MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Vídeň se trápí s vodními rostlinami v Dunaji. Problém řeší obojživelné sekačky

Kategorie: Všeobecné

Vodní rostliny mohou pozitivně přispět ke kvalitě vody, ale přílišné množství zeleně není žádoucí. Své o tom nyní vědí ve Vídni, kde se poslední tři roky potýkají s explozivním růstem vodních rostlin v bočním rameni Dunaje. Město proto pořídilo nové obojživelné žací stroje, které jsou v akci sedm dní v týdnu a denně zpracují 90 tun rostlin. Informuje o tom Zahraniční kanceláře města Vídně.

Na počátku června Vídeň uvedla do provozu další flotilu žacích a sběrných strojů, čímž zdvojnásobila dosavadní kapacitu. Nyní je v rakouském hlavním městě v provozu celkem 17 speciálních člunů. Ty vyjíždějí každý den v šest hodin ráno a během dne pročistí vodní plochu o velikosti sedmi hektarů. Celé území je vždy předem ohraničeno, díky čemuž proud ani vítr nemohou posekané kusy rostlin roznést do širšího okolí.

https://www.youtube.com/watch?v=5-7sRvmSQGg

Zdroj: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/viden-se​-trapi-s-vodnimi-rostlinami-v-dunaji-problem-resi-o​bojzivelne-sekacky

 

MAXXSKATER - ®, 16.7.2018

Diskuse k bleskovce

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAKČNÍ SET FOX 2x Naviják FX13 Reel + 2x Prut EOS 12ft 3lb Rod

Za 9.999
AKČNÍ CENA ZA 2KS PRUTU + 2KS NAVIJÁKU! + Dárek dle výše objednávky !

akce, rybareniAKCE -20% ׀ Křeslo Saenger Cupola Chair

Elegantní, pohodlné, lehké, prostorné a stabilní křesílko. Výhodou je snadná a rychlá manipulace. Základ tvoří ocelová konstrukce, která svými rozměry nabízí dokonalý komfort.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Aplikace pro rybáře 2019

Zdravím zainteresované! Dnes byla provedena další aktualizace oblíbené rybářské evidence EvMO2017 a internetové varianty EvMOi. Přidány nové funkce a zlepšena funkcionalita. Programy jsou a budou vždy...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Párysův rybářský ráj Párysův rybářský ráj

Jičín, Průmyslová 1292