MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Vodu ve Vltavě zbarvil do ruda pigment

Kategorie: Všeobecné

Vodu ve Vltavě zbarvil do ruda pigment

Voda ve Vltavě se v pondělí odpoledne zbarvila v úseku od pražského Mánesa po Národní divadlo do ruda. Do řeky se dostal zřejmě pigment, který se přidává do barev, uvedli hasiči poté, co vodu analyzovali.

„Analyzovaná látka není v databázi nebezpečných látek, pravděpodobně se jedná o anorganický pigment do barev. Látka se rozpustila, nebezpečí nehrozí,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.
https://www.novinky.cz/krimi/446273-vodu-ve-vltave-​zbarvil-do-ruda-pigment.html

 

yvana - ®, 15.8.2017

Diskuse k bleskovce

N Pvl - ® Pá 18.8.2017 8:28:42
jijin >> ..si můžou " barvit " jak se jim zlíbí . A nebo .. tam opravdu něco bylo ,že nezkásli ?? Aby se to moc nerozmazávalo ???
N jijin - ® Pá 18.8.2017 8:14:14
nevím jak je to dnes, ale býval planý výjezd hasičů k ohni za 5000 kč. Že by,, umělci" měli slevu?
N Varada - ® Čt 17.8.2017 8:56:12
Dobře popsaný :-)
http://dfens-cz.com/jak-delat-spravne-curbes/
I když samozřejmě, museli vyjet hasiči, mohlo to způsobit paniku atd...
Dalo by se o tom napsat a diskutovat dlouze, ale to už by bylo téma spíš politické než rybářské...
Akorát koukám, jak si dnes kdejakej jouda říká "umělec"....
N hydrolog - ® Čt 17.8.2017 8:08:08
Myslím si že by nějaký trest měl být přidělen (umělcům kteří se nedokáží zviditelnit jiným způsobem).
Minimálně by měli zaplatit veškeré výlohy tím způsobené. + nějaká sankce by byla též na místě i když by se jednalo třeba jen o prospěšné práce.
Alespoň by si tito neprosazeni umělci (plátci daní) napříště rozmysleli konat akce takového rozsahu bez ohlášení následného povolení a došlo jim že následky tím způsobené nemuseli být jen materiálního charakteru.

Pokud bych toto provedl jako fyzická osoba a pokusil se odvolat na uměleckou činnost tak si myslím že bych byl stejně potrestán a navíc v této zemi padli tresty za pro mě méně závažné skutky, takže jsem se opět přesvědčil o správném konání činných orgánů této země.
N Jouricek - ® St 16.8.2017 22:36:42
Specialista >> svatá pravda
N Specialista - ® St 16.8.2017 21:37:12
Na druhou stranu, do Vltavy už byly vypuštěny horší svinstva, úmyslně i neúmyslně.. Evidentně se soustředili na to, aby nezpůsobili jakoukoli škodu. Byli tedy neškodní.
A dosáhli upoutání pozornosti, což byl záměr. Rychleji a efektivněji, než otevíráním pusy.
Já se tohoto kroku nezastávám, jen ho sumarizuji. A oceňuji neškodnost.
Za jeden večer parta ukrajinců napáchá více škody na 50 místech republiky... A RS se bojí..
N Rožnovák - ® St 16.8.2017 21:15:28
fotojakes >> Barva do řeky nepatří, názor se dá vyjádřit normálně od toho mají pusu. Máme 1.stupeň ohrožení, v centru Prahy plave ve vodě neznámá látka, všichni skáčou jak kašpárci a když zjistí že je neškodná, bo si parta umělců dělala hepenádu, tak nad tím mávnou rukou .Tomu se říká respekt k umění :-).
N Saddám - ® St 16.8.2017 16:21:33
Z celé akce jsem získal pocit, že vlastně u nás můžeš nasypat, nalít, zahodit a tak podobně cokoli kamkoli. Pak přijede část nebo lépe celý IZS a když zanalyzují, že jsi nikoho a nic neotrávil, tak pojedeme dál, jakoby se nic nestalo. Tak mě napadá, co třeba někam nasypat kamion starých pneumatik nebo stavební suti. Třeba do Vltavy. Vodu to neotráví a rybám navíc poskytne zpestření fádního dna...
Jsme opravdu banánistán.
N fotojakes - ® St 16.8.2017 12:44:50
Něco informací o tom co bylo do řeky vylito. Informace jsem dostal po dotazu na facebooku skupiny, která to tam vylila. Nejsem chemik, abych to posoudil, ale v praxi ani ve škole jsem se o otravě železem nic nedozvěděl. Jen si pamatuji, že příliš mnoho železa ve vodě není moc vhodné pro účely líhně, ale koncentrace už si nepamatuji.

Bolt958
jedná se o přírodní pigment, zcela nezávádný, před akcí prošel testováním, hodně jsme dbali na nepoškození přírody. stejná látka je známá jako barvivo v krvavých řekách-přírodní úkaz, kdy voda vymele z podlaží kus železné žíly a takto se obarví. použili jsme kolem 50 kilo pigmentu.

kdyby látka z jakehokoli důvodu nebyla zcela odbouratelná, akci bychom neuskutecnili.

Oxid železitý-v přírodě rez na železe

Fe2O3 min. 99%
CaO max. 0,04%
SiO2 max. 0,15%
MgO max. 0,02%
MnO max. 0,30%
Al2O3 max. 0,20%
Cr2O3 max. 0,03%
CuO max. 0,03%
K2O + Na2O max. 0,04%
Chlor max. 0,15%
N ExPr3v1t - ® St 16.8.2017 11:41:08
Moderní doba přeje pyjům. Čím větší čůrák, tím větší umělec, politik...společnost je prostě sdružení kokotů a ty co přesahují svou nadměrností, tak ty odmění...
Mě osobně celá pseudoumělecká sféra sere, asi tak jako celý zbytek pošahané společnosti...
N TomášV - ® Út 15.8.2017 19:01:41
tak nic platit nebudou, ničeho se nedopustili, nikdo se necítí poškozen ........
Blející smajlík.
N Rožnovák - ® Út 15.8.2017 16:42:06
Pedro1 >> Oni to klidně u těch pásů mohli vymyslet :-). Zaměstnání, nutně nevylučuje blbé nápady. Jinak máš samožřejmě pravdu.
Údajně svým gestem chtěli upozornit na to že se výstavní síň Mánes nevýužívá k umění a sami to svým počinem grandiózně zařízli.
N Pedro1 - ® Út 15.8.2017 16:09:35
Pěkně bych spočítal kolik to všechno stálo daňové poplatníky (výjezd hasičů,chemiků,rozbory,....) a vystavil bych jim fakturu.
Posraný máničky co mají hovno co na práci a po dvou jointech vymýšlí píčoviny.Postavil bych je k pásu třídit odpadky a ony by je ty roupy přešly.
N Siven Polní - ® Út 15.8.2017 14:24:37
Vedle rozřezaného bunkru(ČR), vedle připlutí na vlastnoručně vyrobeném voru do města (a následném obdržení finanční odměny za "umělecký počin" - Švýcarsko), vedle žaloby na uklízečku, která zlikvidovala odpadky po večírku v galerii (byly to "exponáty" - Itálie), vedle trenek na střeše hradu (ČR), vedle balení soch, stromů či domů do fólií další událost, která by měla být spojována s exhibicionismem, drzostí, vandalismem a terorem, nikoli však s uměním....
N Darďas - ® Út 15.8.2017 6:49:45
Aktivisté a ( umělci ),už jsem na tyto slova alergický.
N Honza7 - ® Út 15.8.2017 0:49:41
Protestovat se dá různým způsobem, jenom nechápu proč by v rámci jakéhokoliv protestu měl někdo něco ničit a nebo poškozovat. Nevím zda-li někdo z umělecké skupiny Bolt958 je natolik dobrý v chemii, že je schopen spolehlivě rozlišit, že daná látka je absolutně neškodná nejen pro savce, ryby, ale i bezobratlé živočichy, kteří ve vodě žijí. V každém případě došlo k senzorickým změnám vodního toku, zbytečnému výjezdu hasičů a chemiků.
Následná analýza vzorků vody stála taky nemalé peníze. Myslím si že v takových případech by měly padat vysoké finanční pokuty, případně i podmíněné tresty. Je na čase, aby i v našem státě to vypadalo jako v civilizované zemi.

[ Vstoupit do diskuse - 16 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPolarizační brýle Daiwa

Skladem kompletní nabídka brýlí s Anglie. Velmi kvalitní brýle!!!

akce, rybareniSleva na navijáky Daiwa Prorex

Přívlačový naviják Daiwa Prorex nabízí mnoho technických vymožeností. Je určený pro opravdu vášnivé rybáře, kteří nekompromisně cílí na dravce.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CA RYBOLOV NORSKO CA RYBOLOV NORSKO

Jsme cestovka zaměřená na rybolov v Norsku. Nabízíme velmi atraktivní lokality jako je SOROYA, BAKKAN WAHL, NORDKAPP, KVALOYA. Nezabýváme se...