Doksy budou mít svůj rybník, napustí ho koncem měsíce
Kategorie: VšeobecnéDoksy – Byl tu před 140 lety a bude zde i teď. Hrázský rybník vzniká u Doks na Kladensku od října loňského roku. Investorem stavby je podle informací dokeského starosty Jiřího Junka Český rybářský svaz, místní organizace Kladno.
http://kladensky.denik.cz/zpravy_region/doksy-budou-mit-svuj-rybnik-napusti-ho20110916.html
Diskuse k bleskovce
NTurňa - Profil | Út 20.9.2011 8:26:39
Záplavy jsou přitom jeden z nejvytěženějších revírů, v roce 2009 bylo vychytáno víc než 8 tun kapra a 1,2 tuny candáta.... k tomu pár sumců, cejnky bere málokdo.
NPitris - Profil | Po 19.9.2011 22:16:38
Njelen10 - Profil | Po 19.9.2011 22:00:03
Při 2m vytěženého bláta, by k Vencovu výpočtu přibyla 0, což je i po vysušení slušnej objem toxického odpadu. Vzhledem k tomu, že rybník slouží jen ke sportovnímu rybolovu, to asi většina populace (nerybáři) nebude považovat za nejlepší investici. Je ale fakt, že z peněz EU se občas platěj i větší pytloviny.
NVenca888 - Profil | Po 19.9.2011 20:38:40
S těma sumcema je to psycho. Jestli je opravdu realita to, co tam píšou, tak potěš koště. Ono to zavážení vypadá pěkně, ale nedovedu si představit, co by se tam pak, při tom množství rybářů, dělo. Takže snad jedině naklonovat Vágnera a nechat je tam měsíc chytat...
NMilan3 - Profil | Po 19.9.2011 19:03:35
NTurňa - Profil | Po 19.9.2011 18:23:51
Jinak průměrná výška bahna má být 2 m, tedy v Srbech cca 5 u Turyně 1m. Takže máš celkem správný odhad. Pokud jde o výpust tak to je také pravda, rybník vypustit nelze, výpust je výš než dno rybníka. pokud jde o použitou metodu na odbahnění, pak to měl být odsávací bagr, který bahno rovnou vysušil.
Pokud jde o Jelena10 tak snad jen odkaz: http://www.rybarikladno.cz/dia/foto/album_09.htm
Ano sumci jsou v tomto rybníku fatální problém, co se nasadí je pryč, zbává tu cejnek malý a sumec, no ještě candáti, avšak už jen lehce, ještě větší však vedení MO (ale on to nikdo stejně nechce dělat), neboť je tu zákaz zavážení a na tak velkém revíru sumce ze břehu a navíc velkého okolo 2 metrů, nevylovíš.
NVenca888 - Profil | Po 19.9.2011 12:43:41
NVenca888 - Profil | Po 19.9.2011 12:36:43
klasický odbahnění totiž prakticky neni možný realizovat bez vypuštění a Záplavy tušim vypustit nejdou (i kdyby to šlo, tak pochybuju, že to ochránci povolej). Možná by se dala svrchní část bahna částečně odtěžit nějakou technikou z hladiny, ale obávám se, že by náklady na takovou operaci značně převýšily efektivitu.
Záplavy maj cca 100 ha, i kdyby se odtěžovalo třeba 20 cm bahna, jedná se o nějakejch 200.000 kubíků. Kolik může vážit bahno? 2x víc než voda? Tak to máme 400 tisíc tun bahna neboli přes 14 tisíc tatrovek s vlekem. To je něco nepředstavitelnýho. Už jenom kam s tim?
A v neposlední řadě - pokud se Záplavy odbahněj, daj se přes léto očekávat nájezdy koupačů z Kladna a okolí.
NAArrny - Profil | Po 19.9.2011 10:42:59
Njelen10 - Profil | Po 19.9.2011 10:35:45
Dotazy neznalého místní situace k Záplavám: Jak se došlo k tomu, že sumec je tu zásadní problém, kterýho je třeba se zbavit? Jaká je odhadovaná kubatura bahna, který by bylo třeba z rybníka vytěžit?
NMikbaits mánie - Profil | Po 19.9.2011 10:06:10
NVenca888 - Profil | Po 19.9.2011 9:53:55
Kdo by to zaplatil?
NTurňa - Profil | Po 19.9.2011 9:45:50
NVenca888 - Profil | Po 19.9.2011 9:27:04
Bude to RMV?
NTurňa - Profil | Po 19.9.2011 9:22:55
Přitom hlavní revír - tedy Kačák 4 411 033 (Turyňský rybník), nejsme schopni zbavit ani sumců, ani bahna.
Ať žije dědkostroj, který nám to zařídil.
Kde to žije - všechna témata
0:14NLov pod jezem v letních vedrech? 10
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 3
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNRybáři vs ochránci přirody 86
ČtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ČtNStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...












