- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Pousteni ryb
pak prijde blbec s cervem a nebo rybickou a za 3dny to co pustim chytne a sezere,tak jestli to mam sezrat ja nebo on.."
PS:A tak se vas ptam:
1)Jake mate pocity z pousteni ryb?
2)Co z toho mate,ze kdyz ji pustite,nekdo jiny ji sezere?
3)Jak dlouho si myslite ze na vasi vode prezije do dalsiho uloveni(napiste cca sirku reky nebo rozlohu vody)?
PS:Omluvte gramaticke chyby,jsme jeste lidsky poter:)
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
5x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
sintrix - Profil | So 6.6.2015 20:48:44
2.nic
3.nevím, jen doufám že se stačí alespoň 2x vytřít.
Týýýý vago !!!! Až teď jsem si všiml letopočtu této diskuse. :-)
Petr64 - Profil | So 6.6.2015 20:47:31
jaroslavstehlikst - Profil | So 6.6.2015 20:15:38
1) špatné
2) ještě horší
3) co já vim
schválně kolik bude dislike :)
Salmo1 - Profil | Čt 31.5.2007 1:10:27
Plošný úbytek ryb to ale neřeší.
soulfly - Profil | St 30.5.2007 22:32:43
soulfly - Profil | St 30.5.2007 22:26:37
Cottus - Profil | St 30.5.2007 21:48:47
Na omezení ryb.tlaku by měli být i jiné metody než striktní "pouštění"....
Pamatuji doby, kdy jsem zdolal za vycházku třeba 6 ryb, z čehož byla více než polovina mírových(šla tedy většinou na pekáč)...dnes je v tomtéž revíru možno za stejný čas ulovit 20-30 ryb(Po) - z nihž však je pouze 5% mírových...
Z těch 95%se pak i při pouštění zachrání jen část...
Chyba je tedy i ve stavu zarybnění ve spojitosti s ryb.tlakem- neodpovídající stavu!
trubadurek - Profil | St 30.5.2007 21:43:11
tomsa - Profil | St 30.5.2007 21:37:41
tomsa - Profil | St 30.5.2007 21:36:17
Pánovéj eště se vrátím ke stresu zdolávaných ryb. Pokusím se notorickým pouštěčům ulehčit jejich svědomí. Je fakt, že každé zvíře, které jsem zabil se mne bálo. A to tak, že ukrutně. Nejlépe to poznáte v dlani, kterou zvíře držíte. ( to pro 85% pouštěčů ..., CENSURED- vlastní autocenzůra ....tak si radši z vlastní neschopnosti uděláte náboženství )
Proto nerad zabíjím teplokrevné živočichy. +++++
Ryba je také kořistí a má proto taky reflex obrany- útěk. Tudíž se tak chová. Prchá před dravcem nebo před něčím co sice nevidí, ale reflex jí říká -prchni. Jde o extrémní výkon. Nadstandardní. No, jde o život. Otázka zní: jak toho dosáhnout, když organismus nemá forsáž? Je to jednoduché- do stávajícího organismu se dodá cosi, co tam buď není nebo cosi v x násobku běžného množství za účelem krátkodobého zvýšení výkonu. Příroda na rozdíl od pouštěčů je rozumná a ví, že extrémní výkon může trvat jenom chvíli ( proto ji také sportovci zdoláte) a zvíře musí mít dostatek času na regeneraci. To není odpočinek, ale vyplavení teď už škodlivých látek z těla. Nedostane-li se ho tvoru, pak dochází k jeho slabší kondici, zdraví nutně churaví a radikálně se mu zkracuje život. Tato, teď už řekněme ryba- vrácená vodě- se stane snadnou kořistí dravců- není to proto, že by si to zasloužila, ale proto, že byla vysílena pro zábavu. Tímto odpovídám HaDovi na otázku- kdeže jsou ty haldy mrtvol co jsem pustil? Převážně v útrobách dravců. Ale poslání dravce není uklízet po Ch a P !!! Primární poslání je selekce zdravotní a kondiční. Jak správně napsal Osprey- s co nejmenším výkonem se nasytit. Jestliže je vysílená ryba nejpomalejší nebo se chová nejpodivněji- je uklizena dravcem. Bohužel ne ta co je defektní a její handicap se projeví právě při úniku. Tyhle potom ve vodě zůstávají. V tomto důsledku vaše aktivita narušuje přirozenou rovnováhu ve vodě. Pláčete nad revíry, kde stagnuje velikost ryb ? Pláčete. Ale na nesprávném hrobě ! Ti, co se tady chlubí jak pustili třeba třináct kapříků za den, ti samí pláčou, že ve vodě ubývá ryb. Házíte to všechno na masařky- těch pár zvrhlých individuí, která se najdou všude. Ne pánové, nejste o nic lepší než masařky. Někdo by měl s váma dělat pořádek. SVAZ. Jak napsal Jacques-Yves Coustea : „Lovit ryby jen pro zábavu - je perverze”. Osobně ještě akceptuji způsob lovu " ČEKÁNÍ NA BIGA" prezentovaný MM na videu s cejny. Je tam? Rychle z vody, evidentně to není osobák- šup zpátky do vody. Když CH a P, tak takhle pánové. Vše ostatní - focení se s rybou, držení ve vezírku do rána až budou podmínky na fotografování, abych ji pak s boží milosti daroval život je pro mne DEMENCE. Že prasátkáři. Ale budiž. Všichni jsme nějací. A kdeže je to slibované rozhřešení pro pouštěče ? Jak se říká: šedivá je teorie, košatý strom života: Jestli-že platí při úleku rčení - KRVE BY SE VE MĚ NEDOŘEZAL, pak musím čestně přiznat, že v každé chycené rybě jsem se krve dořezal. Takže to zas nebude s Ch aP tak horké. Úspěšné lovy všem. Omezte odpovědi na jednoslovné nadávky, aby se zde vešlo co nejvíce reakcí. Děkuji.
Denny - Profil | St 30.5.2007 21:13:34
Cider - Profil | St 30.5.2007 21:12:38
Steewee - Profil | St 30.5.2007 21:08:08
tomchamik - Profil | St 30.5.2007 21:07:50
Ale stejně se mi tyto vynaložené prostředky bohatě vrací v podobě zážitků z našich výprav a o tom to je.Když mám chuť na rybu tak si úlovek odnesu,ale to je u nás velmi zřídka.Myslím si,že když chytím kapříka nebo candáta a mám na něj chuť,byl bych trochu osel kdyby jsem ho pustil a pak si jel koupit rybu do krámu.
Steewee - Profil | St 30.5.2007 21:05:05
Cider - Profil | St 30.5.2007 21:03:58
Cider - Profil | St 30.5.2007 21:03:58
Steewee - Profil | St 30.5.2007 21:00:16
Cider - Profil | St 30.5.2007 20:59:14
Kde to žije - dravci
22:12Fotky ryb pouze na přívlač 107200
15:31Kde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
14:56Burza na přívlačové nástrahy 33420
13:21Rare woblery - Rapala 14054
9:23Úhoří sezona 2012 10520
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
CHYTIL.cz Tyčová bojka 5mZa 990 Kč
Tyčová bojka šroubovací 5 m - pevné nerezové závity. Spodní část bójky je zakončena odolnou nerezovou karabinou. Lze zakoupit i náhradní díl 1 m. NOVINKA! Více info na chytil.cz
Suretti Spací Pytel Expert 4 Season | SLEVA 44%Za 699 Kč
Spací pytel Expert je vhodný od jara do podzimu, kdy vám poskytne pohodlí a teplo pro skvělý spánek. Rozměry 210x90 cm. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...









