MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Vodáci svými akcemi komplikují práci rybářům

Kategorie: Všeobecné

Tachov – Akce vodáků při sobotním zamykání Mže zkomplikovala život tachovským rybářům.
„Za touto na první pohled pěknou akcí stojí řada organizačních nedostatků, které mohou vést k nemalým finančním shodám,” napsal v mailu do redakce předseda místní organizace Českého rybářského svazu Tachov Josef Horáček. Problém vznikl s tím, že Povodí Vltavy Plzeň zvýšilo před sobotní vodáckou akcí na Mži průtok vody. „Z řeky jsou napájeny oboje sádky, kde je pstruhová obsádky za několik desítek tisíc korun. Přívalová vlna přinesla listí, bahno, bláto a větve a ucpalo se napájení do sádek.

http://tachovsky.denik.cz/zpravy_region/vodaci-svym​i-akcemi-komplikuji-praci-rybarum.html

 

rover - ®, 12.10.2011

Diskuse k bleskovce

N Tomáš - Tom - ® So 15.10.2011 11:36:43
Venca888 >> Je vidět pane kolego,že nevíte jak to v těchto státních firmách chodí a jak velký tlak má veřejné mínění.Nikdo nechce být v médijích popotahován a vláčen někým jenom proto,že odmítne pustit vodu.Toto jsou firmy pevně spjaty s politikou a něco o tom vím,protože tam dělám 17 let.Podívejte se jenom na to co se děje v LČR a kolikrát se za dva roky vyměnilo vedení.Další dnešní loby je zelené energie a taky s tím nikdo nic nezmůže a voda teče,aby se turbíny točily.Zářným příkladem toho je v letošním roce Vranov.Jinak již z této diskuse odcházím,protože víc napset nemohu.
N Tomáš - Tom - ® Čt 13.10.2011 14:42:09
Venca888 >> Je to tak jak píšů.U povodí dělám a tyto problémy jsem řešil stokrát.Jediné co na to platilo byla pokuta od inspekce životního prostředí za osušení vajíček přísně chraněných žab.Od té doby se bojí pohnout s vodou i o centimetr.
N Cloud - ® Čt 13.10.2011 0:58:21
nofish >> šlo jen o příklad,že lze to dělat pořádně,na max!Každopádně komunikace s organizacemy a úřady by měla být automatická!
N nofish - ® Čt 13.10.2011 0:43:14
Cloud >> JN tak ale s frantíkama bych to moc nesrovnával. Oni na to mají prachy. Všichni moc dobře víme, jak jsou na tom s dotacema oni a my. U nás je ta rybařina přece jenom trochu jiná a o jiných penězích. Dneska jsem zase poslouchal co vymýšlí s dotacema EU a zase to odse*rou zemědělské země jako my, slováci...... oni si to frandtíci s němčourama umí udělat aby oni se měli nejlíp no.....
N Cloud - ® Čt 13.10.2011 0:31:58
nofish >> Jednou deně,kromě teda přelovování,čištění a podobně :-)
N Cloud - ® Čt 13.10.2011 0:30:10
nofish >> Určitě máš pravdu!
Každopádně záleží na tom,jak moc se tomu chce člověk (organizace) věnovat, a jestli nasadit do toho vše!

Jinak měl jsem možno např. navštívit ve Francii pár pstruháren,a 90% jich jsou celé řízené po internetu a mobilu.docházka osoby pouze jednou denně(vyzuelně).
N nofish - ® Čt 13.10.2011 0:18:26
Cloud >> No očividně neví. Nevěřím, že by se na to někdo vykašlal, kdyby věděl že se bude něco dělat s vodou. A preventivně denně čumět co se chystá? Tomu nevěřím. Psal jsem to už dole. Ty musíš jak pitomec hlásit každý rybník. Kdy s bude pouštět, kdy lovit. Proč to samé teda není pro povodí a je to. Aby dotčeným obcím dali předem vědět. To že to obec neoznámí dál, to je jiná ale už máš komu dát po tlamě :-) Druhá věc je, že dneska není problém mít čidla na průtoku a alarm, třeba i na mobil.
N Cloud - ® Čt 13.10.2011 0:08:23
nofish >> Jasně,ale víš na jakým přítoku pracuješ,a tak víš co lze a kdy očekávat,a máš dnes i k tom intrnet,a sám člověk může zjistit předem co se na toku chystá.
N nofish - ® Čt 13.10.2011 0:03:26
Cloud >> ano a jestli víš, že máš někde mřížku a vydrží ti 24 hodin než se ucpe tak tam půjdeš po dvanácti (nebo prostě kontroluješ přítok). Ale když odejdeš a za hodinu je ucpaná, je to vpr.... protože kdyby ti někdo řekl, že se bude šachovat s vodou, tak se tomu budeš věnovat víc........ Souhlas, nejsou jen rybáři a jejich potřeby, ale nemůžeš být 24 hodin denně 365 dní v roce v práci na jednom místě....... Psal jsem to už dole. Slušnost, kdy se něco konzultuje s ostatními a hledá se možný budoucí problém (preventivně) není in....
N Cloud - ® St 12.10.2011 23:57:53
Rybáři zase zjistili že voda nejni jen jich,ale mohou ji využívat i ostatní!A že je povinost pravidelně kontrolovat česle,zdali se neucpali,práce navíc,ale to k tomu patří,zdali ucpání způsobilo povodí,nebo náhlý přívalový déšť,nebo vandal!!!
Pokud mě kontroly nebaví,tak na se na to vyseruu,a jdu dělat k pásu!
Rybařina je práce s živým organismem,a tak to musí člověk(profesionální rybář) brát,nebo dělat něco jiného.
Tak nás to alespoň učily!

A jestli se nám to ostatní nelíbí,tak už i našim dětem musíme vštipovat do hlavy,že nelze se koupat a provozovat další sportovní i relaxační sporty, v rybníkách a řekách kde se vyskytují "rybáři"ať sportovní nebo profesonální.

Máme přeci doma vanu,sprchu,nebo bazének,
a nemusíme proto narušovat chod výroby živočišných produktů,které souvisí s radostí rybářů a gurmánů!

:-))
N Stewik - ® St 12.10.2011 23:39:14
Dnes je umenie dosiahnuť kompromis. Chápem tých rybárov, ale aj vodákov. Rieka patrí všetkým :)
N Siven Polní - ® St 12.10.2011 23:34:39
Ach jo, střety zájmů budou pořád, už jen třeba místo relaxu u vody poslouchat detonace dračích lodí.... Na tom dvorečku je nás moc.
N Venca888 - ® St 12.10.2011 21:56:44
Tomáš - Tom >> ale prdel vody... prostě je jen někdo línej přemejšlet v širších souvislostech (nebo to neumí). Představa, že Povodí vyhoví vodákum jenom proto, aby volili tu správnou stranu, která pak obsadí ministerstvo, odkud můžou přijít personální změny na Povodí, je přinejmenšim směšná... spíš ale zavání paranoiou... :-)
N Tomáš - Tom - ® St 12.10.2011 19:17:35
Venca888 >> Povodí si důsledky uvědomuje a ví o nich,bohužel vodáci jsou taky voliči a místa na povodí jsou obsazována z ministerstev a odpověď proč se tak děje je,že to je vyšší celospolečenský zájem a je třeba vyhovět.
N Mates PB - ® St 12.10.2011 15:22:35
svoban >> Zavřít elekrárnu, cha cha, kam na ty vtipy chodíš :-)))
N svoban - ® St 12.10.2011 14:51:20
rybomil >> Zelenou energii přece v ČR všichni milují. Navíc ve Španělsku vykupují i noční proud z fotovoltaiky (vyrobený v naftových generátorech) za dotovanou cenu.

Od takových manipulací s peůtokem je tady ČIŽP. Frajer má dostat pokutu a elektrárnu zavřít po porušení manipulačního řádu.
N pfly - ® St 12.10.2011 14:51:06
rybomil >> Na Želivce je tohle klasika,taky je ta říčka úplně dojebaná.
N rybomil - ® St 12.10.2011 14:45:47
svoban >> náký lejno, ten co má MVE prý postavil sluneční E na kopci a posílá přes ní ampéry z řeky do sítě za vyšší sazby než z vodní ???????????
Bylo by blbý, kdyby sluneční zahrádka jela v noci :-)

[ Vstoupit do diskuse - 78 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic sada nádobí (SLEVA 58 %)

Za 899
S touto jídelní sadou již nebudete u vody trpět hlady. Speciální povrchová úprava FDA a LFGB pro bezpečný kontakt s jídlem. Odolný anodizovaný povrch. Lehký materiál pro snadný transport.


akce, rybareniBehr neoprenové prsačky HighBack Neo Max

Za 2399
behr neoprenové prsačky highback neo max


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybolov24.cz Rybolov24.cz

Vše pro ryby, rybáře a rybolov 24 hodin denně. Navazujeme na úspěšnou tradici 1.on-line obchodu s rybářskými potřebami na českém internetu....