MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Rybářská škola letos rozjela nové zaměření

Kategorie: Všeobecné

Vodňany – Vodní stavby mi do budoucna zajistí dobré uplatnění, proto jsem si to vybral, říká student. Do školy to má dvě stě kilometrů.
http://strakonicky.denik.cz/zpravy_region/st-201110​09-srs-novy-obor.html

 

DAVISS - ®, 11.10.2011

Diskuse k bleskovce

N kohzu - ® St 12.10.2011 16:57:27
jupí
N R.P. - ® St 12.10.2011 16:31:09
nofish >> Bzenec moc neznám, o Vodňanech vím od kluků z vysoký když nabíraj nový studenty, s učněma z Třeboně dělám denně a i mistři říkají že rok od roku je to horší, ale jak říkáš kdo dělat nechce tak nebude
N retrívr - ® Út 11.10.2011 22:40:06
nofish >> To je to o čem mluvím.Že není poptávka po absolventech, tedy není.Horší je, že zůstává nevyužito mnoho míst a ještě horší, že mnoho míst je využito velmi nekvalitně.Vše za téměř stejné peníze.
N nofish - ® Út 11.10.2011 22:35:12
retrívr >> Ono pokud jde o rybařinu tak je to snad tuplovaný problém. Absolventů je minimálně desetinásobně více, než je poptávka po zaměstnancích.
A zrovna obor zaměřený na vodní stavby no..... Na vodní stavby jsou snad vysokoškoláci projektanti, hydrologové atd. Na rekonstrukci rybníka je lepší poslat padesátiletého praktika co někdy lovil rybník, než někoho kdo si nastudoval, co to rybník je, protože alespoň ví co a jak- pokud jde o provoz. Ona ta škola má VOŠ zaměřenou podobně, takže dle mého jde jen o "využití času profesorů".
N retrívr - ® Út 11.10.2011 22:27:14
DAVISS - >> Obecně kvalita středních škol je velmi špatná, ví se o tom v praxi mnoho let, nebude se lepšit dokud bude o třetinu větší nabídka než poptávka.Doí teď maturita žádný problém. Ke studiu se berou i žáci se čtyřkami, často bez přijímaček.
N nofish - ® Út 11.10.2011 22:15:44
R.P. >> No ono Vodňany a Bzenec jsou na tom stejně, to se neboj. Místo toho aby měla škola jednu třídu a kvalitní, tak přibírají studenty kvůli financím. Ani se tím moc nikdo nikdy netajil. Z Vodňan znám taky zajímavé "případy". Nebo kluky co ti odříkají učebnice zpaměti ale na co šáhnou...... Je to o lidech, kdo nechce, dělat nebude a u rybařiny to paltí tuplem :-)
N R.P. - ® Út 11.10.2011 19:26:47
nofish >> s tou kvalitou uchazečů v Třeboni bych byl opatrnej, poslední dobou je to opravdu reprezentativní vzorek populace, stejně tak s těmi zkušenostmi, většina z těch učňů na to kašle a jejich ochota něco se učit je velmi malá. Stejný je to i s prací, oni to spíš nechtějí dělat, spouta lidí tam jde jenom proto aby měli nějakou školu
N Hadrák - ® Út 11.10.2011 14:29:15
nofish >> " A samozřejmě kvalitní a rozumně placená práce se drží v rodinách a mezi známými." Tak tak.
N nofish - ® Út 11.10.2011 12:13:26
SOPTIK 52 >> nový obor j jenom tahák na lidi, neboť se ta škola poslední dobou potýká s nízkým počtem uchazečů o studium. Jeden rok dokonce posílali dopisy třeboňským učňům, jestli by nechtěli pestoupit. Třeboň má více tříd, otevřeli bzenec, Vodňany nemají tolik tak kvalitních uchazečů. Spousta lidí ani na střední nechce a raději jde do Třeboně a pak nástavbu. Máš pak daleko větší zkušennosti. Vím o čem mluvím :-)
Jakékoli vzdělání v rybářském a příbuzném oboru, tuplem bez let praxe, je ti k ničemu, pokud nemáš někde známé, nebo hodně veliké štěstí. Absolventů je ročně x násobně více, než je poptávka. Je to prostě tak. A samozřejmě kvalitní a rozumně placená práce se drží v rodinách a mezi známými.
N SOPTIK 52 - ® Út 11.10.2011 11:32:56
tak mtomu věřím,že s tím novým oborem se uplatní v životě.Moc jim to přeju.Vodní dílka jsou dnes modni hit a už jako poradce bude mít asi vystaráno.Ono to není jen tak nějaká sranda.

[ Vstoupit do diskuse - 10 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPlandavka Nomura na pstruhy

Za 129
Novinka!!! Nové plandavky v realistických barvách pstruh, siven atd. Nesmí chybět na pstruhovou zahájenou!!


akce, rybareniNGT Sedačka XPR Chair

Za 1199
Perfektní model rybářského křesílka navržený speciálně anglickou značkou NGT. Křeslo je velmi hezky designově zpracované a je vyrobené z pevných ocelových profilů a kvalitního polstrování, přesto je velmi lehké a vhodné jak pro malé tak i pro delší rybářské výpravy.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Mojerybarina.cz Rybářské potřeby Janoušek a Nevrkla Mojerybarina.cz Rybářské potřeby Janoušek a...

Jsme rybářský eshop, který je propojen s rybářskou prodejnou v Brně a Náměšti nad Oslavou. V našem shopu naleznete vše pro rybolov a...