Poslanci chtějí opět zabránit plánům na splavnění Berounky

Poslanci chtějí opět zabránit plánům na splavnění Berounky

Kategorie: Všeobecné

Poslanci chtějí opět zabránit plánům na splavnění posledních zhruba 40 kilometrů toku Berounky. V novele zákona o vnitrozemské plavbě chtějí vyřadit úsek řeky od říčního kilometru 37 do přístavu v pražském Radotíně ze seznamu využitelných dopravě významných vodních cest. Pod návrhem je podepsáno sedm desítek poslanců z většiny sněmovních klubů v čele s poslankyní STAN Janou Krutákovou.

Se stejným návrhem přišla poslankyně Krutáková již loni. Vložila ho jako pozměňovací návrh do novely zákona o vnitrozemské plavbě, která měla umožnit vodákům plavbu s alkoholem v krvi. Sněmovna sice na pozměňovací návrh ohledně Berounky přistoupila, ale protože Sněmovna zákon nakonec neschválila jako celek, padl i tento pozměňovací návrh.

Zdroj: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/poslanci​-chteji-opet-zabranit-planum-na-splavneni-berounky

MAXXSKATER, 14.10.2019

Diskuse k bleskovce

NLadas78 - Profil | Út 15.10.2019 21:01:41

V problémech se suchem co jsou za poslední léta a navíc s užitkem co by to asi přineslo (pokud se nepočítá se zrušením D5) je to naprostá hovadina

NPaul Delpiaz - Profil | Út 15.10.2019 20:52:53

Splavnění Berounky je podobná blbost jako kanál Dunaj - Odra - Labe. Dolní tok Berounky je opravdu krásný a je dobře, že ještě někde je říční krajina blízká přírodě.