MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Rybářský kroužek rybolovné techniky v Humpolci

Kategorie: Všeobecné

V letošním školním roce jsme se zúčastnili 16 závodů. Byly to halové závody, kde se soutěžilo v rybolovné technice (zátěž na přesnost a zátěž na cíl). Družstvo ave složení: Čapek Milan, Kratochvíl Michal, Svárovský Jan, Svárovský Petr, obsadilo v Písku druhé místo.

Další závody se konaly na hřištích, kde se soutěžilo v rybolovné technice – pětiboji (muška na cíl, muška do dálky, zátěž na přesnost, zátěž na cíl a zátěž do dálky). K těm nejdůležitějším patřilo Mistrovství České republiky juniorů. Naši závodníci byly na takto prestižních závodech poprvé, což byl hlavní důvod velké nervozity, která se pak odrazila na výsledcích. Ale i přes to jsme si domu odvezli bronzovou medaili z disciplíny muška do dálky. Tuto medaili vybojoval Michal Kratochvíl.

Mezi ty nejobtížnější závody patří soutěž „Zlatá udice“. Závodníci musí prokázat své znalosti v poznávání rostlin, ryb, živočichů a napsáním vědomostního testu. Následuje chytání ryb na plavanou a rybolovná technika, která má v této soutěži pět disciplín. Zlatá udice je soutěž jednotlivců a družstev. Každé družstvo je složeno ze čtyř žáků, jedné žákyně a jednoho dorostence. Udice se skládá z několik kol – místní, okresní, krajské a národní.

V Humpolci se místní kolo konalo 18. 4. 2009 a ti nejlepší postoupili do kola okresního (Augusta Jiří, Čapek Milan, Kratochvíl Michal, Svárovský Jan, Marková Štěpánka a Svárovský Petr).

Okresní kolo se konalo 10. 5. 2009 v Pelhřimově. Zde jsme sklidili veliký úspěch. Mezi družstvy jsme byli první a do krajského kola postoupily: Čapek Milan, Kratochvíl Michal, Svárovský Jan a Svárovský Petr (tři žáci a jeden dorostenec).

Krajské kolo se konalo od 22. do 24. 5. 2009 v Písku. Tady naši závodníci již reprezentovali okres Pelhřimov. I v tomto kole jsme mezi družstvy obsadili první místo a na národní kolo postoupili: Čapek Milan, Kratochvíl Michal, Svárovský Jan (tři žáci z Humpolce ) což je veliký úspěch, který naše organizace dlouho nezaznamenala.

Národní kolo Zlaté udice se konalo 19. – 21. 6. 2009 v Kožlanech u Plzně. Na národním kole (nejvyšší soutěž Zlaté udice) jsou ti nejlepší závodníci z celé ČR do 18- ti let. Závody to byly opravdu náročné, protože vzhledem k velkému počtu účastníků jednotlivé disciplíny začínaly brzo ráno a končily večer. Naši zástupci (tentokrát reprezentující jihočeský kraj) si s tím však hravě poradili. V rybářských znalostech se Čapek Milan umístil na 7. místě, Svárovský Jan na 2. místě a Kratochvíl Michal na 1. místě. V lovu ryb udicí se naši závodníci umístili následovně: Kratochvíl Michal na 16. místě, Svárovský Jan na 9. místě a Čapek Milan na 8. místě. V rybolovné technice se Kratochvíl Michal umístil na 9. místě, Čapek Milan na 7. místě a Svárovský Jan na 6. místě.

Nejdůležitější však pro nás bylo umístění celkové a umístění družstev. Mezi všemi žáky obsadil Kratochvíl Michal 6. místo, Čapek Milan 2. místo, Svárovský Jan 1. místo. Družstvo se umístilo na 1. místě.

Pokud si k těmto nádherným výsledků připomeneme, že toto kolo Zlaté udice bylo mezi nejlepšími závodníky z celé ČR a k tomu se ještě podíváme do kronik MO Humpolec zjistíme, že oslavy na takový to úspěch proběhly naposledy před 25-ti lety.GRATULUJUME !!!

Ve středu 1. 7. 2009 byly závodníci přijati na radnici. Zde se podělili o své úspěchy s panem starostou. Využily příležitosti a osobně poděkovaly za podporu, kterou město našemu kroužku poskytuje.

K tomuto poděkování by jsme chtěli připojit dík Základním školám v Humpolci za omluvení našich závodníků z vyučování v době závodů a Gymnáziu dr. A. Hrdličky v Humpolci, taktéž za omluvení závodníků a také za propůjčení školní tělocvičny.

Nemalé poděkování patří MO Humpolec. Nebýt její finanční podpory a možnosti používat prostory rybárny nebyly by ani tyto výsledky.

Konečné velké poděkování patří rodičům. Děkujeme, že jste nám důvěřovali a nebránili jste svým dětem, aby navštěvovaly náš kroužek a jezdily na závody. Čas, který kroužku věnovaly, se jim nyní vrátil v podobě medailí.

DĚKUJEME !!!


Lucie Míková

 

Martin M. - ®, 13.7.2009

Diskuse k bleskovce

N jindraŠ - ® Út 14.7.2009 1:13:18
Když už se tady zmiňují úspěchy mladých rybářů v RT z Vysočiny,musím se také "pochlubit"
Na zmiňovaném Mistrovství světa juniorů v RT ve švýcarském Flizbachu,konaném 2-5.7.2009, jsme měli také 2 zástupce naší MO Pelhřimov.Vojtu Blažka a Lukáše Nápravníka. Vojta Blažek byl členem vítězného národního družstva.Mimo toho si přivezl zlato z disciplíny Arenberg,stříbro z disciplíny skish a bronz z mušky - dálka.V pětiboji jednotlivců se umístil na celkovém 5 místě.Lukáš Nápravník,který soutěžil pouze v jednotlivcích se ve 4 disciplínách dostal do finále. V pětiboji jednotlivců obsadil celkově 4 místo.MS se zúčastnilo 46 závodníků z 10 zemí.
N Martin M. - ® Po 13.7.2009 12:09:21
Dalsi info k tematu http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=161&r=mfvrchov​ina&c=1223053

[ Vstoupit do diskuse - 2 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareninově bazárek!

Najdete u nás starší modely navijáků a prutů, navijáky s chybějící náhradní cívkou, navijáky a pruty bez obalu (originální krabice) nebo navijáky a pruty repasované.

akce, rybareniručně vyráběné woblery SALMO

Světoznámé ručně vyráběné woblery SALMO v naší nabídce...

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
HANÁK rybářské potřeby HANÁK rybářské potřeby

České Budějovice 370 04, Karolíny Světlé 540/6 – Areál K6