MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Do Libereckého kraje se vrací vydry. Rybáři jsou z nich ale nešťastní

Kategorie: Všeobecné

Kdysi vyhubená vydra říční se vrací do Krkonoš a zabydluje se v celém Libereckém kraji. Ochránci přírody se z jejího návratu radují, rybáři v ní ale vidí nebezpečného soupeře. Vydry patří v Česku mezi kriticky ohrožené živočichy. V posledních době jich však utěšeně přibývá.

http://liberec.idnes.cz/clanek.aspx?c=A130521_15212​9_liberec-zpravy_ous

 

rover - ®, 23.5.2013

Diskuse k bleskovce

N SlavnýLovecPampalini - ® Út 28.5.2013 14:26:53
Mates PB >> rozemlet a zadělat do boiljísu jinak to nevidim
N Stopař - ® Út 28.5.2013 8:05:23
Mates PB >> Přesně jak píšeš.V našem státě to je zcela normální že se utrácej dotace za úplné zhovadilosti a potom se vydají dotace na nápravu škod z původních dotací a tak dokola a pro přírodu to je ohromnej zásah kterej je tak hlubokej že příroda se s tím jen tak nesrovná.
Nerad se koukám k sousedům a napodobuju je ale v ledas čem mají ti naši sousedé pravdu a dělají to mnohem lépe.
N Mates PB - ® Út 28.5.2013 7:42:57
SlavnýLovecPampalini >> No, nějak se ty dotace musí zužitkovat, spousta lidí se na tom spraví finančně. Ještě pořád jsou v budgetu peníze na rovnání a bagrování (čti znásilňování) řek. Až tyto dojdou, spojí se opět pár chytrých hlav, udělá se budget nový na zakrucování a zpřírodňování řek a pojedeme zase znovu od začátku. Dobrej článek je o tom v posledním Raubířství, taky jsou tam fotky revitalizace po česku a po bavorsku.
N SlavnýLovecPampalini - ® Po 27.5.2013 15:17:47
mimochodem každej den jezdim z Varnsdorfu do Liberce a nazpátek vlakem přes Hrádek, Chrastavu, Machnín... dříve tam bývala krásná řeka, dneska se to reguluje jak o život(každej den tam stojej bagry a řeka je zkalená(což rybám taky nepřidá), některý úseky jsou úplně zničený... nevím jestli tohle je zrovna vhodný prostředek proti povodním, já myslím že kdyby se dalo pár chytrých hlav dohromady, tak by to šlo udělat i jinak
N SlavnýLovecPampalini - ® Po 27.5.2013 15:13:07
Každej dobrej hospodář se snaží vyhubit škodnou, jenom tady jí krmí. Regulace je potřeba, ale tu obstarávají rybáři, takže potočák se v dnešní době prakticky nemůže přemnožit. Ať si jsou na větších tocích, ale malý říčky vyhuběj, protože stavy potočáků jsou tak nízké, že se nestačí obnovovat nové generace. Když připočtu přirozený úhyn, ryby odnesené rybáři, regulaci toků, nedostatek přirozené potravy, znečištění, tak se nemá co vytírat. Navíc vydra, volavka, kormorán jsou predátoři, kteří zabijí spoustu ryb i bez toho aby je sežrali, takže v konečném důsledku jich zabijí mnohem víc.
N kanydza11 - ® Po 27.5.2013 14:46:45
MO Frýdlant :)Nevím jestli tam hlavně škodí Vydry! Už by se některý lidi měli zamyslet jestli už to nedělají moc dlouho a hlavně proč z té organizace skoro všichni utekli
N Chosé 2 - ® Po 27.5.2013 12:35:04
pfly >> Máš pravdu kolego.To už před lety postihlo produkční rybáře v Jižních Čechách, no ale možný úbytek ryb v podvědomí MŽP nebyl důležitý. I dnes pokud to není ryba soukromá nebo produkční, tak v hlavách státních úředníků je to ryba ničí. Možná na počátku stála popularizace televizního serálu ve Večerníčku o Vydrýskovi. Rázem dostali roztomilá zvířátka zelenou. Kam vítr tam plášť, to je pořád do kola.
N pfly - ® Po 27.5.2013 8:50:10
Chosé 2 >> Možná bývalo...
Ale v tom článku mají zásadní chybu a sice že je kriticky ohrožená.To platilo tak možná před 15lety.Jako obvykle legislativa chrápe,stejně jako u kormouše.
Jediné pozitivum proti kormoránovi je,že hodně velké škody udělá vydra jen ve zhuštěných obsádkách.Na běžných tocích přeci jen funguje ještě teritoriální chování.Takže hlavu v pejru z toho budou mít hlavně produkční rybáři.
N Mates PB - ® Po 27.5.2013 8:48:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
rover >> Já bych i mohl eventuelně o Frýdlandském hospodaření například na řece Smědé i něco napsat, ale nemá to za mák smyslu. Ale doufám, že za to hospodaření jednou někdo shoří v pekle podélně i příčně.

I když před chvílí jsem se dočetl, že za všechno můžou kormoráni, volavky, vydry a v neposlední řadě i poláci :-)))) No a já bych ještě přidal imperialisty a jaro, léto, podzim a zimu.
N Mates PB - ® Po 27.5.2013 8:46:38
pfly >> ÁÁÁÁÁ cha cháááá :-)))


Přeju vydrám hodně štěstíčka a ať se jim u nás líbí.
N rover - ® Po 27.5.2013 8:45:41
Mates PB >> Na frýdlantských sádkách, které jsou mimochodem uprostřed města, by se to určitě spočítat dalo :-)

[ Vstoupit do diskuse - 21 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Zemřel Josef Janošík

Za nás vsetínské si dovoluji oznámit, že nás ve věku 70 let opustil dlouholetý porybný, který nás, co by pytlačící děcka, často a vytrvale odháněl od vody.

S postupem doby se tento...

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniRybářský naviják Procaster Evo Match - 3008A

Za 2199
Nový naviják Procaster Evo je naprostou špičkou mezi matchovými navijáky co se týče kvality a ceny. 8 kuličkových ložisek Brzda na 6 kg Váha 320g 89 cm na jedno otočení kličky Převod 5,3:1 Náhradní kovová cívka Rychlosklopná klika


akce, rybareniPrologic sada nádobí (SLEVA 58 %)

Za 899
S touto jídelní sadou již nebudete u vody trpět hlady. Speciální povrchová úprava FDA a LFGB pro bezpečný kontakt s jídlem. Odolný anodizovaný povrch. Lehký materiál pro snadný transport.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o. PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o.

Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se slevami 5 –...