Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

NDodo677 - Profil | Po 25.11.2019 18:30:26

hraji >> ...a můžu se zeptat jaký je teda správný výklad ?

    NTWIN 69 - Profil | Ne 24.11.2019 9:36:12

    Peťas >> V MRS můžeš naprosto v klidu a pohodě.Nikdy jsme s tím neměli problém.

      NJarda Š. - Profil | Čt 21.11.2019 22:41:53

      hraji >> V § 13, odst. 1 zákona č. 99/2004 Sb. v platném znění se píše o dvou udicích. Prut na kterém není navázán háček a nástraha, není udicí. Zákon naopak předpokládá možnost udice bez prutu, avšak její používání zakazuje (§ 13 odst. 2 písm.b) .

        Nhraji - Profil | Čt 21.11.2019 22:25:08

        Jarda Š. >> kardinální otázka je, zda si ty vykládáš předpisy správně.

          Nbrach - Profil | Čt 21.11.2019 18:41:30

          Jarda Š. >> Nesouhlasím - povolen je lov na dva pruty, které obsluhuješ. Celkem logicky by ti třetí, vnadící prut překážel. U prutů musíš být přítomen tak, abys s nimi mohl hned manipulovat. Dále se diskuze neúčastním, protože jsme Češi....

            NJarda Š. - Profil | Čt 21.11.2019 17:21:37

            Peťas >> Tzv. spodový prut s raketou by RS měla považovat za vnadící pomůcku, nikoli za udici použitou k lovu. Takže není-li v BP revíru zakázáno vnadění, pak by proti tomu neměla mít výhrady. Ale jde o to, jestli nenarazíš a někoho, kdo si předpisy vykládá špatně.

              NPeťas - Profil | Čt 21.11.2019 11:31:12

              Pánové měl bych dotaz, pokud mám nahozené dva pruty, mohu přitom zakrmovat třetím raketou? Přece jen neobsahuje háček a případné RS by to nemělo vadit? Jaká je váš názor či případné zkušenosti?

              díky

                NPeťas - Profil | Út 5.11.2019 19:15:55

                Mildner >> mě funguji červi a foukaná kukuřice.

                  NMKulicka - Profil | Út 5.11.2019 16:27:29

                  Mildner >> kukuřice a kukuřice:) Pokud na daném revíru sbírají z hladiny, tak stojí za zkoušku rohlík

                    Ndrvoštěp - Profil | Út 5.11.2019 16:21:33

                    Mildner >> Já upřednostňuji kukuřici, občas špendlíky, meruňky. Co mám na háčku tím i krmím.

                      Nhraji - Profil | Út 5.11.2019 12:52:39

                      Mildner >> na tuto otázku není úplně jednoznačná a už vůbec ne stručná odpověď. Záleží na mnoha věcech, někdy se amuři chytají velmi dobře na bílé červy a reagují na klasické vnadicí směsi, které používají plavačkáři a feedraři, jindy je to tak, že se chytají na kousky různého ovoce. Je třeba vyzkoušet podle místních podmínek.

                        Njá 2 - Profil | Út 5.11.2019 12:35:49

                        Mildner >> krev z rohu mrtvého jednorožce

                        Nejlepší je ta, co máš na háčku v místech kde se pohybují

                          NTWIN 69 - Profil | Út 5.11.2019 12:17:34

                          Mildner >> Kukuřice.....

                            NMildner - Profil | Po 4.11.2019 20:01:51

                            Dobrý den
                            chci se zeptat jaká je podle vás nejlepší návnada a nástraha na Amura?

                              Nmarmyš - Profil | Pá 4.10.2019 12:23:07

                              haldorádo >> https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=742334
                              Koukni i sem.

                                Nhaldorádo - Profil | Čt 3.10.2019 15:58:38

                                Zdravím kolegov od vody.....Zaujímalo by ma, že aké máte skúsenosti s nahadzovacími sonármy,,,, ďakujem za informácie

                                  NSumect - Profil | Pá 27.9.2019 10:26:34

                                  čolkař,zloch - 29.8.2019 :33:51 >>
                                  Paráda! Chodím se svým 8letým synem od jeho tří a snad ho ryby nepustí.

                                    NPeťas - Profil | St 25.9.2019 9:01:15

                                    Ahoj mám dotaz pár dotazů ohledně lovu dravců.

                                    Pokud jde o nástražnou rybku, tj 15 cm. jedná se pouze o lov s živou a musí být uvedena v sumáři?

                                    Musím mít rybu (např. plotici, ouklej a pod.) uvedenou v sumáři pokud chytám na její část a musela měřit min. 15 cm?

                                    Při návazci na dravce mohu použít dva jedno dvoj nebo trojháčky?

                                    Moc díky za váš čas.

                                      NTraianus - Profil | Út 24.9.2019 14:54:22

                                      Peťas >> Udírnu jsem před měsícem ještě neměl v poviné vybavě, dnes je vše jiné a tak snimi příště naložím kapanek jinak ;)

                                        NPeťas - Profil | Út 24.9.2019 13:58:15

                                        Traianus >> Jak cejny nemusím, tak vidím to krásný uzení :)

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák