Sumcařina

čolkař,zloch - Profil | So 13.6.2026 11:36:24

mastrof >> souhlas, i při té vláčce můžeš rybu poškodit, pokud to vypadá fatálně a má míru, vezmu si ji.

    kaprus - Profil | So 13.6.2026 8:41:57

    mastrof >> To je furt zdravý rozum, selský rozum a někdy jakoby nebyl.

      _Karel_ - Profil | So 13.6.2026 8:38:23

      mastrof >> Přesně tak. Veškerý rybolov, který neslouží k obživě, ale zábavě (95% rybářů?) je týrání ryb. A je absurdní se dohadovat, kdo týrá víc.

        kaprus - Profil | So 13.6.2026 8:36:40

        FRANK71 >> Podle mě pleteš hrušky s jabkama. Nelze si podle chuti vyjmout pravidla z jednoho odstavce a našroubovat na jiný.
        To bys taky mohl chtít aby se ryba nastražovala do vezírku s kruhy.
        Tak jako kýbl (řízkovnice) není podle výkladu úplně ideální prostředek pro uchování ryb.
        S tebou musí byt sranda u vody. Ty bys aj lékárničku rozbalil jestli sou tam nůžky 🤣

          mastrof - Profil | Pá 12.6.2026 23:02:22

          čolkař,zloch >> no když to budeme brát takhle doslova, tak celá rybařina je týrání ryb. Já dřív převážně vláčel, ale začlo mi vadit kolik ryb to poraní. Hák v oku je při vlačce celkem běžná věc. Hák v žábrech už tak častý není , ale stává se to i u podměrečných ryb. A chodím kvůli tomu proudit do vlackarske diskuse? Nechodím. To co tady pořád dokola předvádí ta letka moralistů a pokrytců se zas ekluje mě a nejsem jedinej, proto je to tu taky mrtvý.Oproti tomu mi přijde, že když protahnu rybě vedle žáber pružnou šňůrku v buzirce tak je to pro tu rybu úplně v pohodě. A dělám to právě kvůli tomu abych tu nastrazku co nejméně poškodil a mohl ji po konci lovu pustit, ne kvůli prezentaci pro dravce.

            FRANK71 - Profil | Pá 12.6.2026 21:03:00

            čolkař,zloch >> samozřejmě , že je to nejhrubší týrání.
            Anatomická devastace
            Žábry jsou pro rybu to samé co pro lidi plíce, s tím rozdílem, že jsou extrémně křehké a nekryté tkání.
            Jakmile skrz skřele provléknete gumu (nebo šňůru), guma bude při každém pohybu ryby nebo při zatáhnutí za prut přímo dřít o žaberní lístky.
            To způsobí masivní vnitřní krvácení, infekci a rychlé udušení ryby. Ryba tak jako nástraha stejně velmi rychle lekne.
            2. Co na to legislativní pravidla?
            Pokud chytáte v České republice, rybářský řád a Zákon na ochranu zvířat proti týrání mluví jasně:
            Použití živé nástražní ryby: Je povoleno (na revírech, kde to není výslovně zakázáno), ale způsob nastražení musí minimalizovat její utrpení.
            Zákaz uvazování: Jakékoliv uvazování ryb za skřele, provlékání šňůr tělem nebo tlamou ven skrz skřele (tzv. "na smyčku") je považováno za týrání a je přísně zakázáno.

              čolkař,zloch - Profil | Pá 12.6.2026 20:49:25

              mastrof >> tohle není výslovně nikde psáno, ale nejspíše by se to dalo zahrnout pod nešetrné zacházení s rybou a pod týrání zvířat a jiných živočichů.
              Po pravdě nevím, zda je horší do živé ryby zapíchnout 1-2-3 jedno až trojháčky nebo jí zatáhnout kolem žaber smyčku, oboje se mi ekluje 👎🥵

                mastrof - Profil | Pá 12.6.2026 19:52:55

                FRANK71 >> znám. Proč odpovídáš na otázku otázkou? Radši přilož kde je psáno že nemůžu nastražit rybu uvázáním.

                  FRANK71 - Profil | Pá 12.6.2026 19:44:34

                  mastrof >> ty neznáš zákon proti týrání a rybářský zákon a jeho vyhlášku?

                    mastrof - Profil | Pá 12.6.2026 19:39:45

                    FRANK71 >> podle jakých zákonů? Hodíš odkaz? Diky

                      FRANK71 - Profil | Pá 12.6.2026 15:54:11

                      kaprus >> píše za skřele ne. Takže v tom problém může být..Prostě skřele je už podle zákonů červená čára.

                        Medusa - Profil | Pá 12.6.2026 15:07:26

                        čolkař,zloch >> ahoj ja myslel tu lesni becvu zPlešovce do Chropyně zarici a dal ta ma tak 5m max na sirku davame nastrahy do jam a pod stromy a tam musis mit brzdu na krev kvuli bordelu stromum atd davame nastrahu do prohlubni pod bordel atd

                          čolkař,zloch - Profil | Pá 12.6.2026 14:09:12

                          Medusa >> jj, u vás má ta Bečva max.50-60m, Morava nemá o moc víc, to odchytaš s klacky do 2,4m max.
                          Pokud se chystáš do Špáňa, Itálie, Francie na velké řeky nebo přehrady, tak těch dalších 10 dlouhých prutů využiješ...

                            Medusa - Profil | Pá 12.6.2026 13:38:30

                            čolkař,zloch >> ahoj ja to sice vim tak nejak ale uvidime co prinese sezona shanel jsem neco na becvu kolem 220cm a sehnal jsem nastesti mam asi 16prutu na sumatry ale kazdy na neco jineho na bojky tech mam nejvic a jinak z lodky a ruzny druhy lovu ale porad se mi zda ze sice si to polepuje ale je to docela fajne ))))😁

                              čolkař,zloch - Profil | Pá 12.6.2026 12:18:18

                              Medusa >> prober se Lukáši, Vagus nic nevyrábí, pouze si na původní produkty lepí své logo a názvy+ přirážky x set %😡👎

                                Medusa - Profil | Pá 12.6.2026 11:12:38

                                kaprus >> a jeste pouzivam haky od madcatu taky dobry ))))

                                  Medusa - Profil | Pá 12.6.2026 11:11:24

                                  kaprus >> ahoj neco ma dobry a neco ne pouzivam od neho navazcovky fluorose a jednohaky ma to fakt dobry ale i pruty ma fajne to jo ale ty navijaky to uz je trochu moc za okopirovanej blac cat ))))))😁😁

                                    kaprus - Profil | Pá 12.6.2026 9:16:22

                                    FRANK71 >> Aby byl háček na volno a tim pádem stačí jeden jednohák.
                                    Vágner je idiot, to jo. Ale tím tuplem nemá smysl být z něho slepě zaujatý.

                                      kaprus - Profil | Pá 12.6.2026 9:13:27

                                      FRANK71 >> chlapci no já nevím, ale píše se to v odstavci uchování ulovených ryb. To ste si trochu překroutili a přitom to taak nemáte rádi.
                                      Podle vaší logiky ulovenou rybu nesmim uvázat, ale můžu jí bodnout kotvu do hřbetu aby neuplavala. Bravo👏🏼
                                      Podle mojí logiky provlečená ryba určitě trpí bolestí míň jak nabodená. O způsobu nastražování v bp momentálně není myslim ani slovo. Dříve tam bylo myslím napíchnutí, prošití rybky. A když se může rybka přišívat za živa, tak co je špatného z tohoto pohledu na uvázání.

                                        FRANK71 - Profil | Čt 11.6.2026 23:13:33

                                        _Karel_ >> už není.

                                          Červené karty: 46547513248512348941, nornik-l, sonisrhile