MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Starosta se koupal v přísně chráněné lokalitě

Kategorie: Všeobecné

Ostraha státního podniku Povodí Moravy přistihla 1. ledna 2015 u vodárenské nádrže Vír deset osob, které porušily zákaz vstupu do 1. ochranného pásma vodního zdroje. Mezi nimi byl i starosta Víru Ladislav Stalmach, který se zde opět účastnil takzvaného „novoročního koupání“. Na místo přijela Policie ČR a osoby legitimovala. Přestupek bude řešit místně příslušný vodoprávní úřad, který stanoví i výši pokuty.

„Povodí Moravy, s.p. rozhodně nesouhlasí s každoroční akcí „novoročního koupání“ ve vodárenské nádrži Vír. Mám informace, že se akce pan starosta Stalmach opakovaně účastní a proto jsem už v lednu loňského roku pana starostu písemně vyzval, aby podobné aktivity přestal podporovat a respektoval zákaz koupání v přísně chráněné lokalitě“, doplňuje generální ředitel Povodí Moravy, s.p. RNDr. Jan Hodovský.

Vodárenská nádrž Vír patří k nejvýznamnějším vodním zdrojům, a to nejen v dílčím povodí řeky Dyje, ale i v celé České republice. Pitnou vodou zásobuje města a obce s téměř půlmilionem obyvatel. Každou vteřinu se z ní odčerpává téměř 50 litrů vody. Základní ochrana vodního zdroje je podle vodohospodářů nezbytná a koupání ve vodárenské nádrži Vír je přísně zakázáno.

http://www.pmo.cz/cz/media/aktuality/ostraha-pm-pri​stihla-starostu-obce-vir-pri-novorocnim-koupani-v-p​risne-chranene-lokalite/

 

 

Zajda - ®, 8.1.2015

Diskuse k bleskovce

N chomo - ® So 17.1.2015 12:38:52
NO NAME >> Je to tak,ješte mistni parkovali auta na parkovištích protože všude byl zakaz vjezdu jen auta s SPZ Brno a Blansko měly vyjímky pro vjezd
N NO NAME - ® Út 13.1.2015 15:03:21
Pan starosta je náhodou frajer,moc dobře věděl že ho chytnou,jen chtěl upozornit na to že nějaká Vírská přehrada je a co se kolem ní děje.Na přehradě se normálně chytalo i když byla vodárenskou nádrží až do doby než se vybudoval přivaděč vody až do Brna,tzv. Brněnský oblastní vodovod.Já jako kluk tam na ryby chodil.Ryby žádný zázrak,ale krásná příroda,to teda jo.Jako rybáři jsme se ještě dlouho bouřili,ale naprostá arogance ze strany P.M žádnou diskusi o znovu povolení i omezené možnosti rybolovu,např.bílá ryba která kvalitu vody zhoršuje nepovolilo.P.M nakonec přistoupilo a nechalo si zpracovat nezávislou,tuším holandskou firmou studii vlivu koupání a rybaření na kvalitu vody.Výsledek zněl,vliv škodlivý ŽÁDNÝ.Reakce P.M mrtvý brouk.Dnešní situace je taková že největší znečišťovatelé o kterých se tuším dost dobře ví jsou uplně jinde než na břehu,ti jsou daleko nad přehradou.To že je to krásný kout přírody a my rybáři by jsme si asi nevážili možnosti tam lovit a chovali se tak jak se někteří chovají je asi bohužel fakt.Ale nikdo to nikdy ani nevyzkozušel.Pro P.M by to byly jen starosti
N Stilet - ® Út 13.1.2015 11:58:45
Sliver má asi největší díl pravdy. Tyto přehrady jsou největšími zásobárnami velkých prachů Povodí a jejich managerů. Povodí si vymůže "nejvyšší ochranu vodního zdroje " a následně Vodárny ušetří na čištění takovéto vody - na ceně za odběr vody se to šetření ale neprojeví, zato na požitcích Vodáren, Povodí a s nimi spojenými lidmi ano:-(. Tak obrovské množství vody v přírodní nádrži je víceméně samočistící. Před pár lety se v Beskydech do přehrady Šance vylilo několik desítek fekálních vozů z likvidované jímky, protože si někdo nevšiml neuzavřeného ventilu v čističce :-). Byl z toho slušný poprask....a pak hygienici odebrali vzorky snad z každého kouta přehrady a ....NIC - žádná stopa po znečistění - biologický odpad i v takovém nárazovém množství se prostě v tom množství vody v přírodní nádrži vytratil. A to na Šancích dostane pokutu i babka, co sbírá borůvky 50 m od břehu, protože je v "pásmu".

Panu starostovi fandím, někdo si na jeho katastru mastí pořádně vlastní kapsu a ještě z něho dělá lumpa.
N Bušák - ® Po 12.1.2015 23:18:20
Zajda - >> jsou to všechno šmejdi,měli by dostat pořádný pokuty a všechny je vyhnat od koryt prasata,fertik
N standas - ® Ne 11.1.2015 11:45:18
Chosé 2 >> a nebo měděná.:-)
N Chosé 2 - ® Ne 11.1.2015 11:24:28
standas >> Asi slyšeli, že je tam voda dost železitá...:-o))
N standas - ® Ne 11.1.2015 11:09:40
Chosé 2 >> ty už budou domestykovaný bo jinak se vody štítěj :-))
N arnošt - ® Ne 11.1.2015 9:41:39
Chosé 2 >> A chraň nás pánbúh,aby se voda začala vykupovat jako železo... :))
N Chosé 2 - ® Ne 11.1.2015 9:12:47
standas >> Tak zde skoro... nedávno také, ale že by navštívili jakoukoliv vodní nádrž obavy nemám :-)


N standas - ® Ne 11.1.2015 8:29:04
Chosé 2 >> V roce 2002 se jich pár koupalo ale necjtěně :-)))))))))))))))))))))))
N Chosé 2 - ® Ne 11.1.2015 7:00:49
arnošt >> Jak jsem starý, tak tebou pojmenované etnikum jsem se koupat ještě neviděl.
N drvoštěp - ® Ne 11.1.2015 0:41:55
Kdyby jsi viděl kolik se utopí zvěře.Když chodí po ledě...Horší je lidská neůcta k těmto zdrojům...
N arnošt - ® Ne 11.1.2015 0:32:17
standas >> Nemaluj čerta na zeď!! :)) Našinec by na to neměl ani čas,aby se tam smočil a opravdu bych nechtěl pít vodu,ve které se vykoupalo stádo hnědočechů...
N nofish - ® So 10.1.2015 12:59:46
standas >> jj, taky, taky.. a co teď ? :-)
Konec světa, skoro.
N standas - ® So 10.1.2015 12:54:23
nofish >> jo a pak taky se.ou do přítoku Kanci a Srnky atd :-))

[ Vstoupit do diskuse - 35 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic Rukavice Max5 Thermo Armour (SLEVA 58%)

Za 499
Teplé rukavice s unikátním vzorem Realtree Max5. Odolný 100% polyester o gramáži 180g. Voduodpudivá povrchová vrstva. 100% nepromokavé díky polyuretanovému zátěru. Prodyšné. Teplá fleecová podšívka. Extrémně teplé díky izolaci Thinsulation. Zesílená dlaňová část. Zesílená látka na ukazováku.

akce, rybareniPrologic set hrazd a vidliček (SLEVA 53%)

Za 999
Skvělý set od firmy Prologic ve kterém získáte čtyři vidličky a dvě hrazdy na tři pruty! Dali jsme dohromady naše vidličky a hrazdy a vytvořili tak perfektní lehký a kompaktní set, který je dodáván v elegantním pevném přepravním obalu. Tato verze pojme tři pruty.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
HANÁK rybářské potřeby HANÁK rybářské potřeby

České Budějovice 370 04, Karolíny Světlé 540/6 – Areál K6