MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Rybník Věžák v Českém ráji se ocitl za plotem

Kategorie: Všeobecné

Ochránci přírody v Českém ráji se dostali do sporu s chalupáři o přístup k rybníku Věžák, známému z filmu Jak dostat tatínka do polepšovny. Majitel pozemku ohradil pláž u rybníka plotem. Ochráncům ani obci se to nelíbí, proto Správa CHKO Český ráj, stejně jako obec Hrubá Skála, vydala s oplocením nesouhlasné stanovisko. Věžický rybník, někdy označovaný jako Věžák, je nejkouzelnějším rybníkem Českého ráje. Přímo z vody vystupují pískovcové skály, které se odrážejí ve vodní hladině a lidé si zde mohou připadat jako v ráji. Díky své jedinečné přírodní scenérii se stal námětem pro mnoho malířů a fotografů.

Reportáž: http://www.ct24.cz/regionalni/severni-cechy/107183-​rybnik-vezak-v-ceskem-raji-se-ocitl-za-plotem/

 

Bárťas - ®, 15.11.2010

Diskuse k bleskovce

N retrívr - ® Út 5.6.2012 18:29:39
Zlatý ůhoř >> Smí ale nesměj chytit Tebe.
N Zlatý ůhoř - ® Út 5.6.2012 18:25:53
Nevíte jestli se smí rybařit na rybníku Vežák
N retrívr - ® Út 16.11.2010 10:22:07
Sven >> Vídíš, ten postřeh jsem si neuvědomil.V tom předání jsem nemyslel vzpomínky, ty jsou jasné jak píšeš.Ale já jsem před sezonou, kdy budu od jara v důchodu a dorostla mne vnoučata / 6 a 7 let kluci/, kteří už mohou chodit, mají rády les a pořírodu, protože s námi v ní jsou pořád.No a teď byl na řadě už Český ráj.No, to co znají nejvíc asi musím vynechat.
N Sven - ® Út 16.11.2010 9:50:43
retrívr >> ne, nevyrazím tam. Několikrát jsem se v životě vrátil na mista, ke kterým mě vázaly nějaké pěkné vzpomínky a pokaždé jsem zklamaně zjistil, že už je všechno jinak.
Aneb jak pravil klasik: "nevstoupíš dvakrát do téže řeky".
Předávat není komu. Naše vzpomínky níkoho, kromě nás nezajímají.
N retrívr - ® Út 16.11.2010 7:51:56
Tomáš - Tom >> To je také pravda.Horečka ale rychle vyprchala a provoz se hodně uklidnil. Vím, že to nikdy nebude, ani nemůže být jako za našeho mládí, s tim jsme se již z naší generace smířili.Přístup ke skalám je zakázán již dlouho ale cesty jsou volné, dobře udržované a přírodu nic neruší, tak jako neruší nic návštěvníka při vnímání té přirody.
N retrívr - ® Út 16.11.2010 7:45:27
Salmo1 >> Máš pravdu, je to smutné.
N retrívr - ® Út 16.11.2010 7:43:32
Sven >> Jak tu zaznělo, měli jsme to štěstí, že máme na co vzpomínat, už ale ne co předávat.Určitě tam na jaře vyrazíš aby jsi se pokochal, tak jako mne tam nikdo neuvidí.Že mám pravdu.
N retrívr - ® Út 16.11.2010 7:40:30
Hony >> Hony, kamaráde, je to průser.
N retrívr - ® Út 16.11.2010 7:39:50
Bela >> Ani jsi mne nepobouřil.Tvůj názor je OK.Jen si myslím, že ta pravidla tam jsou a už třeba ohrazení, tedy oplocení vyžaduje všude souhlas, tedy nejen v chráněné oblasti.Navíc způsob oplocení je tragický, turista , to může být člověk bez vztahu k dané oblasti bude valit oči, co že to je Ráj, když jseš dobytčím ohradníkem.
N retrívr - ® Út 16.11.2010 7:36:22
SOPTIK 52 >> Myslím, že z toho bude nějaká komerce a oi to je to horší.
N Tomáš - Tom - ® Po 15.11.2010 22:10:55
Bela >> Nemohu než s tebou souhlasit.Na vandry jsem jezdil hodně a chodil kam se mi zachtělo,ale je fakt,že po revoluci se hodně změnilo a do lesů začali jezdit snad všichni co měli ruce a nohy.Když jsem viděl na nádraží najednou tu záplavu maskáčů všech barev a všech armád tak jsem se nestačil divit.O tom co se pak dělo v lesích bych raději nehovořil,ale je fakt,že ti co jezdili kdysi byli velice nemile překvapeni.Pokud má někdo svůj pozemek tak holt s ním může nakládat v rámci zákona po svém a jestli tam nechce cizí lidi je to jeho věc.Navíc zodpovídá za pořádek na svém pozemku a né každý po sobě umí uklidit to všichni známe od vody.Takže ho neodsuzuji,ale chápu.
N Bela - ® Po 15.11.2010 22:03:16
Salmo1 >> To je bohužel taky pravda....
N Salmo1 - ® Po 15.11.2010 21:59:26
Bela >> Máš pochopitelně pravdu, ale je to vítězství Pyrhy, dříve Pyrhovo vítězství.A dobře vám tak.Skupina lidí níže píšící už si tam svoje užila a má alespoň vzpomínky, vy už budete koukat jenom skrze dráty.
N Sven - ® Po 15.11.2010 21:47:07
retrívr >> už jsem tam dlouho nebyl ale kdysi jsme do Českého ráje jezdili na čundry hodně často. Hlavně na Vidlák, Nebák, Jinolice, Sedmihorky, Malá skála....
Teď ho doprasí dálnicí a ploty :-(
N Hony - ® Po 15.11.2010 21:40:07
Když jsme lezli na Hlavatou, Válečníka, nebo na skály kolem rybníka, tak pak bylo velké koupání a nabrání sil na zpáteční cestu do Skaláku. To nyní mladí asi už nepoznají. Škoda.
N Bela - ® Po 15.11.2010 21:35:55
Je mi jasné, že většinu lidí v této diskusi pobouřím a naštvu, ale jsem toho názoru, že pokud je ten člověk regulérním vlastníkem daného pozemku, tak má na oplocení právo, samozřejmě pokud je to v souladu s podmínkami v rámci stavby v chráněné oblasti (jiná situace by byla, kdyby si tam chtěl postavit například spalovnu). I sama pí. Urbanová to potvrzuje: "Naše sdružení nevlastní žádný pozemek, tedy ani k tomuto pozemku nemá majetkový vztah". Majitel pozemku ho nechal přístupný veřejnosti pouze, ač vám to tu zde bude znít směšně, zřejmě ze své "dobré" vůle, jelikož se v článku nepíše, že by byl jakkoli v rozporu se zákonem v tom smyslu, že by byl povinen nechat pozemek přístupný. Vzhledem k tomu, že je dosti pravděpodobné, že majitel pozemek vlastnil ještě dříve, než byla oblast vyhlášena za chráněnou, tak mu žádné sdružení nemůže odepřít jeho regulérní vlastnická práva aniž by nedošlo ke kompenzaci, i když v českém právním systému se určitě najdou situace, kdy se tomu tak stalo.... Ano, zákon zcela jistě stanoví určitá pravidla, jak nakládat s tímto pozemkem, jelikož je v CHKO, ale jak jsem již zmínil, pokud není toto jednání v rozporu s danými pravidly, nevidím zde problém. Já osobně k danému místu nemám žádný osobní vztah jako vy ostatní, ale princip osobního vlastnictví mi není cizí ostatně jako každému člověku, takže se, prosím, zdržte komentářů, že když to tam neznám a nemám žádný vztah, tak ať se nevyjadřuji.....

[ Vstoupit do diskuse - 26 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSlevy 15-52% na teplé oblečení!

Babí léto končí a my pro Vás máme mimořádnou nabídku pro nadcházející chladné podzimní dny. Pořiďte si kvalitní rybářské oblečení se slevami 15-52%! Akce platí pouze do neděle 22.října.

akce, rybareniKobra elner-baits

Za 777
Výhody kobry ELNER-BAITS ultra-light: - hmotnost pouze 97g ! - menší hlučnost oproti karbonu ! - průměr 28mm ! - třetinová cena oproti karbonu ! - vzdálenost krmení 140 m !

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské potřeby Král Rybářské potřeby Král

E-shop je zaměřený na všechny druhy rybolovu jako přívlač, kaprařina, plavaná, feeder, muškařina, sumcařina a mořský rybolov. Nabízíme...