;Šňůra na feeder

Jakou používáte šnůru na feeder? Používáte někdo šnůru co o ní píše Oňarb na ryby.sk. Kolik asi stojí a jestli je takový rozdíl mezi silonem a tím Feederbraid ? Je to normální pletenka nebo něco speciálního? DíkyAutor diskuse: Jura Č - Profil , 22.8.2001 feeder - náčiní, doplňky

0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

NJura Č. - Profil | Po 27.8.2001 8:37:19

Pánové všem díky moc. V brně sem se po ní ptal ze zajímavosti a nikde o ní neslyšeli.

NOňarb | Pá 24.8.2001 13:18:38

Feederbraid je pletená šnúra, ktorá má menšiu nosnosť ako klasické pletené šnúry ale ostávajú jej všetky dobré vlastnosti šnúr. Cena u nás cca 650Sk / 100m.
Bežná šnúra 0,10mm má nosnosť okolo 10? kg. Jej nevýhoda je v tom, že až takú nosnosť pri love na feeder nepotrebuješ a priemer 0,10mm sa zase ľahko motá, takže to nevyriešiš ani zmenšením priemeru na 0,08 - síce zmenšíš nosnosť ale bude sa motať viac.
Feederbraid má pri priemere 0,20mm nosnosť cca 4kg, vôbec nepruží a zatiaľ sa mi pri love nepomotala.
Medzi lovom na feederbraid a klasickým silonom je citeľný rozdiel. Sám som bol prekvapený. Ale veď to som písal aj v článku. Odkedy som ju kúpil, tak lovím iba so šnúrou.
MM má pravdu, že je dosť ťažké zdolať rybu na šnúre ak nemáš v montáži gumu. Lovil som aj čiste iba na šnúru bez gumy a to je zase o niečom inom. V takomto prípade cítiš naozaj každý pohyb ryby a všetky výpady tlmí iba udica, nastavená brzda navijaku a nie pruženie silonu, ako si bol zvyknutý. Podmienkou sú kvalitné očká na udici, aby si si ich nezničil.

NMartin M. - Profil | Čt 23.8.2001 12:42:52

vyhoda feederbraid je v jeji potapivost. Nektere jine pletenky plavou a jsou prot celkem na h... Cetl jsem ted par clanku z Anglie a pletenka je tam opravdu v oblibe. Ale pozor! Pouze na male nebo malo bojovne ryby a pro nejvetsi experty. Je opravdu snadne ztratit ryby na plenence! Zdolavani s 3kg pletenkou oproti 3kg vlasci muze byt neporovnatelne delsi v neprospech pletenky. Proste chce to cit a hlavne rybu nevyrezat. Anglani pouzivaji i 0.08mm navazec (monofil) na 3kg pletence a zadnou gumu nepouzivaji, ale chce to opravdu umet je zdolavat a neurvat nebo nevyriznout je. Rozhodne verim tomu, ze na pletenku je videt daleko vice zaberu a na opatrne ryby je to nesrovnatelne lepsi indikaze zaberu, nez s monofilem. No, ale ja mam spis opacne problemy - vidim tech zaberu az prilis mnoho a nevim, ktery si z nich "vybrat" :-( Takze pro mne je pletenka zatim nepodstatna... mozna v zime...

NMirek Saf. | St 22.8.2001 11:00:11

Nejsem takový zanlec jako Oňarb , ale pokud použiješ šnurku , která ma oněco menší pevnost než běžná pletenka , použij i gumu , jinak budou problémy s návazcem ( pokud nemáš super jemný prut ). Já si myslím , že v 80% se můžeš bez ní obejít , např. použij trochu silnější kmen , např. kolem 020. Zde již ta průtažnost není taková a dá se tím také solidně jěště nahodit.

Pokud jsem tomu článku rozumněl , tak pletenka má největší pevnost , o něco menší má guma a jěště menší návazec. Takže když místo speciálu použiješ běžnou 008 nebo 010 100% dynema , tak to musí být OK , cenově však přijatelnější .
nevím , mi se pletenka ale nějak nepozdává a tak používám silon, ale kvalitnější.