Z břehů řek v Povodí Moravy zmizelo více než 24 tun odpadků
Kategorie: VšeobecnéPremiérový ročník akce zaměřené na úklid odpadu v okolí řek a potoků s názvem „My pro vodu – voda pro nás,“ kterou letos poprvé uspořádalo Povodí Moravy (PMO), byl velmi úspěšný. Informovala o tom mluvčí PMO Gabriela Tomíčková.
Do čištění břehů se zapojilo téměř 1300 dobrovolníků z řad ochránců přírody, rybářů, studentů nebo dobrovolných hasičů. Ti ve spolupráci se zaměstnanci Povodí Moravy posbírali více než 24 tun odpadků a vyčistili břehy řek v celkové délce 211 kilometrů.
Několik týdnů trvající akce, kterou 27. března zahájil management Povodí Moravy čištěním řeky Hloučely u Prostějova, se setkala s velkým ohlasem především na Zlínsku, Přerovsku, Brněnsku a Olomoucku. Zde se do čištění břehů zapojilo nejvíce dobrovolníků.
Odpad tvořily hlavně pet lahve, plastové obaly, sklo a staré pneumatiky, ale dobrovolníci narazili i na staré kočárky, zbytky kabelů, staré oblečení, koberce, hadry, různé části elektrospotřebičů, umakartové obložení, části laminátového kajaku, dopravní značku a také na jeden velký červený gauč. Bohužel bylo nalezeno také 5 injekčních stříkaček včetně jehel.
„Akce se zúčastnili ochránci přírody, skauti, školy, firmy, ale také třeba vězni z břeclavské věznice. Ti 5. dubna vyčistili dvoukilometrový úsek levého břehu řeky Dyje od jezu Poštorná po Veslařský klub,“ doplnil generální ředitel Povodí Moravy, s.p. Jan Hodovský.
Je třeba zdůraznit, že některé organizace, které se letos do akce zapojily, uklízely břehy z vlastní iniciativy už v minulých letech.
Povodí Moravy, s.p. akci „My pro vodu – voda pro nás“ podpořilo také materiálně. Všem účastníkům rozdalo pracovní pomůcky (pytle na odpadky a rukavice), zajistilo občerstvení a postaralo se také o odvoz sesbíraného odpadu. Celkové náklady podnik vyčíslil přibližně na 200 tisíc korun.
Povodí Moravy, s.p. chce z akce udělat tradici a opakovat ji každoročně na přelomu března a dubna a aktivněji tak přispět k čistému okolí potoků a řek.
zdroj: nase-voda.cz
Diskuse k bleskovce
Kde to žije - všechna témata
NeNStroft GTM 0.30 0
NeNDivoký potočák nebo granulák? 37
NeNSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 5
NeNATTs hlásiče a ATTx příposlech 518
NeNPovolenka Vranov místa prodeje. 8
NeNPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 3
NeNBULHARSKO-rybolov na moři 23
SoNPoradna: Redakce MRK.cz 1761
SoNPivo- craft beer 688
SoNvýroba "betonových" záteží 106
SoNÚhyn ryb laguna Dyje 7B (Bleskovka) 39
SoNKrabička Super Box M (205×124×35 mm) - nemohu sehnat 5
PáNMyslíte si že by bylo tolik rybarů kdyby nebyl internet? 45
PáNZavěšení člunu ke stropu 36
PáNLožiská do Shimano Ultegra 10
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
StNBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
. . . NBleskovka: Dodatek BP MRS od 1.června
. . . NBleskovka: Soudy daly za pravdu rybářskému svazu. Rybář po čtyřech prohřešcích nesmí 18 měsíců k vodě
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
20.6.O dešanské sele
20.6.Rybářské závody ve Třech...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...











