškozenej ocas a ještě u jedný s vyřízlou ploutví. U obou byli lidi co mi to potvrdili. Štiky se nervali o nic mín.

              Cottus - Profil | St 30.5.2007 21:48:47

              tomsa:..No, ta úvaha je vcelku rozumná.....
              Na omezení ryb.tlaku by měli být i jiné metody než striktní "pouštění"....
              Pamatuji doby, kdy jsem zdolal za vycházku třeba 6 ryb, z čehož byla více než polovina mírových(šla tedy většinou na pekáč)...dnes je v tomtéž revíru možno za stejný čas ulovit 20-30 ryb(Po) - z nihž však je pouze 5% mírových...
              Z těch 95%se pak i při pouštění zachrání jen část...
              Chyba je tedy i ve stavu zarybnění ve spojitosti s ryb.tlakem- neodpovídající stavu!

                trubadurek - Profil | St 30.5.2007 21:43:11

                to all - no tak přátelé! Co se to tu pořád řeší dokola? Nebylo by teda opravdu nejlepší, aby v RŘ stálo, že se všechny ryby musí pouštět? To by zde ale potom zmizela většina debat :-)

                  tomsa - Profil | St 30.5.2007 21:37:41

                  Steewee tak jsem to tu dal. Docela zajímavá úvaha, ale trochu přehnaná.Řekl bych že ryba spíše zdechne vysílením nebo neopatrným zacházením, než v tlamě dravce. Vidím to u sebe.

                    tomsa - Profil | St 30.5.2007 21:36:17

                    Steewee - ® St 30.5.2007 11:23:18
                    Pánovéj eště se vrátím ke stresu zdolávaných ryb. Pokusím se notorickým pouštěčům ulehčit jejich svědomí. Je fakt, že každé zvíře, které jsem zabil se mne bálo. A to tak, že ukrutně. Nejlépe to poznáte v dlani, kterou zvíře držíte. ( to pro 85% pouštěčů ..., CENSURED- vlastní autocenzůra ....tak si radši z vlastní neschopnosti uděláte náboženství )
                    Proto nerad zabíjím teplokrevné živočichy. +++++
                    Ryba je také kořistí a má proto taky reflex obrany- útěk. Tudíž se tak chová. Prchá před dravcem nebo před něčím co sice nevidí, ale reflex jí říká -prchni. Jde o extrémní výkon. Nadstandardní. No, jde o život. Otázka zní: jak toho dosáhnout, když organismus nemá forsáž? Je to jednoduché- do stávajícího organismu se dodá cosi, co tam buď není nebo cosi v x násobku běžného množství za účelem krátkodobého zvýšení výkonu. Příroda na rozdíl od pouštěčů je rozumná a ví, že extrémní výkon může trvat jenom chvíli ( proto ji také sportovci zdoláte) a zvíře musí mít dostatek času na regeneraci. To není odpočinek, ale vyplavení teď už škodlivých látek z těla. Nedostane-li se ho tvoru, pak dochází k jeho slabší kondici, zdraví nutně churaví a radikálně se mu zkracuje život. Tato, teď už řekněme ryba- vrácená vodě- se stane snadnou kořistí dravců- není to proto, že by si to zasloužila, ale proto, že byla vysílena pro zábavu. Tímto odpovídám HaDovi na otázku- kdeže jsou ty haldy mrtvol co jsem pustil? Převážně v útrobách dravců. Ale poslání dravce není uklízet po Ch a P !!! Primární poslání je selekce zdravotní a kondiční. Jak správně napsal Osprey- s co nejmenším výkonem se nasytit. Jestliže je vysílená ryba nejpomalejší nebo se chová nejpodivněji- je uklizena dravcem. Bohužel ne ta co je defektní a její handicap se projeví právě při úniku. Tyhle potom ve vodě zůstávají. V tomto důsledku vaše aktivita narušuje přirozenou rovnováhu ve vodě. Pláčete nad revíry, kde stagnuje velikost ryb ? Pláčete. Ale na nesprávném hrobě ! Ti, co se tady chlubí jak pustili třeba třináct kapříků za den, ti samí pláčou, že ve vodě ubývá ryb. Házíte to všechno na masařky- těch pár zvrhlých individuí, která se najdou všude. Ne pánové, nejste o nic lepší než masařky. Někdo by měl s váma dělat pořádek. SVAZ. Jak napsal Jacques-Yves Coustea : „Lovit ryby jen pro zábavu - je perverze”. Osobně ještě akceptuji způsob lovu " ČEKÁNÍ NA BIGA" prezentovaný MM na videu s cejny. Je tam? Rychle z vody, evidentně to není osobák- šup zpátky do vody. Když CH a P, tak takhle pánové. Vše ostatní - focení se s rybou, držení ve vezírku do rána až budou podmínky na fotografování, abych ji pak s boží milosti daroval život je pro mne DEMENCE. Že prasátkáři. Ale budiž. Všichni jsme nějací. A kdeže je to slibované rozhřešení pro pouštěče ? Jak se říká: šedivá je teorie, košatý strom života: Jestli-že platí při úleku rčení - KRVE BY SE VE MĚ NEDOŘEZAL, pak musím čestně přiznat, že v každé chycené rybě jsem se krve dořezal. Takže to zas nebude s Ch aP tak horké. Úspěšné lovy všem. Omezte odpovědi na jednoslovné nadávky, aby se zde vešlo co nejvíce reakcí. Děkuji.

                      Denny - Profil | St 30.5.2007 21:13:34

                      Ja taky nepatrim ktem kteri by prosazovali C&R za kazdou cenu,urcite bych si jako rybar nesel koupit rybu do nejakeho marketu,to by me pripadalo ze jsem zralej na psychyatra ale urcite neuvazuju o tom ze se da cena povolenky nejak prepocitavat na mnozstvi odnesenych ryb,zkratka kdyz mam chut na rybu tak si ji vezmu,povazuji se take za lovce a rybarina pro me nic jineho nez lov neni.

                        Cider - Profil | St 30.5.2007 21:12:38

                        Steewee:ja plne souhlasim povolenka je opravdu jen zanedbatelny peniz vpomeru s vybavou a krmenim,proto je pro me tenhle argument nesmysl.

                          tomsa - Profil | St 30.5.2007 21:11:10

                          TOARYK-myslím, že tě chápu, ikdyž si trochu protiřečíš.

                            Steewee - Profil | St 30.5.2007 21:08:08

                            Cider- já myslím, že v dnešních " rozměrech" se dorovnat rybama nedá. Cajk, nástrahy, návnady, benál. Povolenka je kapka v moři.

                              tomchamik - Profil | St 30.5.2007 21:07:50

                              Finanční vyrovnání povolenky a nákladů na sezonu je nesmysl.Když to vezmu podle sebe:Jezdím s 11letým synem,teď jsem kupoval cajk pro něj,2 kapráky pro sebe a nějakou tu drobnou bižu.a 10000kč v háji.Když přičtu krmení na sezonu pro ryby,cenu povolenek a dokupování drobností tak mě vyjde sezona na cca 30000kč.Aby se mi toto vrátilo materiálně tak bych těch ryb musel odvést opravdu hodně.
                              Ale stejně se mi tyto vynaložené prostředky bohatě vrací v podobě zážitků z našich výprav a o tom to je.Když mám chuť na rybu tak si úlovek odnesu,ale to je u nás velmi zřídka.Myslím si,že když chytím kapříka nebo candáta a mám na něj chuť,byl bych trochu osel kdyby jsem ho pustil a pak si jel koupit rybu do krámu.

                                Steewee - Profil | St 30.5.2007 21:05:05

                                pro Toraryk: můžeš tu skopčit můj dnešní příspěvek z feedru. Cosi málo jsem se tam rozepsal o CH a P. Nemám strach, že by jsi neuvedl zdroj :-)

                                  Cider - Profil | St 30.5.2007 21:03:58

                                  Steewee:tak tohle je bohuzel nejcastejsi nazor dnesnich rybaru:-(

                                    Cider - Profil | St 30.5.2007 21:03:58

                                    Steewee:tak tohle je bohuzel nejcastejsi nazor dnesnich rybaru:-(

                                      Steewee - Profil | St 30.5.2007 21:00:16

                                      ........a když už si koupím povolenku, tak jí finančně vyrovnám tak, že si nějakou tu rybu odnesu.. :-))... a máme to. Toraryk MASAŘKA :-)

                                        Cider - Profil | St 30.5.2007 20:59:14

                                        Cau kolegove rybari jsem opravdu moc rad.ze se neco takoveho vubec resi.Doufam,ze se k nam postupem casu prida vice rybaru ktere nebude zajimat jen ryba ve vezirku.Ja osobne poustim kazdou rybu a je mi opravdu lito tech rybaru s plnejma vezirkama cejnu.Urcite bych omezil pocet uslechtilich ryb na 40 rocne.Kazdopadne me rybareni naplnuje vic kdyz rybu muzu pustit.Jinak mi ale prijde prasarna to kdyz lidi prodavaj velky kapry do soukromejch reviru.A taky jsem parkrat videl kdyz deda zavolal synovi at prijede k vode pro ryby at muze chytat dal:-(