Dotazy začátečníků
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.czDalší témata z kategorie všeobecné: Nástrahy, návnady, Náčiní, doplňky, Techniky lovu, Domací dílna, Druhy ryb, rekordy, Příhody, kuriozity, RŘ, MO, svazy, Revíry, cestování, Závodní sektor, Ostatní
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
0x v oblíbených a 76x v ignorovaných.
Sharry - Profil | Pá 31.5.2019 11:51:06
https://www.orso.cz/dvorak/atlas.html
P!F - Profil | Čt 30.5.2019 22:12:14
Peťas - Profil | Po 27.5.2019 9:06:14
gangi.p - Profil | Ne 26.5.2019 18:10:00
Sharry - Profil | Pá 24.5.2019 19:25:33
Jinak, verim, ze nechodis s detmi jen na vybetonovane, vysekane prostory... Nechci polemizovat, ale verim, ze male dite by melo nekde mezi stromy , u stromu atd mnohem vetsi problem s 5tkou bicem, nez s malym proutkem.. ( i pri mirnem pofukovani) - bavim se o klasickem miste na rybniku.
Bud by davalo pozor, at se nezamota nekde ve strome, a chytlo montaz o travu, a nebo naopak..., pri vypnuti rybky , urcite zadny nezkuseny prcek nezareaguje hned a prask do vetve, ci stromu..( nemuze si navinout, jen tahnout ...)
Na kazdem se da neco najit. Nechci slovickarit.
Obecne bic na nahoz bude jednodussi ( pokud ma prostor) to je jasne.
Jamalco si sam vybere a uvidi...
Ja uz jsem ti psal pred tim, ze bice nemam rad uz jen proto, protoze je s nim rybar hodne omezeny ... Na rece, parma 50 staci... ( nemusime rozebirat amortizery atd..., vim, ze jsou i " rybari" chytajici na bic 15 kg kapry..,videl jsem nastesti jen jedno video a muzu s klidem prohlasit, ze to byl děs.) druha vec, resime prut pro dite a ne pro zavodnika...
Pokud ma maly navijacek, serizeny..., muze drzet, apak " zabojovat" a vytahne v podstate vetsinu ryb v klidu.. Zalezi na uhlu pohledu. Multifunkcnost je jasna a pro me prijatelnejsi. Ryb se da nachytat dost i na 2 m prut., ploticek a cejnu byva ve vetsine vod dostatek a v dnesni dobe i karasu a kapru...
Tech veci je hromada, co byse dalo napsat.
Ja jsem zastancem prutu,ty bice - ten " spor/uhel pohledu" nikdy nevyresime.
hraji - Profil | Pá 24.5.2019 10:12:07
K multifunkčnosti teleskopického prutu dlouhého 2 metry mě napadají jen rajčata a fazole.
Ale proti gustu žádný dišputát.
milanpindryc - Profil | St 22.5.2019 22:39:26
Sharry - Profil | St 22.5.2019 15:59:09
~ ja uz s nim letmo podobnou diskuzi mel...
~ uricte ma vice zusenosti nez ja, o tom neni pochyb, ale rozhodne s nim nesouhlasim!
bic je pouze na lov na lehko na kratsi vzdalenost.
ale deti chteji hodit i dale (zkusit to), chteji i vlacet, chteji zkusit i na tezko a dat si tam toho policajta.., atd..
~ ja mam za to, ze je dobre tomu diteti dat navijacek (mala tisicovka zase tolik nevazi) a vzhledem k tomu, ze chodim na ryby i se synovcem (ma 8 let), ktery je do toho zapaleny a nevydrzi ten prut drzet furt, vim, ze ten teleskop je mnohem lepsi, vyvazeny. polozi do vildicky a je (podle mojeho nazoru), s tim bicem je to krkolomne (mam i bic).., navic, kdyz fouka, tak udrzet 5m bic, neni pro dite taky zadna hitparada
` teleskop je na vyzkouseni ideal (pro dite) - ta multifunkcnost je pecka. a kdyz uz jsme u toho, tak i ten bic se da koupit za 2-3 kila a je - budes mit klacik na nastrazky..,
Jarda Š. - Profil | St 22.5.2019 15:48:18
Jarda Š. - Profil | St 22.5.2019 15:44:22
Sharry - Profil | St 22.5.2019 15:30:43
s tim delim prutem ty zaseky jsou takove "krkolomne"... ~ zalezi i na sikovnosti a trpelivosti tatika...:-)))
~ jedno je fkat, urcite je nutne si rict " na co bude primarne cilit" .., to je jasne ;)
pravdou je, ze pokud tatik chyta jen kapry na tezko, tak se ten mrnous bude chtit " podobat"..., ale je vetsi pravdepodobnost, ze ho to prestane rychleji bavit..
tezko soudit. Ja bych volil kratsi prut a teleskop. (ideal z Decathlonu treba.., maji tam i sety pro deti za par korun)
hraji - Profil | St 22.5.2019 15:25:05
Jarda Š. - Profil | St 22.5.2019 15:23:25
Sharry - Profil | St 22.5.2019 15:09:59
a teleskop proto, protoze je hlavne ovladatelny a skladny pro transport (dite rado nosi prut, ale mele a sije sebou celou cestu.., takze jak mu das delicku atd, tak to nemusi dopadnout dobre)
~ navic, teleskopy stoji dneska par korun, takze, pokud to dite nebavi a nebo znici, tak te to nebude " tolik bolet'
Teleskop je lehky a snadno ovladatelny i behem lovu, da se v klidu odlozit do vidlicek (za ocko!! pred vidlu), takze ikdyz dite nedava pozor a ty si zrovna treba oteviras pivko a je silnejsi zaber, tak se da proutek zachranit.. Treba bic muze serofvat mnohem rychleji ;)
a pouzit se da na lehko,tezko, i pripadnou vlacku, ktera deti taky laka.. :-))
~ dite neresi, zda ma rput na x tisic, ale zda chytilo rybu (i lov ouklejek je zazitek jak sfiňa :-)
Jarda Š. - Profil | St 22.5.2019 13:54:19
Jamalco - Profil | Út 21.5.2019 14:54:47
Červené karty: Mrknato, Poušťák
Stav vody v okolí
| Praha - Nusle (Botič) | 20.7 °C | 46 cm | 0.12 m³/s |
| Praha - Výtoň (Vltava) | 83 cm | ||
| Praha - Chuchle (Vltava) | 17.4 °C | 45 cm | 50.9 m³/s |
Kde to žije - všechna témata
0:14Lov pod jezem v letních vedrech? 10
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 3
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtRybáři vs ochránci přirody 86
ČtZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
ČtDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ČtStaré Česke rybářské vybavení 399
StMedkovy rybníky Kroměříž 188
StBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StPoradna: Redakce MRK.cz 1766
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....










