MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Schůze MO Pardubice

Kategorie: Kaprařina

Na dnešní schůzce byla odhlasována horní míra kapra 65cm od příští sezóny. Za kapraře mám obrovskou radost že se nám to povedlo prosadit.

 

nej.vydra - ®, 8.4.2010

Diskuse k bleskovce

N malamut - ® So 10.4.2010 18:57:10
nej.vydra >> o tom nepochybuj.
N nej.vydra - ® So 10.4.2010 18:48:10
malamut - Konečně jednoduché řešení. Že nás to nenapadlo projednat. Škoda že nejsi v naší MO. Jistě by jsi byl na schůzích velkým přínosem.
N Mrknato - ® So 10.4.2010 16:48:13
Luděk Černý(Lc1) >> Chápu, nechci tě nijak kompromitovat, ale součástí územní Tiché Orlice, řeky, zůstaly ještě i po "okleštění, Mnichovu", dvě "louže". Myslím si, že zarybnění v "penězích" celkem 1,5ha "louží" a zbytku, tedy cca 20ha Orlice se bude plus mínus rovnat, jak u řek bývá zvykem. Správně říkáš, je to jenom řeka..... Tím ale netvrdím, že těch 50% prostředků či ryb skončí v oněch loužích. Jistě pro ně máte lepší "umístěnku". Pak nám ten fenomén pěkně brunátní..... pak nevíme roupama co s těma kaprama, žrát je, dát jim horní míru, nebo je hostit můčkama.....
N malamut - ® So 10.4.2010 14:26:11
nej.vydra >> kdyby se navrátili kapři odvezeni kaprařema do soukromáků, nebyla by potřeba žádná K70 (65) a ty jsi nemusel psát srdcervoucí příspěvky.
N Luděk Černý(Lc1) - ® So 10.4.2010 14:23:35
Mrknato >> Nemám důvod a ani povinost ti sdělovat náš zarybňovací plán. Na povodí 451063 se nasadí tolik ryb, že by nám je jiný MO mohli závidět.Je to prostě jenom řeka. Každýmu klidně umožním aby byl přímo u toho když se tam ty ryby sypou a nebo když se váží a třídí. A na vašem povodí jsem už nechytal alespoň 3 roky a ani k tomu nemám důvod. Naše Orlice to teda fakt není to máš pravdu
N Mrknato - ® So 10.4.2010 13:56:47
Luděk Černý(Lc1) >> Já ti nevím, ale "Vaše Orlice" to asi nebude. Jo, že to na ní máte blízko a že vás ÚS pověřuje některými činnostmi, to je jiná. Mohu se někde dozvědět , jaký máte plán zarybnění a jaká je skutečnost? Např. naše MO kam také jistě jezdíš to na svých stránkách i ve zpravodaji uvádí.....
N Luděk Černý(Lc1) - ® So 10.4.2010 13:50:36
Mrknato >> Naši Orlici nech kde je. Tak jak ji zarybňujememy, by nám leckdo záviděl. Vidíš i lidi z Pce k nám jezdí. K-70 jen na určitých revírech s tím souhlasím.
N Mrknato - ® So 10.4.2010 13:36:32
Luděk Černý(Lc1) >> To můžeš mít pravdu, ale tyto spolky mohou vznikat na soukromých revírech, třeba i soukromých revírech MO, jako máte vy, ale do územní rybařiny bych to netahal. Podle mě by ani spolek, který vyvíjí činnost v rozporu s cíli svazu, tak by měl být řešen a následně přijít jasný závěr.
To, že si děláte na svých revírech co si odhlasujete mně nevadí, ale vadí mně, že prdíte na Orlici. Převzal jsi rétoriku peticářů, ale pokud jsi alespoň trochu rozumný, jistě pochopíš, že když každý druh ryby bude mít nějaké své "K" tedy horní míru, stačí to vše matematicky "pokrátit" a jseš na stavu z před petic. Petice má smysl, když se něco něčemu předřadí. Podle mě by místo "K" mělo přijít zlepšení na Vaší Orlici a tam to nějaké "K" nevytrhne.
N Mrknato - ® So 10.4.2010 13:27:41
nej.vydra >> Já nevím o jaké schůzi hovoříš, ale podle mě není a nikdy před tím schůze MO tyto věci neřešila z kompetenčních důvodů. Podněty se sice mohly projednat, ale ÚS to zamítl, a podle mě správně, protože on je odpovědný za výkon RP a ne za nepúvodní velké kapry. To říkám z vlastní zkušenosti. Na schůze MO jsem chodil pravidelně, poslední dvě jsem vynechal. Minulou kvůli termínu 16.4. a tu letošní ze zdrav. důvodů. Proto by mě zajímalo, z jakého důvodu se domýšlíš, že je to "hotová věc".
N Luděk Černý(Lc1) - ® So 10.4.2010 13:09:20
Proč zase jen kapr? Protože vznikly spolky, sdružení a ty se snaží vybojovat horní míru pro kapra. Po dlouhých diskuzích a peticích se to daří. Až bude z něčí strany snaha aby byla třeba horní míra u lína, věřím tomu že to dobře dopadne. Sedět na prdeli a nadávat že se protěžuje Kapr není šeření
N Netipa - ® So 10.4.2010 13:00:23
A to jako všude? Proč? Opět protěžovaný kapr?
N masař00 - ® So 10.4.2010 12:47:20
Vybliz >> máš pravdu v tom, že je to hlavně o myšlení (hlavně aby se zaplatila povlenka) . Nemám nic proti tomnu když si rybář odnese rybu, taky si je nosím domů, ale rozumně.
N Vybliz - ® So 10.4.2010 12:37:57
Mrknato >> Muze to tak byt. Ona ta pstruharina asi bude i o necem jinem, nez sedeni na zadku a sackovani nasadaku(ne, ze by mi to osobne nejak nedalo spat.Nejak ty kapry neprozivam, moc je nelovim).
N nej.vydra - ® Pá 9.4.2010 21:42:06
V naší MO jsou pro zavedení horní míry kapra podmínky a je na místě. Máme cca 500 hektarů vod. Převažují větší pískovny a slepá ramena od 10 až 100 h. Hlavní tok Labe je také ideální na pokus o navrácení trofejních kaprů, kteří zde nalézají vhodné podmínky. Zatím není k čemu gratulovat, jak tu někteří píší. Na to bude čas až se na Pardubických revírech začnou pravidelněji chytat a pouštět trofejní kapři. Moderní způsoby lovu jejich stavy doslova zdecimovaly. Byly tu vždy a dokud se o nich nevědělo, nikomu to nevadilo. Najednou se vytváří odpor, že je tu chceme protěžovat a co budeme dělat, až nám tu všude poplavou kapří monstra. Žijeme v Čechách, takže jsem realista... Bude to běh na dlouhou trať a dříve než do deseti let se nenavrátí stavy před deseti patnácti lety. Dnes se dají větší kapři nad 15 kg spočítat na prstech jedné ruky. Na schůzi se projednával limit počtu úlovků ušlechtilích ryb 50 ks na povolenku.Já jsem navrhoval limit na roční odchyt dravců, protože těch je podle všech neustále méně. Děkuji všem, kteří přišli a snaží se něco zlepšit. Je smutné že z cca 4000 členů se nás tam sešlo 72 !!! Z toho 30 lidí zainteresovaných kolem vedení a sádek. Ostatní tady potom plchají o ničem, než by se radši dostavili a začali něco řešit. Děkuji za pozornost a konec hlášení :-))
N Mrknato - ® Pá 9.4.2010 18:43:17
Vybliz >> Jeden malý detail.
V naší MO se prodá celkem asi 70 pstruhových povolenek. No a jen pro informaci třetí "nejúspěšnější" lovec si ponechá za rok 13 lipanů, jiný třetí 25 potočáků, zase úplně jiný třetí 28 duháků a první vydra 10 sivenů. Závěrem, třetí nejůspěšnější lovec ze 70 si z pstruhovky odnese cca 30 ryb za rok, tedy do 10kg masa á 100,-Kč je to tisícovka, tedy již třetí pstruhař ze sedmdesáti je s cenou masa pod cenou povolenky.........
Že by pstruhaři byli tak uvědomělí?
N Vybliz - ® Pá 9.4.2010 15:45:26
Jarda Š. >> Mas bohuzel pravdu, tohle se opravdu deje. Jak zacnou brat nasadaci, tak rano se chyti dva, jeden se nenapise a odpoledne se chyti jeste nejmin jeden.
N Jarda Š. - ® Pá 9.4.2010 15:42:06
Vybliz >> Když někdo chytá takhle profesionálně, lze rovněž předpokládat, že když ho nikdo nevidí, tak ponechanou rybu nezapíše, což je ve výsledku podstatně horší než to, že si jí nechá.

[ Vstoupit do diskuse - 37 reakcí ]

Co je nového - kaprařina + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniFOX MK3 Purple fialové swingery

Za 895
Nádherně vybarvené a skvěle fungující swingery, fialové s černými doplńky, prověřovaná kvalita, máme v dalších barvách samostatně a uděláme i sadu na tři i čtyři pruty a i svítíci MK2 illuminated

akce, rybareniAkce JRC DS Solar 3+1

Sada obsahuje tři signalizátory JRC Radar DS Solar s barvou LED diod (žlutá, zelená, červená) + gumové krytky + příposlech JRC Radar DSr Receiver + nabíječku + original kufřík. Doprava ZDARMA!!!

Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
SAF SAF

Nabízíme pronájem chat a lodí v atraktivních lokalitách středního Norska. Naše destinace jsou vhodné pro rybáře, aktivní sportovce i rodiny...