MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Čína přesídlí tři milióny lidí, aby obrátila vody Jang-c'-ťiang k Pekingu

Kategorie: Všeobecné

Čína si naplánovala, že během deseti let obrátí vody z povodí nejdelší eurasijské řeky Jang-c'-ťiang (6300 km) víc na sever a přesídlí kvůli tomu tři milióny obyvatel. Gigantický projekt v srdci nejlidnatější země, který už začal přípravnými pracemi v povodí řeky Chan (přítok Jang-c') v provincii Šen-si, probíhá na ploše větší, než je Francie.

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/243134-cina-p​residli-tri-miliony-lidi-aby-obratila-vody-jang-c-t​iang-k-pekingu.html

 

rover - ®, 30.8.2011

Diskuse k bleskovce

N rover - ® St 31.8.2011 8:29:47
meteor >>
No on to netuší asi nikdo, ale to co jsi níže napsal, má určitě "velkou" myšlenku, v podstatě se to dá bezesporu aplikovat i do dnešní doby. Jak čtu mezi řádky, každý musí začít u sebe, nebýt egoista, ...a být "osobním" příkladem, ...pro spoustu lidí nemyslitelná věc.
T. Baťa určitě věděl, co říká, ...zdravý rozum je vzácností, ...peníze vládnou světem :-(
N meteor - ® St 31.8.2011 7:54:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
rover >> já ti sem postnu jeden výrok týkající se krize (Tomáš Baťa, 1932):

"Příčinou krize je především morální bída. Přelom hospodářské krize? Nevěřím v žádné přelomy samy od sebe. To, čemu jsme si zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu. Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek. V naší zemi je mnoho lidí, kteří se domnívají, že hospodářský úpadek lze sanovat penězi. Hrozím se důsledku tohoto omylu. V postavení, v němž se nacházíme, nepotřebujeme žádných geniálních obratů a kombinací. Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a k veřejnému majetku. Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic, nevydírat pracující, dělat to, co nás pozvedlo z poválečné bídy, pracovat a šetřit a učinit práci a šetření výnosnější, žádoucnější a čestnější než lenošení a mrhání. Máte pravdu, je třeba překonat krizi důvěry, technickými zásahy, finančními a úvěrovými ji však překonat nelze, důvěra je věc osobní a důvěru lze obnovit jen mravním hlediskem a osobním příkladem."

Co z toho lze použít souvztažně k heslo "po nás potopa"? IMHO je to ten morální úpadek... lidé jsou navíc zahleděni čím dál víc do sebe a na sebe, chtějí všechno hned a honem, za "frajera" je v současnosti ten, kdo dokáže "ojebat" druhého či stát, politická elita jsou jelita s chováním řeznického psa, nikdo nechce a nenese odpovědnost, peníz je alfou a omegou všeho (za každou cenu, samozřejmě) atd. atd.
Otázkou je, co s tím. Přiznám se, že vůbec netuším :-(
N rover - ® Út 30.8.2011 23:01:48
meteor >> Takto smyslejicich lidi je bohuzel hafo, asi chyba nekde ve vychove :-(
N rover - ® Út 30.8.2011 22:58:47
Poušťák >> Priklady holt tahnou ...
N meteor - ® Út 30.8.2011 22:45:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
rover >> "po nás potopa", to je myslím heslo dnešní doby :-(
N Poušťák - ® Út 30.8.2011 22:41:14
rover >> pak se toho chytěj socani a obrátí tok Labe do Krkonoš...))))))))))))
N rover - ® Út 30.8.2011 22:39:45
Muf >> Nebud skeptik, treba jim to vyjde ...
N Muf - ® Út 30.8.2011 22:26:56
To jsou magoři :-)))

N rover - ® Út 30.8.2011 22:20:44
Martin M. >> No vidis Martine, nekomu to jako nesmysl neprijde, a klidne do toho bez obav pujde. Kdyz se nad tim tak zamyslis, tak ta zmena muze znamenat zivot, nebo naopak. Riziko odvazneho ...
N Lee-Haney - ® Út 30.8.2011 19:12:11
Vím o tom kulové,ale všichni vidíme jak nám příroda vrací naše nápady v podobě podmaňování přírody.Člověk je nepoučitelný a nemyslím si že tohle nebude mít nějaké následky....
N tuzemak - ® Út 30.8.2011 18:20:05
Fishky >> tuto větu si dej do rámečku,za pár let nám ukážou jak sežerou celý svět...
N Sven - ® Út 30.8.2011 18:08:20
No, my jsme také přesídlili tři miliony lidí a zeměkoule se točí dál a kdyby nám nechyběly chechtáky, možná by se Číňani divili i ušima :-)
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kan%C3%A1l_Dunaj-Odra-​Labe
N Martin M. - ® Út 30.8.2011 18:03:40
Prestehoval bych 3mil. obyvatel Pekingu blize k vode, problem vyresen :-)
Vim o tom prdlacku, ale take mi to takto pres pul zemekoule prijde jako nesmysl.
N šmudla - ® Út 30.8.2011 16:51:52
Nedala by se nějak odklonit Vltava nebo Labe? u nás moc sumců není, ani duháci co chytá Scanix tu nejsou , tak kdyby tekla Vltava s Labem kolem tak bych měl kam chodit na sumce, labský kapry a Vltavský duháky. To by bylo fajné. Ani těch milionů lidí by nebylo třeba tolik stěhovat. Praze by se ulevilo od záplav(tu na Moravě sme na záplavy zvyklí).

[ Vstoupit do diskuse - 24 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniVyprošťovač nástrah-ZÁCHRANÁŘ

Za 350
Již žádná nástraha nezůstane na dně!!!!

akce, rybareniPrologic set hrazd a vidliček (SLEVA 53%)

Za 999
Skvělý set od firmy Prologic ve kterém získáte čtyři vidličky a dvě hrazdy na tři pruty! Dali jsme dohromady naše vidličky a hrazdy a vytvořili tak perfektní lehký a kompaktní set, který je dodáván v elegantním pevném přepravním obalu. Tato verze pojme tři pruty.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Chyť a pusť Chyť a pusť

Obchod Chyť a pusť vám nabízí široký sortiment rybářských potřeb. Vyzkoušejte nás a zařaďte se mezi tisíce spokojených rybářů, kteří si...