MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Do Labe teče milion kubíků erozní půdy ročně

Kategorie: Všeobecné

Ústecko - Podle rejdařů bagrování říčního dna nestačí. Odstraní prý jen zlomek naplaveného bahna a dalšího balastu.

Na řece Labi právě čistí dno. Odstraňují se nánosy a balvany, které by po nějaké době nakonec mohly i omezit plavební hloubku. V samotném Ústí provádí práci speciální bagr pod Masarykovými zdymadly.
http://regiony.impuls.cz/ustecky-kraj/do-labe-tece-​milion-kubiku-erozni-pudy-rocne-20150307-6zag.html

 

yvana - ®, 9.3.2015

Diskuse k bleskovce

N lapp - ® St 11.3.2015 15:27:59
Největší problém je zemědělství. Pěstování nevhodných rostlin (jen těch na které jsou dotace, že), kácení stromů na okrajích polí (aspoň to pole bude o dva metry větší), rušení remízků uprostřed lánů (zadržovaly tekoucí vodu), celistvá obrovská pole bez jakýchkoliv rozčlenění... prostě je to jen o prachách. A po nás ať potopa. Doslova.
N Stilet - ® Út 10.3.2015 8:12:24
Chosé 2 >> ...Když ale mně ty traviny kolem potoka nechutnají...:-). A vodě neporučíš, zato správce jakéhokoli toku (i potůčku) dokáže snížit rychlost odtoku, když dělá svou práci, a následně i množství odnesené erozivní půdy, taková spádovost toku - to je panečku věc, to si pan starosta na vesnici poručí kolem své vily vyrovnat potok a obložit ho kameny, aby se ho při povodni netýkala velká voda... a ona se tedy zvesela rozběhne dál ale ..někde hold musí zatočit, nebo si prohrabat cestu...jo, jo za vším je potřeba vidět člověka
N retrívr - ® Po 9.3.2015 18:07:47
arnošt >> Jo , souhlas, jen to nesmí kurvit rádoby zemědělec, tak to je , věř , že to funuje i v Krkonoších. Často i dítě v 7 ,třídě ví, jak by to mělo být, bohužel to tak není.
N arnošt - ® Po 9.3.2015 18:03:33
Tak na tohle by už opravdu pomohlo jen vybetonovat celé Labe od Labské boudy až do Hřenska a okolo postavit z každé strany dvoumetrovou zeď.Je přece jasné,že deště a povodně spláchnou vše do koryta řeky.Část se usadí a část se přes Hamburk dostane až do moře.
Pokud má být Labe splavné,musí se bagrovat,bagrovat a po čase zase bagrovat.Tak to prostě je...
N Chosé 2 - ® Po 9.3.2015 13:16:28
Za vším je potřeba dle mého názoru vidět činnost člověka. Například špatné spásání travin kolem vody, těžba dřeva, stavění silničních a železničních tratí, budování příbytků a v neposlední řadě zemědělská činnost. Voda stéká cestami, kterými by se přirozeně nikdy nevydala.
N pajagogo - ® Po 9.3.2015 8:36:32
A proto sou Labáci (myšleno ryby) tak pěkně vyžraný a někdy i svítí :o))

[ Vstoupit do diskuse - 6 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic Boty Cross Grip-Trek (SLEVA 60%)

Za 1389
Obuv má vysoce kvalitní semišový svršek v kombinaci s velmi odolným a pevným polyesterem 900D. Tvarovaná EVA podšívka pro odolnou, ale lehkou konstrukci. Důležitým prvkem je membrána Hydroguard pro 100% voděodolnost.


akce, rybareniPrologic sada nádobí (SLEVA 58 %)

Za 899
S touto jídelní sadou již nebudete u vody trpět hlady. Speciální povrchová úprava FDA a LFGB pro bezpečný kontakt s jídlem. Odolný anodizovaný povrch. Lehký materiál pro snadný transport.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Gammarus -Žďár nad Sázavou Gammarus -Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou, Nádražní 464