První organizovaná kontrola RS s celokrajskou působností, zadrženo 17 povolenek

Kategorie: Všeobecné

V pátek v 17.00 byla zahájena první organizovaná kontrola RS s celokrajskou působností, která skončila v sobotu v 17.00. Bylo zkontrolováno cca 200 lovících. Bylo zadrženo 17 povolenek a jeden neoprávněně lovící.

Během čtyřiadvaceti hodin celkem 10 členů RS s celokrajskou působností a řada dalších členů RS místních organizací, kde akce byla spuštěna, zkontrolovalo cca 993 ha vodních toků rybářských revírů v SÚS a cca 110 ha stojatých rybářských revírů a vodních ploch.

Zdroj: https://www.crs-sus.cz/1/271/prvni-organizovana-kontrola-rs-s%C2%A0celokrajskou-pusobnosti-zadrzeno-17-povolenek

MAXXSKATER, 27.4.2020

Diskuse k bleskovce

Ncindy - Profil | Ne 3.5.2020 20:54:17

hraji >> Napsal jsi to správně, ve společnosti sedí ti špatní v kriminále. tak by to mělo být. V MRS stačí zaplatit zápisné o jiného PS a podvádí se vesele dál. Samozřejmě si nemyslím, že na to funkcionáři jednoho pobočného spolku na to mají zásadní vliv. Můžeš tento stav obhajovat jak chceš, ale fakt mě nepřesvědčíš, že je to v pořádku.

Nhraji - Profil | Ne 3.5.2020 20:35:48

_Karel_ >> přesně tak, trefil jsi to naprosto přesně, kolega Mrkos chce po funkcionářích spolku, aby změnili celý svaz, nejlépe tak, aby se to líbilo především jemu. A je schopen do své demagogie zamotat cokoliv, i daňové poplatníky. Jen mu jaksi uniká, že svaz neřídí Mrkos, ale ani kakr nebo hraji, ale zcela jiní lidé. Klasickou ukázkou je dnešní požadavek, aby svaz řešil přestupky, které nejsou přestupky na úseku rybářství. To je prostě demagogie a nesmysl.

Nhraji - Profil | Ne 3.5.2020 20:31:34

cindy >> já vím o desítkách tisíc lidí, kteří sedí v kriminále, a co to vypovídá o společnosti? Že jsou lidé slušní a lidé neslušní. Svaz tvoří zase jen lidé. Někteří to dělají správně, jiní to šidí a podvádějí. Mým úkolem je zajistit, aby to náš spolek dělal správně, na zbytek mám asi stejný vliv, jako ty.

Nnofish - Profil | Ne 3.5.2020 15:01:01

cindy >> Jo, tak to ano, možná má jiný spolek pro přijetí i takový požadavek. Rybářský ne.

Ncindy - Profil | Ne 3.5.2020 14:46:14

nofish >> Asi jsem to blbě napsal. U toho požadavku na rejstřík trestů jsem nemyslel Rybářský svaz.

Ncindy - Profil | Ne 3.5.2020 14:35:01

hraji >> Já netvrdím, že o činnosti svazu "něco" vím. Ale na druhou stranu vím o lidech, které z jedné MO vyloučili a další rok už měli průkazku jiné MO o deset kilometrů vedle. Samozřejmě ne jako přestup, ale jako nový člen MRS. A ještě bych se přidal ke včerejší diskuzi ke zkouškám nových členů. Možná že U Vás je to jinak, ale já znám osobně dost nových členů, kteří nikdy žádné zkoušky nedělali. V podstatě z dospělých téměř nikdo. Stačí se jen podívat do poradny tady na Mrku, kde Ty odpovídáš a je to naprosto jasné.

Nnofish - Profil | Ne 3.5.2020 14:31:14

cindy >> Přečti si stanovy :-) to prohlášení musíš mít i tak. Ale na čest se dnes nehraje a co nejde dohledat v databázi, není jisté. Nevím k čemu požadují výpis z rejstříku trestů, protože to stanovy nevyžadují a ve finále, na členství ani není nárok a o přijetí člena rozhoduje výbor dané MO- dle stanov.

NMrKos - Profil | Ne 3.5.2020 14:25:43

_Karel_ >> oni to nejsou tak obyčejní členové spolku, jeden je předseda PS a druhý je hospodář PS (to si můžeš i vyguglit). A všimni si, že se snažím diskutovat a to i přes jejich opakované urážky, ke kterým se oba dva snižují, když nemají argumenty. Já se k urazkam nesnižuji a jen si udělám názor.
A všimni si ještě té věci, že jsem ani s jedním nezačal diskuzi. Zapojili se sami s urážkami. Jako tradičně.

N_Karel_ - Profil | Ne 3.5.2020 14:17:44

MrKos >> Vyčítat dvěma členům spolku, že se MRS nechová podle tvého, to je podobné, jako bych já vyčítal tobě, že máme Babiše premiérem.

Nhraji - Profil | Ne 3.5.2020 14:16:11

MrKos >> marně přemýšlím, do které z těch skupin patříš, když vidím tu zoufalou snahu ze včerejška a dneška.

Nhraji - Profil | Ne 3.5.2020 14:13:48

cindy >> kdybys opravdu věděl o činnosti svazu aspoň základní věci, věděl bys, že v přihlášce za člena tohle čestné prohlášení již roky je. Ale trvale pleteš dohromady členy a nečleny. Souhlas člena se zpracováním osobních údajů platí jen po dobu členství. A platí na přesně vymezené účely a úkony (vydávání povolenky). V okamžiku, kdy člena vyloučíš, zaniká jeho souhlas s používáním jeho osobních údajů. Tudíž nelze v žádném případě vést databázi vyloučených členů a navíc ji poskytovat subjektům mimo svaz. Tedy pokud nechce dotyčný svaz riskovat žalobu a velmi pravděpodobnou prohru u soudu. Navíc, pokud si bude chtít vyloučený člen povolenku nečlenskou, žádný zákon mu to nezakazuje, tedy mu v tom bránit je velmi problematické.
Ano, pokud člověk píše nezávazně na internet, dokáže, bez hlubší znalosti problematiky, vyřešit mnohý ožehavý problém. Kámen úrazu ovšem přichází v olamžiku, kdy je potřeba fantasmagorie z internetu proměnit v realitu v souladu se zákony, nařízeními a právy občanů.

NMrKos - Profil | Ne 3.5.2020 14:08:55

hraji >> když není vůle ze strany cilimniků, tak je to boj s větrnými mlýny. Do takoveho boje by se pouštěl pouze blázen nebo člověk ducha mdlého.

Ncindy - Profil | Ne 3.5.2020 14:05:45

nofish >> Je nějaký problém, aby nový člen musel podepsat čestné prohlášení, že nebyl z jiné MO vyloučen? Jsou i organizace, které po svých členech požadují aktuální výpis z rejstříku trestů.....

Nhraji - Profil | Ne 3.5.2020 13:54:18

MrKos >> ještě že existují univerzální odborníci na všechno a svatí apoštolové záchrany svazu, jako jsi ty. Naneštěstí jsi nikdy nenašel odvahu tyhle nesmysly přednést reálným členům svazu na výroční schůzi. Velmi rychle by tě vrátili do reality. Členové svazu nejsou o nic horší a zlotřilejší lidé, než je zbytek společnosti, včetně tebe.

Nnofish - Profil | Ne 3.5.2020 13:46:50

cindy >> vzhledem ke GDPR bys měl po ukončení členství daného člena, skoro hned, smazat jeho data.