MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

1. kolo Brodské rybářské ligy skončilo rekordně !!!

Kategorie: Kaprařina

Je to až neuvěřitelné, že 6 dvojčlenných týmů, které se zúčastnily tento víkend na rybníku Brodský v Červeném Kostelci 1. kola Brodské rybářské ligy v nonstop lovu ryb udicí, dokázalo za 48 hodin nalovit dohromady 141 kusů ryb o celkové váze 730 kg!!! Tímto výkonem vytvořili nový rekord závodů na Brodském. Celkem bylo uloveno 116 kaprů (67 kusů nad 60 cm a 27 nad 70 cm), 5 amurů (3 nad 70 cm), 17 línů ( 7 nad 40 cm) a 3 jeseteři všechny nad 90 cm.

Nejtěžší úlovek měl Milan Svoboda z Jaroměře, jehož kapr vážil 11,34 kg a měřil 84 cm. Nejdelší ulovenou rybou se stal jeseter, měřící 98 cm, kterého v poslední minutě závodů zdolal pan Radek Pavlíček ze Žďáru nad Sázavou. 35 kaprů mělo váhu nad 7 kg. Byly to prostě závody z říše rybářských snů.

A jak vlastně dopadly?

Vítězství v prvním kole ligy si do Humpolce odváží dvojice Antonín Svoboda a Karel Hlaváček. Nachytali 42 kusů ryb o celkové váze 197,20 kg. Na druhém místě skončil tým s jediným domácím závodníkem Jaroslavem Runkasem z Červeného Kostelce závodícím s Milanem Svobodou z Jaroměře. Tito borci nachytali 193,92 kg. Na to jim stačilo ulovit pouze 28 kaprů, takže dosáhli průměrné váhy na jednu rybu 6,93 kg!

128,65 kg nachytali František Nekula s Milanem Pástorem ze Štoků a z Velkého Meziříčí. Tento výkon jim zajistil třetí místo.

Přes 100 kg ryb nachytali ještě čtvrtí v pořadí bratři Josef a Tomáš Richterovi z Jaroměře.

Tabulka výsledků zde.

Vítězům i všem zúčastněným ještě jednou blahopřejeme a děkujeme za krásný a pohodový průběh celých závodů. Děkujeme i všem rozhodčím a organizátorům a všichni společně se těšíme na druhé kolo.

www.campbrodsky.cz

 

Martin M. - ®, 13.5.2008

Diskuse k bleskovce

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - kaprařina + obecné
Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby- SWEETFISH Rybářské potřeby- SWEETFISH

Břeclav, Lidická 3461/9B