MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Kutná Hora chystá revitalizaci říčky Vrchlice

Kategorie: Všeobecné

Kutná Hora chystá revitalizaci říčky Vrchlice, která protéká historickým městem. Zlepšit se má ochrana před povodní i celkový vzhled říčky od Hrádku až k mostu. Město požádá o čtyřicetimilionovou dotaci z Operačního programu Životní prostředí, spoluúčast města má být šest milionů korun, řekl včera starosta Josef Viktora (ANO).

Zdroj: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kutna-ho​ra-chysta-revitalizaci-ricky-vrchlice

 

MAXXSKATER - ®, 23.10.

Diskuse k bleskovce

N Hulijeta - ® Pá 25.10.2019 12:35:24
Hulijeta >> Tím jsem chtěl říct, rozlučte se přírodním korytem vaší říčky, myslím že projekt nebude dílem zkušeného rybníkáře. Protože, jinak by to u nás vypadalo jako kdysi ale nyní potok hyzdí rovné vydlážděné koryto potoka, kudy veškerá voda hned a rychle odteče. A to pak chtějí zadržovat vodu v krajině..? Blázinec :)
N Hulijeta - ® Pá 25.10.2019 12:31:02
Jojo něco na tom bude, revitalizace s křížkem po funuse nyní probíhá na Počáteckém potoku. Od roku 2002 tam neteklo více vody než pod kolena a letos vybudovali v horní části toku monstrozní hráz alespoň na místní poměry. Nyní se už půl roku hrabou v korytě potoka, které celé vybagrovali a na boky vyskládali velké žulové kameny, které pak dosypali pouze hlínou.. No zatím to vypadá šíleně a doufám, že to při prvním dešti všechnu tu hlínu nevyplaví a kameny se nerozkutálejí po potoce. To pak budou nadšení majitelé rybníka dole po proudu až jim tam připlavou tuny bahna.. Tahle sranda stála něco kolem 27mil. Kč a už se tam s tím babrají přes rok, za to jejich pracovní tempo bych jim dal medaili :) Je to k smíchu a pak, že nejsou peníze..
N Petr Havlíček - ® Pá 25.10.2019 11:02:28
Po jedné větší vodě si příroda sama pomohla a v KH u pekárny vznikla moc pěkná tůň, rákosí ... Byli tam ryby, na břehu kachny ... dneska? Je to vydlážděný, po rybách a kachnách ani památky.
A teď chystají revitalizaci ... komedianti.
N rybomil - ® Pá 25.10.2019 8:07:53
packa >> beton už nefrčí, měli by to vyasfaltovat ... až nebude voda, bude cyklostezka :§)
N packa - ® Pá 25.10.2019 7:57:56
Povodně-blbost, stačí aby včas odpustil malesov a velký rybník, zlepšení vzhledu-pár obecních nemakaceku nahnat 2 víkendy na uklid . Prostě další tunel
N rybomil - ® Čt 24.10.2019 22:01:20
Za 46 mega? To bude i se ZOO + dětský jesle???
N supinna - ® Čt 24.10.2019 15:04:47
Panu Viktorovi bych já osobně moc nevěřil...

[ Vstoupit do diskuse - 7 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniChyť a pusť Prut Drax Spin 1,95m 1-5g - Akční nabídka

Za 990
SPECIÁLNÍ NABÍDKA NA NAŠE PRUTY DRAX SPIN. Po přihlášení obdržíte 3% a při další objednávce další 3%. V potvrzovacím e-mailu objednávky odbdržíte unikátní kód na 3% slevu. ovinka pro 2019 z řady vláčecích prutů. Tento prut je určen na ultra light přívlač, k lovu pstruhů a menších okounů.

akce, rybareniBLACK CAT Shadow Spin 8100 FD

Za 3.250
Naviják je stavěn tak, aby Vám vydržel navždy, a je speciálně vybaven na používání šňůr. Osa, převody a překlapěč jsou nezničitelné. Při zahřívání brzdy bojem dokáže brzdový systém dokonale odvádět teplo, což Vám zaručí dobrý boj i s největšími sumci.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o. PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o.

Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se slevami 5 –...