MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Nové Mlýny chrání před povodněmi a zajišťují vodu pro jižní Moravu už 30 let

Kategorie: Všeobecné

Přesně před třiceti lety začalo fungovat vodní dílo Nové Mlýny: 3. března 1989 uvedli vodohospodáři do plného provozu Dolní nádrž – poslední ze soustavy tří nádrží. Vodní dílo Nové Mlýny plní řadu důležitých vodohospodářských funkcí: zajišťuje akumulaci povrchové vody pro období jejího nedostatku, nadlepšuje minimální ekologické průtoky v Dyji a dalších vodních tocích pod soustavou, funguje jako protipovodňová ochrana, dodává vodu do lužních lesů pod nádrží.

Zdroj: http://www.pmo.cz/cz/media/tiskove-zpravy/nove-mlyn​y-chrani-pred-povodnemi-a-zajistuji-vodu-pro-jizni-​moravu-uz-30-let/

 

MAXXSKATER - ®, 2.3.2019

Diskuse k bleskovce

N Root - ® Ne 10.3.2019 16:29:20
Kdyby alespoň bylo pod Novomlýnskou nádrží ponecháno plně průtočné původní koryto Dyje, nebyl by takový problém s vodou v lužních lesích. Tím rovným "kanálem" (koryto Nové Dyje) odchází moc vody pryč a jeho hladina i hladina spodních vod je nízká. Trochu pomohla soustava kanálků kolem jezer udržující vyšší stav spodní vody. Dokud tam tyto nebyly, byla původní stará slepá ramena skoro vyschlá. Pamatuji doby, kdy Dyje byla ještě neregulovaná a hladina spodních vod byla ve slepých ramenech v pořádku.
N sindeji3 - ® St 6.3.2019 2:18:35
ekologií bych se v tomhle případě nezaklínal... škoda té přírody, co tam byla
N sindeji3 - ® St 6.3.2019 2:17:53
karvo >> přesně těch je všude málo
N karvo - ® Út 5.3.2019 8:08:46
Jen kdyby těch kaprů bylo víc....

[ Vstoupit do diskuse - 4 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAVID CARP Extremity Spod Braid 300 m

Za 780
Šňůra navržena speciálně pro spodování - krmení raketou a to do extrémních vzdáleností. Šňůra má malý průměr, vysokou pevnost v uzlu a extrémně hladký a odolný povrch. Průměr 0,23 mm / Nosnost 11,5 kg.

akce, rybareniNash Akční set 4+1 Signalizátory Siren S5R Bite Alarm

Za 8.299
Akční set obsahuje: čtyři signalizátory S5R(modrá, zelená, červená, bílá) příposlech a vše včetně baterií a přepravního pouzdra na celou sadu.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o. PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o.

Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se slevami 5 –...