MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Megakaprisko: Takto to dopadne, ked Slovák zaloví vo francúzskych vodách!

Kategorie: Kaprařina

Splnil sa im rybársky sen, ulovili i ďalšie takmer tridsaťkilové šupináče. Neskončili však na pekáči, všetkým darovali život. Vášnivý rybár Štefan Dúc (39) z Humenného cestuje za rybačkou po celom svete. Spolu s kolegom Norbertom Kissom (42) šli pred Veľkou nocou skúsiť šťastie k legendárnemu francúzskemu jazeru Rainbow. Na 4. apríla nikdy nezabudnú.

http://vas.cas.sk/clanok/5990/megakaprisko-takto-to​-dopadne-ked-slovak-zalovi-vo-francuzskych-vodach.h​tml

 

salamander - ®, 8.5.2012

Diskuse k bleskovce

N ccib - ® St 9.5.2012 21:28:30
PYTLAKS >> tak v tom s tebou souhlasím , jde jen o názor a jde diskuzi ve které jde o skušenosti které máš , na které dokážeš plnohodnotně odpovědět, je pravda ŽE TO ASI ŠPATNĚ NAPÍŠU aby to mělo logiku ,
N PYTLAKS - ® St 9.5.2012 18:19:39
ccib >> kde jsi přišel na to,že tě nemám rád,ani tě neznám,jen proto že jsme názorově jinde si myslíš,že tě nemám rád?to bych neměl rád každou chvíli i svou ženu,protože jsme názorově každou chvíli někde jinde,ale mám ji rád,tebe mám rád a ani tě nemám rád,prostě tě neznám a o nějakém se mít rád nemůže být ani řeč,jen jsme názorově jinde,taky chytám kapry na vlastní bojlí,ale nikomu nic nenutím,navíc chytám na všechny způsoby a je jedno jestli dobře nebo špatně,chytám prostě tak jak umím a nikomu nic nenutím
N ccib - ® St 9.5.2012 15:50:14
šmudla007 >> možná na tom něco je ,tak to už bych měl kouknout na sumčáky
N šmudla007 - ® St 9.5.2012 15:45:16
ccib >> Není lepší si potahat 65 kg sumce místo pouhých 40kg kapra? Sumec dorůstá lepších váh a líp tahá než kapr. Kapraři by měli po přesáhnutí dvacítky kapra plynule přesednout na sumcařinu aby se mohli zlepšovat.
Kdo si chce potahat tak doporučuju trochu zeslabit nářadí a nedotahovat tak brzdu ..si zatáháte jako nikdy v životě na 0,16mm 65-80cm kapříčky že se vám o tom budou zdát ještě dlouho rybářské noční můry.
N ccib - ® St 9.5.2012 15:19:07
PYTLAKS >> at se nemáme rádi ,,!!!!!!!tak si konečně napsal přispěvek se kterým souhlasím !!!!!!!!!!
N ccib - ® St 9.5.2012 15:10:23
Martin... >> to vím jen ho nechytneš každej den ani měsíc , stejně to musí bejt paráda si potahat takove kapřisko
N TAV - ® St 9.5.2012 14:54:32
šmudla007 >> Ještě nedosáhl ani hranice 40 kg, nedosažitelné má ještě daleko. Jako cíl by si měl dát minimálně lysce i šupiho přes 40 kg.. :-))
N šmudla007 - ® St 9.5.2012 13:54:04
Myslíte že spáchá ten rybář sebevraždu? Většího kapra už asi nikdy v životě nechytne. Nebo se zadluží aby mohl do francie jezdit častěji? Nevidím již další smysl chytat ryby, když dosáhl nedosažitelného. Nebo jezdit na jiný jezero kde bydlí kapr se 44,9kg?
N Netipa - poslední hrdina MRKu - ® St 9.5.2012 9:02:56
A co teprve, kdyby Francouz zalovil na slovenských vodách. To by se děly věci.


Jinak opět se musím pozastavit nad tím, že je takový humbuk kolem kapra, který byl chycen xkrát před tím někým jiným. Je to krásné chytat toho jednoho kapra stále do kola.
N poky82 - ® St 9.5.2012 8:53:55
Delwin >> :)
N PYTLAKS - ® St 9.5.2012 1:19:11
ryba je to úctyhodná,což o to ,ale rybáři kteří ji jezdí lovit pravidelně,tak ti jsou zavržení hodni,vždyť je to nesmysl tahat jednoho a toho samého kapra a čekat kdy bude mít o nějaké deko navíc,aby někdo mohl překonat rekord,je to postavené na hlavu a dali tomu trend angláni,kdyby ji vytáhl jeden rybář a druhému se už ta samá ryba nezapočítávala,tak se tam nikdo nežene,ale v rámci bussinesu jí tahají jak kačera na provázku a řeknou na to jsem ji chytil,tak je to super nástraha,když ju chytnu na rohlík,tak se napíše,že je to speciální rohlík za dvě kila a o tom je celý humbuk,dal bych té rybě klid v nějaké panenské vodě a né ji prodávat jako nějakou děvku rádoby rybářům co si dokazují chytit takovou rybu o které ví,že tam je a nebude zase tak těžké ji přemluvit k záběru,pro mě jsou daleko cennější ryby chycené v řece a to pouze s váhou osmi kil,ale je daleko těžší je najít a přemluvit k záběru
N Radek Fox - ® St 9.5.2012 0:31:03
Mike1977 >> Mnoho lidí Tebou zmíněných skutečností zneužilo k nenáročné zábavě a úniku od reality, vždyť stačí jen zaplatit. Pozor, ale existuje řada rybářů, kteří lovem kapra žijí a postupem času se k němu dopracovali, až mu zcela propadli. Bohužel se stal z lovu této ryby módní trend, který přinesl obrovskou řadu nešvarů. Spousta dnešních "specialistů" neumí navázat háček s lopatkou, lovit se spávkem, vláčet či lovit dalšími rybolovnými způsoby. Dokonce neznají ostatní ryby našich vod a ani je vlastně nezajímají, pasovali se do role pánů tvorstva. Bylo by to psaní na mnoho a mnoho odstavců, které stejně ničemu nepomůžou, však určitě chápeš můj nastíněný pohled k tomuto problému stejně jako já Tvůj ;-)
N Mike1977 - ® St 9.5.2012 0:12:36
Radek Fox >> No kam jsme schopni zajít....No asi tak : Kapr je pro většinu "rádoby" rybářů velice jednoduše chytatelnou rybou - skoro žádná námaha či přemýšlení - zakrmí, předhodí nej koulís od XYZ nej firem za stovky korun, a jen čekají....spacáček, brolly a hlavně hlasitý pípák co je vzbudí. JInak : Kapr je vlastně kombajn, žere vše, a pokud má možnost pořád tohle jíst, naroste. A naroste hodně. A to je jediná obecně chytatelná ryba, která u nich má cenu za to být rybářem.
Ale zapomíná se i na ostatní druhy. Kdo se pochlubí i třeba odnoží kapra - amurem, či větším dravcem ? Na to se specializuje málo lidí. Jsou to ryby, které více přemýšlí, je jich méně a pro většinu nezajímavé, jelikož nedorostou takových velikostí a nejdou tak snadno lapit.
A v tom je ta krása rybaření.
Krásná příroda, klid, pohoda...a... ? :-)

[ Vstoupit do diskuse - 33 reakcí ]

Co je nového - kaprařina + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniTeplo u vody i v zimě ! Zimní komplet Graff Warm Guard

Za 9.499
Zimní vysoce funkční komplet pro aktivní rybáře rybařící v extrémních podmínkách (tepelné zabezpečení až do teploty -50°C).

akce, rybareniDaiwa Fuego LT - 3000D-C

Za 2.548
Daiwa drasticky snížit váhu navijáku a zároveň značně zvýšit robustnost těla v porovnání s konvenčním ABS kompozitovým materiálem (velikost 2500 – 205g!)

Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Párysův rybářský ráj Párysův rybářský ráj

Jičín, Hradecká 816