MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Poslanci chtějí opět zabránit plánům na splavnění Berounky

Kategorie: Všeobecné

Poslanci chtějí opět zabránit plánům na splavnění posledních zhruba 40 kilometrů toku Berounky. V novele zákona o vnitrozemské plavbě chtějí vyřadit úsek řeky od říčního kilometru 37 do přístavu v pražském Radotíně ze seznamu využitelných dopravě významných vodních cest. Pod návrhem je podepsáno sedm desítek poslanců z většiny sněmovních klubů v čele s poslankyní STAN Janou Krutákovou.

Se stejným návrhem přišla poslankyně Krutáková již loni. Vložila ho jako pozměňovací návrh do novely zákona o vnitrozemské plavbě, která měla umožnit vodákům plavbu s alkoholem v krvi. Sněmovna sice na pozměňovací návrh ohledně Berounky přistoupila, ale protože Sněmovna zákon nakonec neschválila jako celek, padl i tento pozměňovací návrh.

Zdroj: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/poslanci​-chteji-opet-zabranit-planum-na-splavneni-berounky

 

MAXXSKATER - ®, 14.10.2019

Diskuse k bleskovce

N Ladas78 - ® Út 15.10.2019 21:01:41
V problémech se suchem co jsou za poslední léta a navíc s užitkem co by to asi přineslo (pokud se nepočítá se zrušením D5) je to naprostá hovadina
N Paul Delpiaz - ® Út 15.10.2019 20:52:53
Splavnění Berounky je podobná blbost jako kanál Dunaj - Odra - Labe. Dolní tok Berounky je opravdu krásný a je dobře, že ještě někde je říční krajina blízká přírodě.

[ Vstoupit do diskuse - 2 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniBivak Thunder 2 Man + lehátko + spací pytel!

Za 7.990
Chyť a pusť Bivak Thunder 2 Man + lehátko + spací pytel! Cenová bomba, která se nemusí již nikdy opakovat tento set koupíte jen u nás.A pokud se přihlásíte dostanete další bonus v podobě 3%.

akce, rybareniLanka a fluorocarbonové návazce na dravce

Připravte se na dravcovou sezónu

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
SAF SAF

Nabízíme pronájem chat a lodí v atraktivních lokalitách středního Norska. Naše destinace jsou vhodné pro rybáře, aktivní sportovce i rodiny...