Jak správně vyplnit sumář úlovků?

Kategorie: Všeobecné

15. leden je pro rybáře důležitým milníkem, do kterého je povinen vrátit povolenku k lovu společně se správně vyplněným sumářem. Pokud si nejste jejím zpracováním jistí, nabízíme společně s odpověďmi na nejčastější dotazy také krátké instruktážní video.

Nejčastější dotazy
Komu a jak povolenku vracím?
Povolenku je nutné vrátit do 15ti dnů po skončení její platnosti tomu, kdo ji vystavil - tedy zpravidla své mateřské místní organizaci. Letošní rok je díky omezením, spojenými s epidemií koronaviru, trochu výjimečný - některé organizace omezily nebo zrušily své otevírací hodiny. V takovém případě vždy můžete zaslat řádně vyplněnou povolenku poštou, nebo ji vložit do schránky organizace. Informaci o postupu vracení povolenky nalezenete na stránkách nebo vývěsce Vaší místní organizace. Poštovní adresy jednotlivých místních organizací naleznete zde: https://www.rybsvaz.cz/beta/index.php/rada-crs/mistni-organizace

Musím vyplňovat sumář i u revírů, na kterých jsem si neponechal žádnou rybu?
Ano, je to velmi důležité z pohledu počtu docházek. Do sumarizace vyplňujete všechny revíry, i ty, které jste navštívili a žádnou rybu jste si neponechali.

Co když jsem navštívil více revírů, než je řádků v sumáři úlovků?
V takovém případě prosíme o dopsání revírů na samostatný papír, který sešijte se sumářem povolenky a odevzdejte své MO.

Proč je nutné povolenky odevzdávat?
Na základě zpracování odevzdaných povolenek jsou následně poskytovány údaje státní správě o hospodaření na revírech, které Svazu stát svěřuje k užívání. Zároveň je přehled o docházkách a úlovcích na revíru velmi důležitou informací pro hospodáře revíru, který tím získává podrobný přehled o úrovni zarybnění i tlaku na daný revír; na základě těchto dat může následně hospodaření na revíru přizpůsobit.

Co se stane, pokud povolenku neodevzdám?
Povinnost odevzdání povolenky k lovu stanoví jak národní legislativa, tak Stanovy ČRS, které v případě neodevzdání řádně vyplněné povolenky k lovu ve stanoveném termínu znemožňují vydání povolenky na rok následující.

Postup při vyplnění sumáře úlovků nalezenete také v následujícím videu; případně doporučujeme také níže uvedený metodický pokyn.

Petrův zdar!

Zdroj: https://www.rybsvaz.cz/beta/index.php/725-jak-spravne-vyplnit-sumar-ulovku

MAXXSKATER, 5.1.2021

Diskuse k bleskovce

NČík - Profil | Čt 7.1.2021 16:45:47

Social >> Nevím jak to funguje jinde, ale v JčÚS dostane každý delegát MO při Územní konferenci kompletní sumarizaci. Je to kniha o cca 100 stranách, a alespoň u nás je možné do této knihy nahlédnout.

N_Karel_ - Profil | Čt 7.1.2021 16:19:16

Social >> Některé spolky to nezveřejňují, aby k nim nejezdilo tolik "hostů". Volal jsem někdy v červenci na jeden, co přestal dávat statistiky úlovků na web. A řekli mi, že statistika bude až v září. Tedy v září že údajně bude hotová, ne na webu :-))

Nhraji - Profil | Čt 7.1.2021 15:15:33

milanpindryc >> já myslím, že máš. Za zkoušku nic nedáš, obrať se na sekretariát svazu a požádej o ta data. Nebo se obrať na svůj spolek, ti je asi taky dostali.

Nmilanpindryc - Profil | Čt 7.1.2021 14:56:39

hraji >> Ahoj, me by zajimala sumarizace za cele MRS, tj kolik se ceho chytilo na jakem reviru a kolik se ceho kam nasadilo. Mam jako clen MRS narok na tyhle informace?

Nhraji - Profil | Čt 7.1.2021 12:47:05

Social >> v této věci, tedy zpětné vazbě k sumarizaci, ti bohužel nepomůže nikdo jiný, než hospodář, respektive výbor tvé místní organizace. U nás se třeba každý rok zvěřejní na internetových stránkách spolku, kolik ryb se do revíru vysadilo a kolik si rybáři ponechali. Již roky to vychází tak, že to je 50 na 50, naši členové a členové jiných spolků.

NSocial - Profil | Čt 7.1.2021 11:32:29

To je vše moc hezké, k čemu všemu vyplnění slouží. Snad se někdy dočkáme zpětné vazby. Domnívám se, že jako člen MO mám právo znát statistiky docházek, úlovků a vysazování.. Někdy mi připadá, že to snad někdo přepisuje jen "z papíru na papír" :(