MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Blanensko hyzdí tuny odpadků

Kategorie: Všeobecné

Blanensko - Po jarním tání vystouply na březích řek i v lesích Moravského krasu odpadky. Na jejich úklid se chystají stovky dobrovolníků.

Pet láhve, sjeté pneumatiky, papírky od svačin, ale i celé pytle odpadků. Na okolí řek, nádrží i lesů na Blanensku není po tom, co jejich břehy odkryl roztátý sníh, zrovna hezký pohled. Čistit se je na jaře vydají rybáři, skauti a další dobrovolníci.

Také břehy řeky Svitavy v dubnu prokouknou. Povodí Moravy je pomůže jako v předchozích letech od Blanska až po Bílovice nad Svitavou uklidit brněnské skautské ekologické středisko Kaprálův mlýn.

Na čistotu řeky každoročně dohlíží i sami rybáři. Svitavu i její okolí se vydají na jaře uklízet i v letošním roce. „Několik sobot pravidelně čistíme řeky, potoky i okolní lesy. Vloni jsme odvezli dvě auta odpadků od pet lahví, přes pneumatiky až po celé pytle odpadků. Těch je nejvíc právě v okolí potoků, které protékají podél silnice, jak lidé odpadky vyhazují přímo z aut,“ doplnil šéf adamovských rybářů Vlastimil Fejfar.

http://blanensky.denik.cz/zpravy_region/blanensko-h​yzdi-tuny-odpadku20110318.html

 

foxxx - ®, 20.3.2011

Diskuse k bleskovce

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniKaprařský podběrák Delphin IKONA 36

Za 1999
IKONA je zástupcem nejvyšší série podběráků od značky Delphin. Přesvědčí vás o tom každým centimetrem svého dokonale vypracovaného designu. Delphin IKONA je postavená na celokarbonové rukojeti.


akce, rybareniChub - Bivak Tri-Brid Shelter

Za 5899
Chub Tri-Brid Bivvy je nejen skvělým letním prístreškem, ale použitím zimního přehozu se z neho stane plnohodnotný celoroční bivak. Tri-Brid svou 3-žebrovou konstrukcí kombinuje výhody bivaku a brolly přístrešku, který se ve složeném stavu vejde do prepravních pouzder na pruty.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybolov24.cz Rybolov24.cz

Vše pro ryby, rybáře a rybolov 24 hodin denně. Navazujeme na úspěšnou tradici 1.on-line obchodu s rybářskými potřebami na českém internetu....