MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Jak si vede projekt přehrady Skalička? Nově sledujte na webu

Kategorie: Všeobecné

Hranicko – Od ničivých záplav v roce 1997 uplynulo téměř dvacet let. O protipovodňových opatřeních se sice od té doby stále mluví, avšak hmatatelné výstupy chybí. Stěžejním zajištěním ochrany proti velké vodě v našem regionu by se mělo stát vodní dílo Skalička. Pravidelně aktualizované informace o vývoji kolem ambiciózního projektu mohou nyní zájemci nalézt na internetu.
Zdroj: http://hranicky.denik.cz/zpravy_region/jak-si-vede-​projekt-prehrady-skalicka-nove-sledujte-na-webu-201​60610.html

 

JaMi - ®, 12.6.2016

Diskuse k bleskovce

N Honza7 - ® Út 14.6.2016 7:04:09
Tohle nelze jinak nazvat než další devastace krajiny. Uvedená nádrž, která se má postavit na řece Bečvě zabrání migraci ryb. Totálně změní okolní přírodu. V dnešní době požadavky na ochranu majetku před záplavami se zdají být hodně nadnesené. Poslední léta jsou z pohledu hydrometeorologů velmi suchá a vody je nedostatek. K tomu aby jsme ji udrželi v krajině je zapotřebí systematické práce, která spočívá v jejím udržením na celé ploše a ne pouze v lokálních stavbách přehrad, které nic neřeší. Pouze celoplošný záchyt dešťové vody dokáže zabezpečit v době suchých letních měsíců udržení dostatečného množství vody v vodních tocích.
V každém případě se přijde o část řeky, která ještě nebyla zasažena regulační činností POVODÍ.
Pan starosta Zamazal se asi stará více o své odměny, než o blaho obyvatel obce. Pouze id.ot nepochopil funkci lužních lesů.

[ Vstoupit do diskuse - 1 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniručně vyráběné woblery SALMO

Světoznámé ručně vyráběné woblery SALMO v naší nabídce...

akce, rybareniKobra elner-baits

Za 777
Výhody kobry ELNER-BAITS ultra-light: - hmotnost pouze 97g ! - menší hlučnost oproti karbonu ! - průměr 28mm ! - třetinová cena oproti karbonu ! - vzdálenost krmení 140 m !

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby JESETER Rybářské potřeby JESETER

Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17