MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Chod woblera

Chtěl bych se Vás zeptat, jestli ovlivní chod woblera to, že místo trojháčku nasadím dvojháček. A jestli tomu lze nějak zamezit (v případě že ano), aby chod byl normální.
Díky

Autor diskuse: Kubík
Zařazeno do: všeobecné - nástrahy, návnady, 18.4.2006

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Sander - ® Út 18.4.2006 10:22:31
Vláďa S. > máš pravdu, zkoušel jsem voblery bez háčků, jeli výborně, avšak po navléknutí háčku se chod docela změnil. A to právě do té vývrtky. Je to jistě tou nepřesností v ose.... Po seřízení pracovali perfektně. Jedná se ale o domácí výrobu, tak to neber nijak vážně. Vím, že když má vobler přesnou osu, háček nemůže mít na chod vliv. A právě ta osa byla problém u těch voblerů Dorado, kde odchylka byla dosti markantní.
N Vláďa S. - ® Út 18.4.2006 10:16:06
Sander> Háček visí v ose (u kvalitních woblerů), ať je to dvoj či trojháček. Vývrtka je samostatný problém, tak jak jsi ho popsal. Odlehčení nezpůsobuje vývrtku, ale mění rozkmit woblera, agresivitu chodu, jak moc se "staví na čumák" a tím i klesavost, ... Máš pravdu, že pokud je to mimo osu, pak tam odlehčení způsobí i takovýhle důsledek, ale není to příčina.
N Sander - ® Út 18.4.2006 10:09:44
Já naopak myslím že ano. Je to znát asi jen u malinkých voblírků, ale rozdíl je dosti markantní. (Malinké voblery uvažuji tak do 25mm délky). Zamezit tomu lze velice snadno - voblírek se většinou natáčí na nějakou stranu, dělá takovou "vývrtku" a my musíme malinko ohnout očko do protipohybu této "vývrtky". U voblerů vlastní výroby je tento problém ještě větší, je tam pak znát i sebemenší vybočení osy, ale u koupených se mi to stávalo jen u pár kousků, a to u malinkých v. DORADO.
U větších voblerů pak výměna pův. háčků za jiné nemá vliv.
N Vláďa S. - ® Út 18.4.2006 9:01:41
Ne! To je tak nepatrný rozdíl, že neovlivní. Pokud ho úplně sundáš, tak je to něco jiného, ale tam už to záleží model od modelu. Náchylné na tohle byly/jsou Rappaly, tam jsem skutečně pozoroval změnu chodu k horšímu. Ale dnes mám prakticky na všech woblerech jen jeden, max. 2, jednoháčky bez protihrotu, občas, zvláště u velkých modelů nechávám trojhák se zamačkanými protihroty a chytám taky.
N Vendax - ® Út 18.4.2006 8:26:08
Já si myslím, že to chod moc neovlivní.
I když už si tu někdo dříve stěžoval, že když vyměnil původní trojháčky za jiné, tak mu přestali brát ryby a některý lidi tu snad psali, že je to snad díky jejich hmotnosti. Osobně bych trojháček tedy nahradil větším dvojháčkem, aby ta pomyslná hmotnost, pro jistotu, zůstala tak nějak zachována.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | nástrahy, návnady ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNOVINKA - Jet Fish Vyvážené Boilie Legend Range

Za 99
Vyvážené boilie je určené pro chytání opatrných a velkých kaprů. Díky tomu, že je oproti klasickému boilie lehčí, lépe a s důvěrou ho přijímají velké zkušené ryby.


akce, rybareniPetzl - Čelovka Tikka R+ ORANŽOVÁ

Za 1899
petzl - čelovka tikka r+ oranžová


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské Centrum Olomouc Rybářské Centrum Olomouc

Olomouc, Pasteurova 8a