MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Zelení navrhují pro boj se suchem podporu půdy namísto přehrad

Kategorie: Všeobecné

Zelení by chtěli přehodnotit seznam takzvaných hájených míst, kde by se v budoucnu mohly budovat přehrady. Část z nich by ze seznamu vyškrtli. Nyní je v něm 65 lokalit, kde se kvůli ochraně nesmí stavět například dopravní koridory nebo se nesmí rozšiřovat města. Obyvatelé v těchto lokalitách žijí v právní nejistotě. Zástupci strany to dnes uvedli na tiskové konferenci.

Zdroj: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zeleni-na​vrhuji-pro-boj-se-suchem-podporu-pudy-namisto-prehr​ad

 

MAXXSKATER - ®, 11.8.2017

Diskuse k bleskovce

N rybomil - ® St 16.8.2017 7:05:19
zdevac >> Jistě nemůže, ale díky tržní ekonomice páně Klause je to postaveno na systému trhni koho můžeš. Postarali se o to taky šmejdi z MZe typu Zgarby atp.
Oni taky lidi na vesnic vyměnili záhony u baráku za bazény Mountfield a místo hrušek a jablek často rostou na zahradě jenom tůje a cipřišky. Už můj děda říkal, že tůje patří na hřbitov, u domu má být ovocný strom. Díky tomu nekupujeme např. kvalitní hrušky z ČR za 9 - 15 CZK, ale poněkud jiné z Jihoafrické republiky za 39 - 60CZK.
N splávkař - ® Út 15.8.2017 18:27:57
Jestlipak si ta Konvalinka uvědomuje, že ta organická hmota co půdě chybí je onou biomasou kterou docela nedávno právě zelení hrdinně prosazovali jako alternativní (eko) palivo a i díky nim je dnes kapacita spaloven dimenzovaná právě na to, co dokáže naše zemědělství vyprodukovat ?
Těžko si zemědělec vycucá bez ustájeného dobytka hromady hnoje a průmyslové kompostování se za posledních pár let díky štědrým dotacím rozjelo natolik, že v současnosti těžko hledat prostor pro nějaké razantní navýšení produkce kompostu.
Kde tedy chtějí brát tu organickou hmotu kterou by si sami zemědělci rádi do svých polí zaorali???
N Honza7 - ® Út 15.8.2017 17:57:41
zdevac >> Máš pravdu, nespadne.
N zdevac - ® Út 15.8.2017 17:48:46
rybomil >> To přeci platilo odjakživa, že příbuzní na vesnici zásobovali lidi z města masem a vejci :-) Ale dost dobře na tom nemůže být postaveno celonárodní hospodářství.
N zdevac - ® Út 15.8.2017 17:46:34
Honza7 >> A opravdu vše, co se vypaří, spadne tady? To je trochu zavádějící, protože většina srážek u nás je z vlhkého vzduchu od Atlantiku. To také největší nebezpečí globálního oteplování - pokud se ještě trochu moře ohřeje, klesně aktivita Golfského proudu a změna počasí bude poměrně drastická, v zimě tuhé mrazy a v létě suchá vedra
N rybomil - ® Út 15.8.2017 16:51:17
zdevac >> Někdy pomalu 25 let z5 když přijel vzdálený příbuzný z Polska Tadeusz, tak nám vyprávěl, jak kope na poli brambory a řepu, lidi z paneláků jezdí kolem něj, troubí , zastavují a dělají si z něj zadel jak maká, zatímco oni mají veget.
Jenže pak přijdou a prodej nám kuřata, králíka, maso, vajíčka, další produkty. Říká nasrat, všechno co jen jde odvezu do Vídně a tam prodám za 4 -5 násobek. Taky jim klidně řeknu, ať si na balkoně postaví králíkárnu nebo kurník a na parkoviště místo aut dají brambory. Vůbec se s nima nesere a fertig.

Už dávno platilo - v potu tváře chléb svůj dobívati budeš, na to lidi poněkud samým blahem zapoměli...
N Honza7 - ® Út 15.8.2017 16:43:37
zdevac >> Tohle všechno je něco jako spojitá nádoba, pokud nezadržíme vodu a ta hned z jara odteče, tím méně tady toho zůstane, taky se méně odpaří. Pokud se nebude odpařovat nebude mít co kondenzovat.
Těch problémů je samozřejmě daleko více
N mzxy - ® Út 15.8.2017 16:35:07
hrstka ekoteroristů a nálepkou bursíkovci se neustále snaží realizovat své utopické představy za peníze nás všech
at si bojují, ale za své
N jurasoft - ® Út 15.8.2017 15:49:42
Bacha >> zákon zachování hmoty a energie říká, že jestliže - parafrázuji, někde je takové vedro, že tam téměř neprší (třeba sahara, údolí smrti) pak někde jinde prší o to víc. Jestli se víc vypařuje, o to víc někde prší. problém je jestli hodně zaprší prudce na jednom místě, na kopec který to pak podmáčí a ten pak zavalí nějakou vesnici. Kdeže to nedávno zavalilo bahno vesnici, že z ní nezbylo vůbec nic ? Někde v horách v Peru, jestli si dobře pamatuju. Ve výšce jako je u nás mont blank. A co se z toho dá vyvozovat ? No nic, my lidi jsem na planetě tak krátce, že víme houby jaks e planeta proměnila v historii několikrát. Želvy, stonožky, krokodýli by mohli vzpomínat, jen se tak s nimi domluvit.
N zdevac - ® Út 15.8.2017 15:41:55
Bacha >> Já jsem nepsal o globálním oteplování, ale vycházel jsem z dat Měsíční úhrny srážek ve srovnání s dlouhodobým normálem 1961–1990 na území jednotlivých krajů ČR na webu ČHMÚ.
N jurasoft - ® Út 15.8.2017 15:32:27
Mě dost vadí, že se nikde nenapíše na plnou hubu o co ve skutečnosti jde. Jaká je norma na jednoho středoevropana na pitnou vodu ? A celková norma na jednoho evropana ? Na hajzl, na xicht, na vaření, na pití, na ruce i na prdel. Prostě pití, vaření, umývání sebe a špinavého nádobí (aby nebyly nemoci, třeba cholera, úplavice, atd.) když to budete vědět a vynásobíte našinci tak dostanete číslo. A když přidáte pár milionů bubáků, opic a opiček a vynásobíte to tak dostanete hauznumero které jasně říká, že v současnosti nemáme v Evropě tolik vodních zdrojů (protože jsme s tím nepočítali) abychom umyli prdele a spláchli howna všem našincům a bubákům i opicím co teď v Evropě jsou. A to nepočítám, že by i opice chtěla žrát a že i ten banán potřebuje vodu aby vyrostl. nehledě na to, že bychom měli (podle doktorů) denně dostat do sebe 4 litry tekutin. V dnešním vedu prej o litr, dva víc...a taky to vychcat a pak to něčím spláchnout. Kde pak brát tu čistou nezávadnou vodu? Si pamatuju z vojny jak se počítal polní záchod a umývárny aby se něco nestalo, aby to stačilo...a podle toho se dovezla patřičně velká cisterna..jak velká cisterna je pro 2 miliony bubáků a opiček v německu ?
N Placis - ® Út 15.8.2017 15:06:24
Všechny tyhle nápady jsou k ničemu. Jsem z Opavského kraje a za totálu se do země nainstalovali kilometry drenážních trubek kde se jen dalo, louky, pole, prostě všude. A ty bohužel fungují doposud. Pokud to nezruší a nevykopou tak voda vždy odteče.
N Bacha - ® Út 15.8.2017 14:43:31
zdevac >> Málokdo operuje s globálním oteplováním. Nevím za jak dlouho, myslím cca 30 let se zvedla průměrná teplota o jeden a půl stupně. Nevím, jak se to vyjadřuje v procentech, ale předpokládám, že o stejné procento spadne méně srážek, protože stážky se během pádu na zem odpařují.
Píšu z hlavy, tak to nemusí být úplně fakticky správně:-)
N zdevac - ® Út 15.8.2017 14:28:12
Honza7 >> Nezpomínám, jen jsem se snažil nastolit otázku, o kolik všechnta tato opatření stav zlepší, když prostě nezaprší a nezaprší. Ano, vodu je potřeba zadržet. Ale to především předpokládá, že musí být co zadržovat. A pokud jsou srážkové úhrny třeba na jižní Moravě třetinové, než je dlouhodobý průměr, nepomohou ti opatření žádná. Jasně, lepší péče o půdu a přírodu umožní lepší vyrovnávání výkyvů, ale musí to být opravdu jen krátkodobé výky, ne dlouhodobý setrvalý stav a ještě se změnou charakteru dešťů.
N Honza7 - ® Po 14.8.2017 22:55:54
zdevac >> Zapomínáš, že vodu máme ve třech skupenství. Kombinace napřímených vodních toků, neschopnost půdy pojmout vodu, tím vytvořit dostatečné zásoby podzemní vody a zvýšené teploty vzduchu, ty zase vedou k zvýšenému odpařovaní vody a to je jen určitý podíl, který má vliv na situaci na našich řekách.

[ Vstoupit do diskuse - 95 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniWoblery Salmo Hornet

Tyto nástrahy jsou úžasné při proti proudném rybaření, jen navíjejte o něco rychleji než je běžné. Také pracují dobře při rybaření po proudu. Jsou skvělé jak pro jezera tak pro nádrže.

akce, rybareniNaviják se zadní brzdou SHIZUKA SK4

Za 599
Jedná se o kvalitní naviják se zadní brzdou, KOVOVOU cívkou a vyváženou kličkou. Naviják je za zaváděcí cenu!

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Chyť a pusť Chyť a pusť

Obchod Chyť a pusť vám nabízí široký sortiment rybářských potřeb. Vyzkoušejte nás a zařaďte se mezi tisíce spokojených rybářů, kteří si...