MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Rybáři z Přibyslavi v sobotu sněmovali

Kategorie: Všeobecné

Přibyslav – Stav chovných rybníků, hodnocení loňského roku. To bylo hlavním námětem sobotní výroční schůze Českého rybářského svazu v Přibyslavi .

http://havlickobrodsky.denik.cz/zpravy_region/20130​224rybari.html

 

rover - ®, 25.2.2013

Diskuse k bleskovce

N Juraj - ® St 27.2.2013 21:20:03
nofish >> Koupil jsem to. Máš pravdu. Bez ironie.
N nofish - ® St 27.2.2013 19:37:39
Juraj >> Jestli to někdo zvládne za 300-350 za metrák, je to jenom lepší. Ale na takovou cenu se dosatneš spíš při odběrech po stovkách, spíš tisících metráků a musíš si to umět domluvit. Mluvím o kvalitním krmivu. Ne odpadech.
Věř, nevěř, ona je ta kvalita znát na přírůstcích, pči práci a tak.... Nejde říct, že krmili za 450 za metrák. Musí se vzít v úvahu i na jaké vodě, jakou rybu, kolik se nasadilo, kolik slovilo... Takhle se to zdá, ale vyplatí se krmit kvalitním krmivem. Koupíš třeba za 250, otázka je, jestli to nebude prožrané broukem, půlka nebude plavat na hladině a bude to prášit jak svi*ě...
Jasné ale je, že je třeba utratit za kvalitní krmivo co nejméně. Ovšem to je o možnostech každého. Co, v jaké kvalitě, za kolik, dokáže sehnat. O tom že je něco zbytečné jsem slyšel už hodněkrát. V drtivé většině případů se na podzim ukázalo, že to až tak zbytečné nebylo.
Nedokážu posoudit danou organizaci. Osobně se mi to nezdá ani levné, ani nijak extra drahé. Kdyby byli firma co krmí měsíčně 1000 a víc metráků tak už bych se divil, že si nedokážou sehnat levněji.
N Juraj - ® St 27.2.2013 19:26:03
nofish >> Tak jak píšeš, pravda je uprostřed. Ale uznej, že krmit ryby za 45 Kč/kg je zbytečné.
N MAXXSKATER - ® St 27.2.2013 14:14:23
Nejdříve jsem to přečetl jako "směnovali" místo "sněmovali" ... Marně jsem si snažil představit rybáře na noční směně. :-)
N nofish - ® St 27.2.2013 14:10:42
Juraj >> Vím, že dělají granule pro kapry. Mám s nimi i určité zkušennosti. V teplé vodě se podle mě rychle rozpadají, musíš mít dokanale suché skladovací prostory a ještě pár věcí.... Kvalitativně je třeba doladili, to nevím, ale pokud je ryby nesežerou hned, což je při krmení běžné, už by se dalo diskutovat o tom, jaké % pak velká ryba dokáže sežrat. Ale dobá. Cena kvalitního krmiva tohoto typu se ale vyplatí spíš ve velkých objemech. Co vím, tak normální cea je trošku někde jinde, než jsi psal včera.
A podle inzerátů nakupovat můžeš. Ovšem musíš zjistit jaké množství a hlavně v jaké kvalitě je k dispozici. Vzhledem k tomu, že vedeš účetnictví, nemůžeš všechno nakupovat "za kapry, bez papíru". To je další věc....
Není všechno tak jednoduché jak vypadá.... i když uznávám, že ne nemožné.
N Juraj - ® St 27.2.2013 8:54:09
nofish >> Tak to co dělají ve Stříbrných Horách je přímo krmivo pro kapry. Sehnat jde všechno. http://zvirata.hyperinzerce.cz/hospodarska-krmiva/i​nzerat/7134552-krmne-obili-nabidka-ceske-budejovice​/

http://zvirata.hyperinzerce.cz/hospodarska-krmiva/i​nzerat/3123943-jecmen-psenice-nabidka-stredni-cechy​/

Kdo hledá - najde!
N nofish - ® Út 26.2.2013 22:03:56
Juraj >> Kvalitní pšenice je cenou o stovku (minimálně) výše i v odběru ve velkém. To že jsou to ryby nezamená, že porostou z odpadu. A granule pro ryby bys měl mít v patřičné kvalitě. Jak jim nasypeš ty náhražky, granule pro prasata, drůbež, tak je to maximálně pro malou rybu. Násada najede do rozmočených granulí a půlka toho je v čudu, protože to zvíří.
Učetřit se dá krmením různými odpady, ale skrmíš větší množství na stejný přírůstek. Nebo se dá krmit pečivem, ovšem ne všudde je ho dostatek láká to pytláky, nejde to všude.
Tak zas neblbni...... 450 za metrák je dost, ovšem na nižší cenu se spíš dostaneš odběrem obrovských možství, musíš mít vlastní skladovací kapacity atd... atd...
N kritik - ® Út 26.2.2013 21:46:14
Juraj >> Pšenice a ječmen 250kč za metrák??? To jsi asi krapet zaspal dobu, že :-))) Beru, že jsi se zřejmně uklepnul a nemáš tam desetinou čárku.
N FOUSATEJ HAT - ® Út 26.2.2013 21:41:24
Tomuhle se řiká Já na bráchu, brácha na mě, :-)))
N Juraj - ® Út 26.2.2013 21:17:38
Krmení za 45 Kč/kg???
Za ty prachy bych jim to chtěl dodávat. Obvzlášť, když o pět kilometrů dál je výrobna granulovaných krmných směsí, kde se to dá ve velkém pořídit cca 8Kč/kg. Ječmen a pšenice se dají běžně sehnat za 25 Kč/kg. Tzn., že když budu krmit 2/3 pšenici a 1/3 granule, tak se dostanu za 192,2 za metrák a ne 450 Kč.
Tady to smrdí pořádným tunelem.

[ Vstoupit do diskuse - 10 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniDrennan ocelové lanko Green Pike Wire 15m

Za 219
Nejnovější generace ocelových lanek Drennan,vyrobte si návazce dle vaší potřeby, díky poddajnému materiálu možno vázat uzly. - odolává kroucení - vhodné pro všechny druhy dravých ryb

akce, rybareniBrodící boty Novesta

Za 1.230
Kvalitní brodící boty od firmy Novesta. Nabízíme různé velikosti.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Raven Fishing Brno – Rybářské potřeby Raven Fishing Brno – Rybářské potřeby

Rybářské potřeby Raven Fishing Brno nabízejí nejširší sortiment rybářských potřeb a dopravu zdarma při objednávce nad 1 500 Kč! E-shop a...