MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Na východě území napršelo 68 mm srážek za víkend

Kategorie: Všeobecné

V důsledku intenzivních dešťů na východě území byly v povodí Vsetínské a Rožnovské Bečvy dosaženy stupně povodňové aktivity (SPA). Na měřící stanici Horní Bečva a Karolinka spadlo za uplynulých 24 hod téměř 50 mm srážek.

1. SPA je dosažený na přítoku do vodní nádrže Bystřička. Vodní nádrž Bystřička tento přítok bezpečně transformuje.

2. SPA je dosažený na Vsetínské Bečvě ve Velkých Karlovicích. Voda se zatím nevylévá z koryta řeky a neohrožuje majetek ani zdraví obyvatel. Dle předpovědi ĆHMÚ by v tomto profilu mohlo dojít i k dosažení 3. SPA. Zvýšené přítoky jsou také transformovány ve vodním díle Karolinka.

2. SPA je uměle dosažený pod vodní nádrží Horní Bečva. Jedná se o odtok, který nijak neohrožuje území níže po toku. Naopak dochází k uvolňování prostoru nádrže tak, aby nádrž mohla zachytit a transformovat průtok v Rožnovské Bečvě v případě pokračujících srážek.

Povodí Moravy, s. p. situaci monitoruje přímo z terénu. V pohotovosti je technika, která je připravena v případě potřeby zasáhnout. Upozorňujeme, že pohyb v blízkosti rozvodněných toků představuje riziko. Životu nebezpečné je sjíždění rozvodněných řek a nebezpeční představuje i pohyb po březích.

Doplněno 9. 9. v17:30 hod
Během poledních hodin postupně ustával déšť a situace se uklidnila. Ve stanici Velké Karlovice se průtok ve Vsetínské Bečvě postupně snižoval a v odpoledních hodinách klesl na úroveň 1. SPA. Nadále platí 1. SPA na přítoku do vodní nádrže Bystřička a 2. SPA je uměle dosažený pod vodní nádrží Horní Bečva. Postupně lze vlivem dotoku očekávat zvedání hladin Bečvy a Moravy v níže položených částech území.

Zdroj: http://www.pmo.cz/cz/media/tiskove-zpravy/na-vychod​e-uzemi-naprselo-68-mm-srazek-za-vikend/

 

MAXXSKATER - ®, 10.9.2019

Diskuse k bleskovce

N Petr64 - ® St 11.9.2019 19:41:03
Na kousku východního území napršelo 68mm srážek za víkend.

[ Vstoupit do diskuse - 1 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAkce Avid carp

Akce na vybrané produkty Avid carp

akce, rybareniAKCE - Oblečení Doc Ural

Nová nepromokavá souprava URAL20000TRX je vyrobena z nové vysoce funkční a kvalitní membrány, která se vyznačuje skvělými parametry.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Krádež rybářského vybavení -...

Někdo mi ukradl ze sklepa obal na pruty Fox Evolution s dvěma pruty Leon Hoogendijk Basic Instinct 12ft a dvěma navijáky Shimano Baitrunner 6500b s navinutým žíhaným červenožlutým vlascem. Kdyby jste...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Sema Sema

Hradec Králové, Pražská 8