MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

V Seči hynou úhoři, rybáři jich vytahují z přehrady stovky

Kategorie: Všeobecné

Smutnou práci vykonávají v těchto dnech rybáři na přehradě Seč. Sbírají tu mrtvé úhoře, kteří už několik dnů masově hynou. Na vině je podle nich hned několik faktorů: napadení parazitem spojené s teplým počasím a poklesem tlaku.

http://pardubice.idnes.cz/clanek.aspx?c=A130815_155​247_pardubice-zpravy_mt

 

rover - ®, 16.8.2013

Diskuse k bleskovce

N Píďa2 - ® St 21.8.2013 17:54:34
Ty Račice jsem zažil na vlastní oči, už to bude pár let. Na hladině plavalo možná pár set úhořů od 60-90 cm, kteří chcípli během dvou dnů. To je na tom divné - proč je to najednou, že by nemoc postupovala u všech stejně? Nebo jestli to má na svědomí i jiný faktor, nevím. Volali jsme tehdy do Prahy hospodáři Ličkovi, prý vzali vzorky, ale příčinu jsem se nedozvěděl.
N SlavnýLovecPampalini - ® St 21.8.2013 10:06:14
rover >> ?? cože ?? teď si nejsem jistej jestli chápeš dobře smysl slova "odsíráme" - doplácíme... to opravdu není stejný jako "posíráme" - kazíme
N rover - ® St 21.8.2013 0:56:32
SlavnýLovecPampalini >> Pleteš se, "odsíráme" to my, lidé ! Ryba "dá" víc, jak člověk, ...ryba tu byla před námi, a bude tu pravděpodobně i po nás. Nebuď egoista ...
N SlavnýLovecPampalini - ® St 21.8.2013 0:27:17
nofish >> opakuje se historie, je to stejný jako na Rozkoši... letos jsem na Rozkoši viděl zas nemocný cejny(jak se nemůžou potopit a bloudí)... nevím čím to je ale ryby to čím dál tím víc odsíraj
N Kreja - ® So 17.8.2013 18:47:10
není to tak dávno co byl úhyn velkých úhořů po celé republice a zase další úhyny,kdoví co bude za pár let při takovém počasí
N levhan - ® So 17.8.2013 17:57:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
tam kde jsem chytal byli dva
N levhan - ® So 17.8.2013 17:56:18
.
N Šámik - ® So 17.8.2013 17:26:35
V případě, že úhoř potřebuje opustit izolovanou vodní plochu z důvodu neúnosných životních podmínek nebo nástupu třecí migrace, může opustit vodu a překonat určitou vzdálenost po souši. Většinou si k tomu účelu vybírá vlhkou noc. Pozorování úhořů na suché zemi vedlo v minulosti ke vzniku mnoha bajek, z nichž nejznámější hovoří o tom, že tito vodní dravci opouštějí svůj rodný živel, aby mohli pod rouškou tmy konzumovat na polích hrách. Úhoř je u nás velmi oblíbenou sportovní rybou, ale jeho početnost bohužel není schopna uspokojit zájem rybářů. Navíc koncem 20. století prodělala naše úhoří populace epidemii nákazy cizopasnou hlísticí Anguillicola crassus (nemoc je označována jako anguilikóza). Hlístice v počtu až několika desítek kusů rozrušuje stěny plynového měchýře, ryby dezorientovaně vyplouvají na mělčiny a hynou. V současné době je tato choroba na ústupu.Něco jsem o tom našel:-))))
N nofish - ® So 17.8.2013 17:26:02
Šámik >>
http://cs.wikipedia.org/wiki/Krevnatka_úhoří
a když se k tomu pak přidá teplá voda a méně kyslíku?

Tohle jsou články jak.... Obecně se snad ví, že úhy ryb v 99% způsobí kombinace více nějakých nežádoucích faktorů. A tady se napíšou blbosti a "podepíše" se pod to svaz i veterina, nebo co jsem to postřehl i na netu, mimo mrk.
N Šámik - ® So 17.8.2013 17:17:49
nofish >> Vím z doslechu,že hynuli na Račickém kanále,kde je voda čistá a poměrně hluboká..Ale Sečská asi také nebude žádný sajrajt.Ty bakterie neznám a rád se poučím.:-)nebo parazity.
N nofish - ® So 17.8.2013 17:07:59
Šámik >> Však taky ntvrdím, že ta stojatá voda to neovlivňuje. Na druhou stranu, na tekoucí máš větší problém mrtvoly najít.
- Aby to bylo jenom kyslíkem, to bych se divil. vydrží hodně potvory.
- Každá ryba má letální hranici teplot vody. Hranici kterou vydrží. Nebud chyba tady?
- Nebude chyba v kombinaci anguilikózy a teplé vody?

Ať mi někdo vysvětlí, pročč nikdy nepadnou candáti, bílá ryba a úhoř, který vydrží daleko více padne... To se nad tím jako nikdo nezamyslel? Kdyby to bylo jen kyslíkem, úhoř bude v klidu. Narozdíl od ostatních ryb umí docela slušně "dýchat" i povrchem těla.
A vůbec, úhoř ŘÍČNÍ. Jestli to pánům od svazu ještě nedošlo.... jenže to ne, když se koupí moté, proč ho nechat přirozeně migrovat, ještě by nám to maso uteklo....
N Šámik - ® So 17.8.2013 17:00:53
nofish >> Není to poprvé,co úhoř hromadně hyne.Je pravda,že je to na stojákách.
N nofish - ® So 17.8.2013 16:52:41
brambůrek.9 >> M8š recht. J8 to tu nechtěl rozebírat a když v médiích napíšou, že je to kyslíkem, tak je to kyslíkem :-)
Jako první by padli candáti a bílá ryba. To pravděpodobně nikomu nedošlo... Ať si každý najde co způsobuje ta breberka (anguilikoza) a jak to může ovlivnit nižší obsah kyslíku a vyšší teplota vody a udělá si obrázek sám. Loi na hartě padli úhoři taky a to když byla takřka na plném stavu a kyslíku meselo být dost.
Ale my jsme na to moc blbí... :-)
N brambůrek.9 - ® So 17.8.2013 16:30:24
Úhoř oproti ostatním rybám vydrží daleko déle bez kyslíku než jiné ryby, například štika candát. Úhoř dokáže nějakou dobu vydržet i bez vody, například při vypuštění rybníků se úhoří vyšlapávaly z bahna a nic jim nebylo, Dokáže zdolávat překážky a to i z jedné nádrže do druhé jak známo. Nemůže to být ničím jiným než že jsou napadený parazitem. Na džbáně také hromadně kdysi hynuly a žádné horka nebyly.
N dada11 - ® So 17.8.2013 10:00:49
levhan >> Tak to je přesný. Ono odporovat se nesmí, protože to nemá stejně cenu.

[ Vstoupit do diskuse - 25 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic Stolek Spider Table II. Jakost (SLEVA 77%)

Za 189
Praktický rybářský stolek, který může být připevněn na jakýkoliv stojan nebo na jakoukoliv vidličku. Rybářský stolek umožní snadný a přehledný přístup ke všemu drobnému rybářskému vybavení.


akce, rybareniPrologic sada nádobí (SLEVA 58 %)

Za 899
S touto jídelní sadou již nebudete u vody trpět hlady. Speciální povrchová úprava FDA a LFGB pro bezpečný kontakt s jídlem. Odolný anodizovaný povrch. Lehký materiál pro snadný transport.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Gammarus - Prostějov Gammarus - Prostějov

Prostějov, Wolkerova 10