MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Vodní nádrže jako zásobárna vody i pojistka proti hydrologickým extrémům

Kategorie: Všeobecné

V Hospodářských novinách ve specializované příloze o vodě vyšel 13.2.2019 článek Povodí Labe o přínosu vodních nádrží při zvládání hydrologických extrémů. Plné znění článku je uvedeno v příloze.

Zdroj včetně přílohy: http://www.pla.cz/planet/webportal/internet/cs/doku​menty/vodni-nadrze-jako-zasobarna-vody-i-pojistka-p​roti-hydrologickym-extremum_9685.html

 

MAXXSKATER - ®, 18.2.2019

Diskuse k bleskovce

N Ravachol - ® Po 18.2.2019 14:17:24
Skoda ze ve vyjadreni povodí labe nejsou uvedeny i nejaký konkrétní srovnani a data ze zkuseností let minulých. Takhle je to klasickej tuctovej novinovej clanek bez podkladů....od odborné státní instituce, která chce něco ze svych zameru prosadit (stavbu dalsich prehrad, bagrovani a narovnavani toku,kaceni vzrostlych hodnotnych stromu kolem rek, zvysovani jezu), bych cekal trochu propracovanejsí agitaci. Vltava je uz nekolik desítek let vlastne jen soustava vodních nádrží, o řece na většině toku nemůže být řeč. Takže příklad řeky s masivní soustavou vodárenských nádrží máme..máme ale i příklad z opačného konce. Mohli to v příspěvku porovnat s Moravou (nebo Berounkou, která vsak nemá srovnatelnou delku toku), na které vodní nádrže nejsou a zdůraznit KONKRÉTNÍ nevýhody pro flóru, faunu,, krajinu a obyvatelstvo, které absence vodních nádrží na Moravě oproti Vltavě zapříčinila (v letech minulých i soucastných...Nebo těch nevýhod není tolik?

[ Vstoupit do diskuse - 1 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNASH AKČNÍ SET 4+1 Signalizátory SIREN R3

Za 12.999
Náš Nash Siren R3 akční set obsahuje: čtyři signalizátory (modrá, zelená, červená, bílá) a příposlech vše včetně bateriií a přepravního pouzdra.

akce, rybareniSPRO - Podběrák Landing Net Boat-Round 60x55x50

Za 371
Výprodej skladových zásob! Sleva až 60%!

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby Plzeň Rybářské potřeby Plzeň

Plzeň, Hodonínská 57