Sumcařina

N1Mara - Profil | Pá 18.7.2025 12:54:48

vicx >> No, možná někdy v budoucnu to JV dá a když né, tak to nalže jako s anakondou a dalšími klamavými kecy :-))))

    Nvicx - Profil | Pá 18.7.2025 12:50:49

    1Mara >> neboj, uz ma kupenu otvorenu letenku do Čerkasy, len caka kym doriesi minesterstvo, zachrani Dyji a sa tade prezenie front.

      N1Mara - Profil | Pá 18.7.2025 12:46:44

      vicx >> :-)))) hele konec srandy, prostě taková ryba neexistuje, víš co by to udělalo s JV, kdyby zjistil, že je někde a to třeba i v Černobilu 4m. sumec velký ? .-)))))))))))))) A kor na Ukrajině, kde si sežerou všechno co plave :-))))) Stačí se podívat jak se chovají tady ....... .-))

        Nvicx - Profil | Pá 18.7.2025 12:44:03

        1Mara >> myslim, ze to bude o jednom druhu, akurat to prekladac nepobral :)

          N1Mara - Profil | Pá 18.7.2025 12:40:30

          vicx >> za mě je rekord tohle, https://www.inrybar.cz/sumec-o-delce-285-centimetru-nedavny-svetovy-rekord-prekonan-o-4-cisla/a né co někdo někam jen napíše. Proto se tam i píše, že to je nepotvrzené a hlavně se tam zmiňují i jiné druhy sumců a ani u jednoho není fotodokumentace a podobně, vše je jen jedna paní povídala :-)))

            Nvicx - Profil | Pá 18.7.2025 12:29:17

            https://fledur.org.ua/samyi-bolshoi/

            Napríklad v ukrajinskom Dnepri (kde sa sumec považuje za cársku rybu) sa podľa nepotvrdených údajov ulovil 288-kilogramový sumec dlhý 4 metre. V Dnepri bol vytiahnutý sumec s hmotnosťou 320 kilogramov.

            A opäť podľa nepotvrdených údajov bol v roku 1830 na oceáne ulovený najväčší sumec na svete. Jeho hmotnosť bola 400 kilogramov.

            Ukrajina

            V Horticu sa pred niekoľkými rokmi v hĺbke 15 metrov našla nezvestná vlečná loď. Na palube sa našla diera a v nej uviazol 5-metrový sumec. Keď sa mŕtvola vytiahla a otvoril sa žalúdok, všetci sa chytili. Vo vnútri sa nachádzali pozostatky 3 hľadaných poľských turistov. Tí sa s utrpeným nešťastím dostali z vyhriatej lode, ale na breh sa už nedostali. Miestni obyvatelia tvrdia, že už zaznamenali viac ako tucet útokov sumcov zabijakov na plachetnice a motorové lode. Vyskytujú sa aj prípady zmiznutia rybárov.

              Nvicx - Profil | Pá 18.7.2025 12:24:37

              :)) na ukrainskych strankach sa toho clovek dozvie...
              https://pro-fish.com.ua/619-naybilshiy-som-u-sviti-top10-z-foto-prikladami.html

              Sumec ulovený v Poľsku

              Druhý najväčší sumec ulovený v Poľsku je najväčší sumec ulovený v Poľsku. Bol ulovený na rieke Odra. Podľa odborníkov má táto ryba viac ako 100 rokov. Tento exemplár vážil až 200 kilogramov a bol dlhý 4 metre.

              V bruchu tohto zvieraťa sa našla ľudská mŕtvola, preto museli byť prizvaní odborníci. Tí dospeli k záveru, že človek bol už mŕtvy, keď ho tento obor zhltol. Takže chýry o tom, že by tento sumec mohol byť kanibal, sa opäť nepotvrdili.

                N1Mara - Profil | Pá 18.7.2025 12:23:30

                čolkař,zloch >> nech si ty kecy voe......

                  Nčolkař,zloch - Profil | Pá 18.7.2025 12:15:49

                  hydrolog >> když o tom neví Mára, tak to nejde, on má teorii v malíčku...

                    N_Karel_ - Profil | Pá 18.7.2025 12:15:30

                    1Mara >> po pár týdnech byl překonán rybou 284. Ale chvíli byl.

                      NMalda512 - Profil | Pá 18.7.2025 12:10:45

                      vicx >> Tak na Ukrajině by takovou rybu nikdy nikdo nevytahl. Jelikož tam nikdo na rybach nemá min než dvě promile 😁😁

                        N1Mara - Profil | Pá 18.7.2025 11:42:06

                        hydrolog >> no je to tvůj názor, já mám jiný, zatím nikdo sumce přes 3 m. Nedal....😅 Nebo o tom nevim 😆

                          Nhydrolog - Profil | Pá 18.7.2025 10:59:16

                          1Mara >> žádný rozměry jsem nepsal, dokonce jsem i slyšel o pár nadějných lovcich shodou náhod z ČR u kterých věřím že tu čtyřku dají..

                            N1Mara - Profil | Pá 18.7.2025 10:48:41

                            hydrolog >> lidi sumcari jezdí po celém světě a na Ukrajině se tahají 4 m. sumci ? Ale no tak.....🤣🤣

                              N1Mara - Profil | Pá 18.7.2025 10:47:13

                              kubas. >> tomu nevěřím, každý by se hned chlubil a hlavně rybáři 😆

                                Nhydrolog - Profil | Pá 18.7.2025 10:41:31

                                kubas. >> přesně, sezrali by ho a zapili tou vodkou, a Mára se to ani nedovi

                                  Nkubas. - Profil | Pá 18.7.2025 10:33:19

                                  1Mara >> Nebo by ho klepnul, pověsil do udírny, zapálil si cigáro a otevřel vodku :-).

                                    N1Mara - Profil | Pá 18.7.2025 10:30:42

                                    vicx >> věřím tomu, že kdyby někdo chytil sumce přes 3m tak by to bylo ba videu, noviny, zoeavy a podobně...😉🫠

                                      Nvicx - Profil | Pá 18.7.2025 10:05:18

                                      doktor multiplikator >> neboj, viacerim tu teraz pri tom napade iskria oci... budu sprievodcovia, nove kempy, super biznis. a pifoj tam pojde na underground este pred skoncenim vojny. :)))

                                        Nvicx - Profil | Pá 18.7.2025 10:02:12

                                        Pedro1 >> si zober, ze mas vodu velkosti, ze si to nevies ani predstavit, a ludi co maju naradie vo velkej vacsine ako u nas v 80tich rokoch a historiu velkych sumcov. Mozno tam maju zopar prekvapeni. By som sa necudoval, keby po vojne tam bolo nove ebro. Za dukaty aj ruske viza, asi budu treba :)

                                          Červené karty: 46547513248512348941, nornik-l, sonisrhile