MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Výtěr mníků v Borových Ladách na Šumavě.

Kategorie: Všeobecné

V rybí líhni šumavského národního parku vytírají mníka jednovousého. Tato jediná tuzemská treskovitá ryba se totiž obvykle rozmnožuje v mrazivých dnech na přelomu roku.
Zdroj: http://budejovice.idnes.cz/vytirani-mnika-jednovous​eho-dik-/budejovice-zpravy.aspx?c=A150109_2129718_b​udejovice-zpravy_jkr

 

Čík - ®, 11.1.2015

Diskuse k bleskovce

N Tomáš - Tom - ® Po 19.1.2015 12:17:08
Názory typu,že mník je škodná už tady byly před 60 lety a dopadlo to tak,že naše generace mníka živého v mládí nikdy neviděla. Dokonce si myslím,že i dneska bude tak maximálně 10% rybářů,kteří se mohou pochlubit tím,že tuto rybu někdy chytili. Byl bych velice opatrný v hodnocení škodlivosti mníka už jenom vzhledem k provedeným rozborům potravy. Dneska už se přichází i na to,že ani tloušť na pstruhovkách neškodí tak jak se myslelo a je pozitivní pro vodu jako zdroj potravy pro potočáka. Osobně ho hodnotím jako nádhernou a ušlechtilou rybu, kterou je potřeba v našich vodách udržet.
N PYTLAKS - ® Po 19.1.2015 10:37:26
venybit >> jenom aby to byl mník
N Soulfish - ® Út 13.1.2015 9:33:59
venybit >> Pane kolego, ty nás trochu lakuješ :o)

Ono když člověk kouká na tu špičku u fídru a pozná co je proud a co ryba, tak to většinou nemá nikterak hluboko a normálně se to dá rukou/peánem vytáhnout.
N venybit - ® Po 12.1.2015 18:06:55
Tak ono Ohře je velké ,o jakej usek jde si nechám pro sebe to je samozřejmostí. Ale chtěl jsem tím říct že není o co stát, kam to nasadili, tak to roste jak pominuté a stejně tak se to i množí . Dorůstá vesměs malých velikostí kolem 20cm ale zato jich jsou na některých místech desítky,musej vyžrat všechnu potravu . Ríká tam v tom videu že čistěj řeku ,s tím souhlasím akorát někde až moc.A opravdu mě nepříde moc zábavné tahat 15cm mníky kteří hltaj snad víc než okouni a chycenej mník = háček až někde .... to je prakticky jistota ukousnutí. V pohodě si během pár sekund poradí s rybyčkou stejně velkou jako je on sám ,prostě do sebe nasouká 10cm plotičku jak nic .Jinak já to neberu , ryby jím ale jen hodně málo a co chytím to pustím .Ale jinak vím že mají moc dobré maso.
N rybomil - ® Po 12.1.2015 17:47:19
Eli >> to asi všici víme, kolega se s nima zřejmě nesere, stejně jako maďaři, uříznou lískáč, na hák filátko z kapře a pěkně povázat na špagát


N Eli - ® Po 12.1.2015 16:54:57
venybit >> ještě napiš o jaký úsek se jedná a brzy máš po problému...:(
N venybit - ® Po 12.1.2015 12:06:36
Pěkné ,ale je to verbež .Před lety to vysadili na Ohře ,množí se to tam a je jich tam až hrůza. V noci na rybyčku na některejch místech skorem není šance chytit candáta,jen to tam hodíte a už je na tom mník ,maj tak do 40cm . Ale vetšinou tak 25-35cm .O rousnici ani nemuvě to taháte 10-15cm Mníky a mají to pokaždé zažrané tak ,že to jedině ukousnout.Tyhle jsou skorem černí , na Ohři jsou hnědý.Ale jak říkám je to verbež.
N chřenovák - ® Ne 11.1.2015 22:24:30
Videjko

[ Vstoupit do diskuse - 8 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAni slunce a tma Vás nezastaví!!

Originální víceúčelová kšiltovka se zabudovanými LED diodami. Čepice a čelovka 2 v 1! Skvělý dárek, který ocení každý rybář!


akce, rybareniStojan na vážení + vážící sak + váha ZDARMA!

Za 1498
Dodáme do 24 hodin a bez poštovného.Pokud se přihlásíte získáte další slevu v podobě 3%.Akční set, který obsahuje vážící tripod, plovoucí sak a jako bonus obdržíte digitální váhu s nosností do 40kg od značky Trabucco v ceně 399,-Kč ZDARMA!


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
DORADA atlantic, s.r.o. - BIG GAME FISHING DORADA atlantic, s.r.o. - BIG GAME FISHING

Mezi rybáři z celého světa se už ví, že otevřené moře za průlivem mezi ostrovy Santo Antao a Sao Vicente a otevřené moře za ostrovem Sal je...