MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Nový šéf Českého rybářského svazu Mach: Podmínky mají být všude stejné

Kategorie: Všeobecné

Svaz se musí stát týmem, který táhne za jeden provaz. To je jasné poselství nového předsedy Českého rybářského svazu Karla Macha, který byl zvolen na konci minulého roku. Dvaapadesátiletý předseda, který zároveň pracuje jako šéf Městské policie Plzeň, se rybařině věnuje od roku 1978. Volby vyhrál s programem, který se dá charakterizovat jako „návrat ke kořenům“.

Zdroj: https://www.denik.cz/ostatni_sport/novy-sef-ceskeho​-rybarskeho-svazu-mach-podminky-maji-byt-vsude-stej​ne-20190226.html

 

Bejmák - ®, 27.2.2019

Diskuse k bleskovce

N Mrknato - ® Ne 10.3.2019 6:57:05
potočák 62 >> Rezignaci Hýbnera na předsedu HO jsem zaznamenal bohužel až nyní, mám dost své vlastní práce. Jen se divím, jak jsi přišel na to, že p. Hýbner chce zrušit BPVRP? Dle kampaně na předsedu se za ně a své MO bil jako lev. Zrušit BPVRP nelze MZ, jelikož je stanovil zákon. Lze, aby MZ zaujalo k BP jiný (zákonný postoj). BP nikde v legislativě nejsou zmocněny řešit zákonné podmínky lovu, jako jsou např. lovné míry ryb, hájení, rybolovné způsoby, popisy revírů atd.
Zrušením divokých BP by se zlegalizoval VRP, kdy ke stanovení BPVRP na revíru je nutný legislativní předpis. Dnes to čilimníci krytí právě MZ obcházejí a vystavují společnou rybařinu obrovskému nebezpečí.
BP v současnosti rybám a rybařině škodí, než pomáhají.
N Mrknato - ® Ne 10.3.2019 6:43:52
potočák 62 >> Honzo, nějak jsem minul toto výživné vlákno a proto reaguji až nyní. Cena redistribuce na pstruhovkách je vysoká a stále stoupá proto, že je málo ryb, které by bylo možné ulovit a přisvojit. Počty úlovků klesají více, než počet prodaných P povolenek. Problém redistribuce je dán tím, že není nikde "kuchařka" na to, co s redistribucí mají udělat ÚS. Proto je CS rybolov tolik nesystémový a sám paradoxně podkopává jednotu svazu.
Nápadů jak změnit redistribuci bylo mraky, ale současný stav asi vyhovuje všem, jelikož je silně nepřehledný a záleží na Radě, co si sama vezme, ale dostane se na všechny. Proto si čilimníci tak pomlaskávaj...... Za mě pouze územní povolenky, žádné místní ani CS a peněz by se vybralo asi stejně jako dnes, ale byly by zdroje na financování původních druhů ryb, které dnes nejsou.
N Dědek - ® St 6.3.2019 18:40:12
Bejmák >> ten by za to chtěl po děckách prachy a ne malý... :-o
N Bejmák - ® St 6.3.2019 17:04:56
Fishky >> To než je vyhazovat tak bys je mohl věnovat nam do rybářskeho Kroužku, samolepky přelepime a prckove budou mít radost .
N computerfish - ® St 6.3.2019 14:46:01
Fishky >> Na které rozptylové loučce jsi ty zesnulé kapraře rozsypal?
N 1Mara - ® St 6.3.2019 10:33:44
Fishky >> hmmm. ty musíš být opravdu dost dobrý kaprař... .-))
N Fishky - ® St 6.3.2019 10:19:26
kakr >> na chlubeni neni cas ani důvod, mít ho doma, nejspíš by časem stejne skončil mezi ostatními :)
N kakr - ® St 6.3.2019 10:07:27
Fishky >>
Škoda.
Na schůzi ses mohl pochlubit pohárem, který jsi získal v barvách našeho spolku na obrkaprzávodu.
N Fishky - ® St 6.3.2019 9:31:00
kakr >> nehrablo a nemám abstak, měl bych mít? :) sobotu budu ve Valticích na obědě a posléze v Lednici na bowlingu, za nabídku díky, ale asi budu raději na oslavě padesátých narozenin strýce ;-)
PS: povolenku jsem převzal pátek, prvního jsem pustil, dalšího jsem pozval domů, je to u nás přemnožené, chytá se to jak na běžícím páse i takhle v zimě.
N kakr - ® St 6.3.2019 9:01:47
Fishky - 6.3.2019 8:46:05 >>
Nehráblo ti? Nebo se začíná projevovat kaprozávodoabsťák?

Mám pro tebe férovou nabídku, jak jistě víš v sobotu 9.3. se koná VČS spolku, kde jsi členem, pozvánku jsi dostal v dopise. Co tam přijít a v diskuzi navrhnout snížení množství vysazovaných kaprů?

[ Vstoupit do diskuse - 470 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNabídka cestovních prutů k výpravam letadlem

Chystáte se na rybářskou výpravu letadlem? Více dílné rybářské pruty jsou ideální na cestování, mají krátkou skladnost, proto je můžete pohodlně přepravovat v cestovním kufru a ušetříte tak prostor i náklady na přepravu dalších zavazadel.

akce, rybareniVlasec Giants Fishing Carp Master Camou Green 1200m

Vlasec je velmi odolný proti oděru, nemá téměř žádnou paměť a má vysokou pevnost v uzlu.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
SAF SAF

Nabízíme pronájem chat a lodí v atraktivních lokalitách středního Norska. Naše destinace jsou vhodné pro rybáře, aktivní sportovce i rodiny...