MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Na údržbu drobných toků vynaložilo letos Povodí Vltavy 32 milionů korun

Kategorie: Všeobecné

Na údržbu drobných toků vynaložilo letos Povodí Vltavy 32 milionů korun

V roce 2015 vynaložil státní podnik Povodí Vltavy finanční prostředky v celkové výši cca 32 milionů korun na údržbu a opravy koryt drobných vodních toků, které v důsledku transformace bývalé Zemědělské vodohospodářské správy od roku 2011 spravuje. Informoval o tom mluvčí Povodí Hugo Roldán.

Podle Povodí jde zhruba o 10 milionů korun vyšší částku, než jaká byla na tyto účely vynaložena v roce předchozím. Akce v takovém rozsahu bylo možné připravit a realizovat i díky dotaci na správu drobných vodních toků, která byla Ministerstvem zemědělství přidělena podniku v polovině roku, a která činí 15 milionů korun. „S využitím této dotace, kterou státní podnik Povodí Vltavy vyčerpal v plné výši, jsme zrealizovali 68 akcí, další desítky oprav a údržbových prací v hodnotě 17 milionů korun jsme provedli z vlastních zdrojů státního podniku,“ upřesnil generální ředitel Petr Kubala.
http://www.nase-voda.cz/na-udrzbu-drobnych-toku-vyn​alozilo-letos-povodi-vltavy-32-milionu-korun/

 

yvana - ®, 15.12.2015

Diskuse k bleskovce

N Willow - ® St 16.12.2015 16:34:03
nofish >> Pěkně napsáno,i u nás to takhle zmákli.400 topolů a olší,prý protipovodňové úpravy,asi stejná šablona.
N nofish - ® St 16.12.2015 15:38:36
hraji >> člověče, on je tu jiný problém. Že zaměstnanci chtějí výplaty je normální. Problém je, že v tomhle státě se pro ty výplaty dělá i to, že podniky povodí likvidují toky. A ne pro výplaty, ale pro byznys. Těch subdodavatelů okolo a podobně, je dost. Kdysi nikomu nevadil strom ve vodě, protože mezi polem a loukou nikoho neohrozil, že tam najednou stojí baráky je něčí zodpovědnost.
Neberme si iluze, vše je jen byznys. Povodí bude sekat trávu okolo řeky. Aby to mohli dělat, vyřežou stromy, které stejně padají do vody a to dřevo se doma hodí... Následně dostanou dotaci na traktor co to bude sekat a příděl peněz na provoz. Když ty peníze nevyužijí, příští rok je třeba nedostanou, respektive dostanou méně. A tak to prostě funguje. Ono to tak bude fungovat na více místech, kterým stát přidělí peníze na provoz... Vidím, co dělá povodí u nás. To nejsou úpravy toku, ale velice často mrhání penězi, posvěcené vyššími místy.
N Drozďák - ® St 16.12.2015 12:28:49
TEZAR >> člověk přeci může napsat jiný názor, nesouhlasit a vést s oponenty polemiku, ale proč se u toho chovat jako napřesdržku hovado?
N TEZAR - ® St 16.12.2015 12:26:40
rybomil >> Dobrá zpráva.-)
N rybomil - ® St 16.12.2015 12:24:17
TEZAR >> asi vícero lidí tady, např. Polandi už tolik nebetonujou - zdražil se u nich o dost cement :/)
N TEZAR - ® St 16.12.2015 12:18:56
rybomil >> To je jasný-tzv.,,vyšší zájmy"pro dobro společnosti...Zajímalo by mě,jestli by podobné věci v tomhle rozsahu prošly např.ve Finsku...
N rybomil - ® St 16.12.2015 12:13:55
TEZAR >> nejvodohospodářstější díla budou zajisté z tohoto pohledu malé i větší vodní elektrárny :-(

btw: jejich nejvyšší dostal takový nápad - zkusil nabídnout práci firmy v Ostreichu, ti ho hnali.
N TEZAR - ® St 16.12.2015 12:06:35
hraji >> Podle tvých argumetů bych tipnul,že jsi tím STBákem byl,ale možná se pletu-no nic,lidi jako ty jsou schopní obhajovat i vrahy-nemá cenu se bavit dál...
N hraji - ® St 16.12.2015 12:03:22
TEZAR >> no jo, no, byl jsi asi u STB, musíš to znát. Já tyhle zkušenosti nemám. Jen mi nějak vadí, že lidi, co ví o problematice prd, vynášejí soudy. Z titulu své funkce občas musím spolupracovat s lidmi z Povodí, a nemyslím si, že by to dělali úplně špatně. I oni mají svoje pravidla, předpisy, nařízení.
Jako nadávat se dá furt a na všechno. Nejlíp na to, o čem víme prd.
N TEZAR - ® St 16.12.2015 11:54:28
rybomil >> Tomu se dá říct ,,kšeft pod rouškou vodohospodářství"-nic víc.
N rybomil - ® St 16.12.2015 11:36:46
A za kolik mega, spíš giga toho dokurvili tam asi nepíšou...
Kolega z jihu dělá u firmy co ty betonářský zvěrstva provádí a na nich rejžujou. Když mi vždycky řekne co a kde dělali a dělat budou, jde mi mražení po zádech, celým těle. Ani to radši nechci vědět.
Jmenuje se to vznešeně Vohodospodářská společnost... tý woe co je na tom vodohospodářskýho ? nějak nechápu.
N TEZAR - ® St 16.12.2015 11:29:21
hraji >> Tak to máš pravdu-jsou tu i jiné zájmy-a proto to tu tak vypadá...Oni v minulém režimu i STBáci chtěli výplatu a proto dělali svou ,,práci".-Pro to bys měl určitě taky pochopení???
N hraji - ® St 16.12.2015 8:50:51
TEZAR >> možná tě to překvapuje, ale ti lidé, co to dělají, chtějí taky výplaty. A jejich stroje potřebují naftu. Nežijeme v pravěku, a tak není možné nechat růst pobřežní vegetaci jen tak bez zásahu. I když by se to nám, rybářům, možná líbilo, sem tam nějaký ten vyvrácený strom v toku. Ale nejsme na tu krajinu, vodu, životní prostředí sami, jsou tu i jiné zájmy, možná důležitější než jsou ty rybářské.
N Sa(l)micka - ® St 16.12.2015 8:39:40
Neviděla bych to tak černě...u nás porád dokolečka odstraňujou zárodky bobřích hrází, případně to, co ta potvora zubatá natahá do vody a ucpe to nějakej mostek a tak dále. A likvidaci vegetace? Náh, to obstará bobr sám. Tady po něm jen jdou a kácejí to co on nedohlodá, aby to nikomu nemlasklo na hlavu, když půjde k vodě. Případně chrání zbylý a nový stromy pletivem.
N TEZAR - ® Út 15.12.2015 23:14:39
Ano,32 milonů na likvidaci pobřežní vegetace,regulaci a podobná zvěrstva-vynikající investice!

[ Vstoupit do diskuse - 15 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAkční nabídka -30%

LEGALIS vás přesvědčí svým naprosto hladkým chodem a díky své široké nabídkce modelů nabízí vhodnou velikost pro téměř všechny druhy přívlačového i feederového rybaření.

akce, rybareniSTICKYBAITS špičkové krmení včetně novinek a oblečení

Kompletní řady Sticky baits včetně oblečení.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
Agency INTERBOHEMIA Agency INTERBOHEMIA

Nabízíme pronájem chat a chalup v oblíbených rybářských revírech (Lipno, Třeboň atd.) - prověřené objekty, rozsáhlý katalog, nízké ceny.