Zarybňování ve vaší MO

Chodim na ryby prevazne v MO Vyskov. Ale pripada mi, ze se zarybnuje jen jednou za rok, a to vzdy pred zavody. Potom je sileny tlak na vodu a do dvou tydnu je temer vse vycistene. Zajima me, jak se zarybnuje u ostatnich?
Autor diskuse: Adam007 - Profil , 31.10.2013 všeobecné - RŘ, MO, svazy
9 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

NBobertik - Profil | Ne 3.11.2013 7:09:04

hraji >> Víš co je zajímavé, on má informace a ty o tom pochybuješ, i když o tom nevíš nic. To, že se to u vás dělalo 3+x neznamená, že je to jinde to samé a to, že na Vyškovsku je to bída, je pravda.
Vyčítáš mu, že se ve 30 bojí zeptat a sám tady píšeš svoje domněnky a pochybnosti, že to tak být nemůže.

    NMAXXSKATER - Profil | So 2.11.2013 22:38:03

    Adam007 - >> U nás MO ještě navíc kradla. To, že na svazovky žádné ryby nedávali, se vědělo. Petic a podobných blbůstek se sepsalo mraky, ale nikdo to neřešil. Pak se zjistilo, že tam chybí asi 5 miliónů Kč a nějaké věci jako PC atd ... Vědělo se to dlouhou dobu, jak to tam vedou, ale nikdo to neřešil, jak je to v naší republice běžné ... http://chrudimsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/rybari-l​ovili-penize-pripad-miri-pred-soud-20130723.html

      Nsmike - Profil | Pá 1.11.2013 7:30:40

      to je spíše mentalitou lidí ve vedení místních MO.nechci se nijak dotknout starších, ale ve většině organizací aspoň tady na S.Moravě jsou lidé přes 50 let, kteří se přemýšlením blíží spíše těm, co hned po skončení hájení (teda pokud nějaké vůbec je - zářný příklad Lučina 2a) revír od násady "vyčistí"...

        Ncomputerfish - Profil | Po 4.11.2013 11:01:46

        hadr kapr fakr boy >> Flying trout - 4.11.2013 10:42:19 >> Určitě? Neplatí vývozní limit i na sladkovodní?
        Od 1.6.2006 mohou sportovní rybáři z Norska vyvážet pouze 15 kg vlastnoručně chycených mořských ryb. Na sladkovodní ryby – jako losos, pstruh, siven a rybí produkty, které byly prokazatelně (nutný doklad) zakoupeny u registrovaných živnostníků, se toto omezení nevztahuje. K těmto 15 kg je povoleno vyvést jednu trofejní rybu v celku o jakékoliv hmotnosti.

          Nmedvěd - Profil | Po 4.11.2013 10:26:13

          nadávání na zarybňování našich vod jsou oblíbeným tématem zdejších diskuzí.Úsměvné je,že si rybáři na P i MP vodách krásně zachytají prvních 14 dnů možná měsíc po nasazení a pak nadávají že ve vodě nic není.V tomto období se plní mražíky,ryby se rozdávají,směňují a pod.Jednou jsem se ptal ve Švédsku při koupi povolenky na počet ryb který si můžu za den od vody odnést.Udivená odpověď zněla"no přece kolik sníš"Být to u nás,tak tisícihlavá hejna kormoránů jsou čajíčkem proti českým a moravským rybářům v době "sypání "do revírů

            NFishky - Profil | Po 4.11.2013 10:17:40

            Adam007 - >> abych se přiznal, ani netuším, jak se u nás zarybňuje a kde. V dnešní době bych čekal, že takové info bude veřejně dostupné třeba na webu dané MO, ale vesměs se argumentuje tím, že by se ryby "vymlátili" těsně po nasazení, tak info nezveřejňují... Zajímavé je, že info ví často místní sebranka, co masí ve velkém... z čehož plyne - měj kámoše na svazu a zachytáš si :))
            PS: Kačáku ještě bude hodně dlouho trvat, než se vzpamatuje a bude se na něm dát zachytat. O závodech jatka - po závodech se to během chvíle vymlátí a pak je voda akorát tak na koupání... škoda.

              NAdam007 - Profil | Po 4.11.2013 10:13:48

              Bobertik >> prece v MO to musi byt vzdy v poradku. Nikdo ti nerekne ze se dela neco jinak nez ma. Nejlepsi info daji vzdy rybari, kteri u te vody sedi a vi co se deje mno ne:-)

                Ngrufa - Profil | Pá 1.11.2013 22:29:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                o zarybnění bych mohl vyprávět - bývalá mo kyjov ještě za dob pana Šnajdra - to ještě šlo ,ale teď co tam je - hnus velebnosti -dojedete na rybník a cejn ani malý ani velký - prostě naprd a kapr - hmmm to už jsem tam dlouho neviděl chytnout- třeba na kyjovku3 mají dávat 100ks kapra na jaro a 100ks kapra na podzim - myslíte si ,že to tam dávají ? ani omylem na kyjovce jsem pořád mám to kousek a vím o čem mluvím - ryby se mají dávat nad splav a nedávají prostě se tam dá pár kaprů a tím to je vyřešené ,ale kam jde ten zbytek- bůh suď.kdyby se tam dávalo tolik ryb jak je nařízené tak tam chytá spousta lidí a je to tam pořád obsazené :-)
                . hlavně ,že si dávají odměny 90000kč za rok ,ale za co - je to organizace o.s. občanské sdružení a nerozumím tomu . stačí ,když jsem tam působil,sehnal jsem si brigádníky asi odhadem 30 a dostal jsem pojeb,že je určených jen pár lidí - proč asi - odměny - jeden brigádník 1000kč a tak mně zatrhli brigádnického referenda na kyjovce:-)- toť vše o hospodaření na mo kyjov z mého pohledu a z bývalé mo- jsem teď jinde a nemůžu si to vynachválit - vše jak má být :-))) - luxus - tak jsem stručně popsal to jak se ptá zakladatel otázky .mylíte si ,že se ryby dávají tak jak mají ?????? :-)))))
                u nás v mo ano -na to ruku dám do ohně ,ale za bývalou mo - ne!!!!!

                  Nhraji - Profil | Pá 1.11.2013 7:35:08

                  Skoro třicetiletý chlap by se neměl bát zeptat se přímo ve své MO, jak se zarybňuje. Stěžovat si na MRKu je v podstatě naprosto neúčinné. Neznám detailní informace o zarybňování v MO Vyškov, ale o tom, že zarybňují jen jednou do roka a to jen před závody, tak o tom si dovolím hodně pochybovat. Už jen vzhledem ke skladbě rybí obsádky a počtu vod to nebude pravda.
                  Co se týče vysazování u nás, včera jsme to zrovna počítali, vysazovali jsme v roce 2013 ryby 31x.