MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Vodní elektrárny loni vyrobily více elektřiny

Kategorie: Všeobecné

Východní Čechy - Výroba elektřiny v malých vodních elektrárnách skupiny ČEZ na východě Čech vzrostla loni ve srovnání s rokem 2014 o pět procent. Vloni vyrobily téměř 51 gigawatthodin (GWh) energie, rok předtím o tři GWh méně. Zvýšila se i celková výroba elektřiny z biomasy v regionu. Uvedla to mluvčí skupiny ČEZ pro východní Čechy Šárka Beránková.

Nejvýkonnější byla opět elektrárna Práčov, která dodala do sítě 7,931 GWh. Oproti ostatním neodebírá vodu přímo z řeky, ale z podzemního přivaděče pro úpravnu vody Monako u Chrudimi. Roční výrobu vyšší než sedm GWh měly také elektrárny Spálov, Přelouč a Les Království. Produkce elektřiny ve vodních elektrárnách je závislá téměř výhradně na srážkách a počasí. Na déšť byl loňský rok velmi chudý. S ročním úhrnem 587 milimetrů byl Královéhradecký kraj silně podnormální stejně jako Pardubický kraj s 550 milimetry. Napršelo zhruba 75 procent normálu období let 1961 až 1990.

Zdroj: http://hradecky.denik.cz/z-regionu/vodni-elektrarny​-loni-vyrobily-vice-elektriny-20160228.html

 

MAXXSKATER - ®, 1.3.2016

Diskuse k bleskovce

N Rožnovák - ® Út 1.3.2016 23:10:13
Další rádoby ekologický nápad který jsme všichni zaplatili stejně jako fotovoltaiku.Mám na mysli malé vodní elektrárny.Jestli kontrola umístění a norem při stavbách malých VE probíhala nebo spíš neprobíhala,jen aby se vyčerpaly dotace na zelené zdroje není se čemu divit že se na mnoha místech nedodržuje minimální průtok atd.Navíc zisk z provozu v době spuštění a dalších pěti letech nepodléhá dani z příjmu fyzických osob a přebytky vyrobené elektřiny se vykupují za zvýhodněnou cenu a pokud dotyčný prodá elektřinu někomu jinému získá tzv,zelený bonus.Připočtu ještě hluk u některých modelů a destruktivní vliv lopatek turbín na vše živé a musím říct,že je nemusím.
Když vláda představila svůj plán na boj se suchem,celkem mě překvapilo proč to nepostihlo malé vodní elektrárny,po zkušenostech jak se v nich za sucha ztrácela voda.Řeka je ekosystém a nemůže ho ovlivňovat každý chatař na řece a obhajovat to ekologií.Ať si nechají tu fotovoltaiku ale bez koruny dotací,když to stát nebude dotovat poklesne poptávka a za pár let budou panely za hubičku.
N lukasin - ® Út 1.3.2016 14:36:30
Nějak to nechapu.Stale řeši sucho a jak teda mohou vyrabět stale vice!Jo prostě prachy na prvnim a přiroda až na patym mistě.

[ Vstoupit do diskuse - 2 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSmáček Nomura AKI

Za 99
Novinka!!! Tito malí smáčci s kopýtkem a kuličkou na konci jsou velmi účinnou nástrahou na pstruhy. Top nástraha na letošní pstruhovu zahájenou.


akce, rybareniJRC - Prut Powerplay 3.9m 3.5lb 1+1 ZDARMA

Za 3999
jrc - prut powerplay 3.9m 3.5lb 1+1 zdarma


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
LOS-CORMORAN LOS-CORMORAN

Jeden z prvních českých e-obchodů. Věříme, že v široké nabídce více než 3000 položek, si každý najde to, co potřebuje.