MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Šokující devastace přírodního břehu Otavy

Kategorie: Všeobecné

Po třiceti letech pravidelných návštěv kouzelné řeky Otavy ve Štěkni jsem v naprostém šoku! Někdo zlikvidoval po staletí utvářený přírodní břeh plný života a přirozených úkrytů pro živočichy příšerným lomovým kamenem - viz fota! Přitom nad řekou je pole, umělé zpevňování břehu je tady naprosto nedůvodné. Místo krásné přírody pohled jak u Karlova mostu v Praze.

Koho to napadlo a kdo to povolil? K čemu máme celé ministerstvo životního prostředí, když se toto může stát? K čemu jsou procesy posuzování vlivu na životní prostředí? Potřeboval někdo za každou cenu utratit nějaké evropské peníze a tak to odnesla krásná Otava?

Fotografie zachycují jedno a to samé místo v létě 2015 a na jaře 2016.

 

 

Petr_S - ®, 4.5.2016

Diskuse k bleskovce

N Sa(l)micka - ® Po 9.5.2016 9:54:55
kubamaly >> Právě, dívam se na to jako rybář a vodohospodář... nemluvě o tom, že v kanclu dřepim s příroďákem a odpadářkou, takže jsem od nich dobře "naočkovaná" co se týče zákonů, který používají oni.
N Ravachol - ® Ne 8.5.2016 12:29:27
kubamaly >> to je právě problém "rozumnejch občanů" - chtěj aby to vypadalo pěkně a upraveně, bez breberek :)) Velká část mejch známejch má jako les nejraději šedesátiletou smrkovou komerční plantáž - pěknej a upravenej les, kde se chodí dobře houbařit...
N kubamaly - ® So 7.5.2016 11:05:13
Sa(l)micka >> Podívej se na tu věc pohledem rozumného občana nerybáře. Zachránil se kus louky, zmizela hnusná zátoka plná komárů a navíc to vypadá pěkně a upraveně. Ten kdo brání podobným stavbám je u něj stejnej magor jako hipík připoutanej ke smrku.
N Sa(l)micka - ® So 7.5.2016 9:51:57
Jo, jenže to je pořád rozdíl... je typ, co se přiváže ke čtyřicetiletýmu smrku a bude vyvádět jak kdyby mu vraždili babičku ale jináč ví prdlajs - a pak typ, co vidí to, co je popsáno níž, přitom ví, jak probíhá řízení a rýpne si do toho šikovně, leč bez takovýho kraválu, jako by učinil ten první.
N Royale with Cheese 3 - ® So 7.5.2016 7:58:11
Ravachol >> zajímavé je, jak se postupem času čím dál lidí ocitá na stejné lodi s takzvanými ekoteroristy, zelenými mozky jinými dehonestujícími názvy pojmenovávanými lidmi, kterým jde o přírodu. No,zaplaťpánbůh, teprve až se většina zabedněnců probere, bude líp.
N Royale with Cheese 3 - ® So 7.5.2016 7:54:29
Petr_S >> musel bys změnit zákon. Nicméně: Petru zdar ! Držím palce.
N Petr_S - ® So 7.5.2016 7:27:22
RK >> Naštěstí to není beton, ale "jen" utemovaný lomový kámen. Bohužel kvalitně, tudíž to řeka nemá šanci odnést,,,
N RK - ® So 7.5.2016 7:19:43
meteor >> mezitím se ale bude ten beton opravovat,protože to bude ojebaný na materiælu,stejně,jako třeba dálnice😃
N Petr_S - ® So 7.5.2016 7:04:43
Royale with Cheese 3 >> Není všem dnům konec! Když mi vítr shodí kousek střechy, také nemohu beztrestně ohlásit stavebnímu úřadu opravu střechy a přistavět přitom nové patro. Věřím, že ani tato "akce" tentokrát PVL neprojde. Ostatně i NKÚ se jistě rád podívá na hospodárnost této "opravy" ze státních prostředků a dodržení účelu dotace MZE.....
Ano, prasárnu ve Štěkni už nezachráníme (když si ji bohužel nikdo z místních rybářů nevšiml při jejím zahájení), ale je na čase PVL konečně praštit lomovým šutrem přes prsty.
N Ravachol - ® Pá 6.5.2016 19:48:52
meteor >> souhlas, vidím to bohužel podobně
N Royale with Cheese 3 - ® Pá 6.5.2016 15:57:23
Petr_S >> "Zatím se mi podařilo zjistit, že MO ČSOP Strakonice nebyla vůbec obeslána oznámením o zahájení řízení o vydání stanoviska orgánu ochrany přírody k zásahu do VKP (významného krajinného prvku), zjišťuji, zda takové řízení vůbec proběhlo a zda se nejedná o nepovolený zásah do VKP"
Zklamu tě. Ušetři si práci. Tímhle už jsem prošel. Podnik Povodí má v případě protipovodňových úprav toku ( za které se, kromě staveb jezů, schová cokoli) pouze oznamovací povinnost. ČRS má právo ex post pouze požadovat náhradu na škodu na rybí obsádce. Musí ji prokázat.
N zvědavec - ® Pá 6.5.2016 15:18:13
Tahle "úprava břehu" není nic jiného než nehorázné zvěrstvo a úředník, který tohle povolil by měl být pohnán k zodpovědnosti!
N VíD - ® Pá 6.5.2016 14:01:53
Petr_S >> To je v našich podmínkách za půl zdarma...

[ Vstoupit do diskuse - 33 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSada hlásičů Carperia Matrix 2+1

Za 2.499
Hlásiče záběrů mají velmi propracovaným designem a praktickými funkcemi, vše je dodáváno ve stylovém praktickém kufříku. Poštovné ZDARMA!

akce, rybareniLehátko Specialist Plus 8Leg Bedchair + taška na lehátko Zdarma!

Za 2.899
Dodáme do 24 hodin bez poštovného a balného.Pokud se přihlásíte obdržíte další bonus v podobě 3%.Výborné lehátko na osmi nohách, které ocení ti nejnáročnější rybáři. Nyní super akce osminohé lehátko za cenu šestinohého!

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Gammarus - Prostějov Gammarus - Prostějov

Prostějov, Wolkerova 10