MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Veterináři objevili v rybách z Norska parazita

Kategorie: Všeobecné

Státní veterinární správa (SVS) objevila v dodávce 5000 kilogramů mrazených sleďů původem z Norska, která se do Česka dostala přes Polsko, přítomnost parazitů Anisakis.

Anisakis je parazit ryb, žijící v tělní dutině a svalovině ryb. Tepelným opracováním je však parazit usmrcen. „Ale i mrtví červi, kteří se nacházejí v tělní dutině či svalovině ryb, by mohli člověka ohrozit, neboť jsou silným alergenem".

Odkaz: http://www.novinky.cz/ekonomika/236910-veterinari-o​bjevili-v-rybach-z-norska-parazita.html

 

foxxx - ®, 21.6.2011

Diskuse k bleskovce

N SOPTIK 52 - ® St 22.6.2011 8:30:41
Bylo by velkým omylem si myslet,že když to je z moře a ještě k tomu z Norska,tak že to je vždy absolutně vše v pořádku.Ale co my víme,co jsme kolikrát už zbaštili,když taková kontrola všeho ještě nebyla.Každopádně to je ale dobře pro nás všechny.Otázkou zůstává,kdy se na nějaké to svinstvo příjde v našich vodách.

[ Vstoupit do diskuse - 1 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Zemřel Josef Janošík

Za nás vsetínské si dovoluji oznámit, že nás ve věku 70 let opustil dlouholetý porybný, který nás, co by pytlačící děcka, často a vytrvale odháněl od vody.

S postupem doby se tento...

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNavijáky Shimano Speedcast 14000

Za 3384
Naviják Speedcast XS-A nabízí mimořádné parametry odhozu díky kombinaci za studena kované hliníkové cívky AR-C a pokládky vlasce Aerowrap II a Slow Speed Oscillation.


akce, rybareniJRC - Prut Powerplay 3.9m 3.5lb 1+1 ZDARMA

Za 3999
jrc - prut powerplay 3.9m 3.5lb 1+1 zdarma


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Tomas-carpio.cz Tomas-carpio.cz

nejvyšší kvalita za nejnižší ceny pro naše kapraře. výběr toho nejlepšího od fox, rod hutchinson, shimano, carp spirit, dynamite baits, ace,...