Sumcařina

Nkaprus - Profil | Pá 20.6.2025 6:19:50

_Karel_ >> nezlob se na mě, ale když si to vemu polopatě tak porusuješ rybářský řád. Máš nahozený prut a nejsi u něho. Co je na tom k nepochopení. Za to ti kdejaký může sebrat noty a ani to nemusí být kokot. A nebavme se o tom jak to funguje v praxi, to já chápu.
Být to policajt, tak by to udělat musel.
Mě když bylo asi 10 roků, tak mi kokot sebral papíry, že sem kamarádovi, kolegovi, dal kapra a napsal si ho on. Kokot seděl vedle nás, snad nám dělal i dozor, hrozně nerad. Taky sem si stál za tím že v ten moment bylo úplně jedno kdo si toho nasaďáka zapíše. Ani ne to nenapadlo , že to děláme špatně. A myslím že stačila domluva, byli sme děcka.
To se nebavím o tom jak sumcarře mají někde rádi.

    Nbart.bm - Profil | Čt 19.6.2025 16:32:51

    _Karel_ >> ale jednou se najde,tomu věř. Znám takové. Vezmou i noty v 00:05:00 sotva stáhneš jeden prut a chystáš se stáhnout druhý.

      N1Mara - Profil | Čt 19.6.2025 15:31:29

      siluri >> mě vždycky zalovil a kačena zmizela pod hladinou a táhlo to celou sestavu dolů :-)) Ale jo, už mě to bylo vysvětleno, že to tak taky jde a je to normální. .-)

        Nsiluri - Profil | Čt 19.6.2025 13:15:58

        1Mara >> to je dost nadnesene :) Vsak normalne sa vyvaza do plytcin kam ryba chodi lovit a duplom ked sa chyta na 6 udic - treba to rozhadzat do roznych hlbok. Sam som viackrat zazil (sice na privlac ale aj tak) ze mi sumci pri suboji (hned a este chvilu po zaseku) pri drzani na tvrdo placali chvostom o hladinu - dobre zazitky

          NVojtechvojtech - Profil | Čt 19.6.2025 12:59:44

          _Karel_ >> No jasně, že jo. Tohle je zase hysterie jako prase.

            N_Karel_ - Profil | Čt 19.6.2025 12:35:04

            hydrolog >> Je evidentní, že tohle ho netrápí. Asi by mu to zkazilo film, kdyby neukázal širé okolí, nebo byl tajemnej, kde rybu chytil. :-(

              N_Karel_ - Profil | Čt 19.6.2025 12:33:18

              kaprus >> Jezdím na sumce téměř vždy s kámošem ve dvou a VŽDY navážím všechny 4 pruty já a on obsluhuje břeh. Nevidím v tom ani milimetr nějaké levoty. Nevěřím tomu, že by se našel takový kokot porybný, aby mu to vadilo.

                Nhydrolog - Profil | Čt 19.6.2025 12:29:59

                Myšleno aby nepřišel o rekord,.,

                  Nhydrolog - Profil | Čt 19.6.2025 11:50:59

                  _Karel_ >> řekl bych že je jedno kolik tam bylo povolenek takovouhle rybu chytne jen jeden...
                  Měl ji nějakým způsobem zachránit.. aby předešel scenari z minulé sezony!

                    Nkaprus - Profil | Čt 19.6.2025 11:47:59

                    Vojtechvojtech >> No je to na dohady. Ale kdejaký s plackou by v tom měl jasno. Každopádně když si sám, účtenku nepotřebuješ a je to neproveditelné.
                    Budeš na lodi a první prut nebude po ruce. A nemyslím si že bys vysvětlil že máte 6 prutů dohromady a tvoje sou ty jak se to zrovna hodí. Strážník může sedět někde opodál třeba hodinu a čekat a vědět které pruty obsluhuješ. Nepřijde mi to přehnané.
                    To je jak když jeden chytí rybu na kolegovo prut a třetí si ju zapíše. Když tě nikdo nevidí tak je to neprokázatelné, ale košér to není.
                    Prostě zde tak nenáviděná klička a vychcanost.
                    Nevěřím ale vůbec tomu, že ti co tady nejvíc prskají jsou svatí. Tak naivní nejsu🤣

                      NKopov - Profil | Čt 19.6.2025 11:46:50

                      1Mara >> stačí si to projet na boutu a vědět co děláš. Když ho vyplaší,on se stejně vrátí 😉
                      Jen se divím ,že to tam letos nenapadlo víc lidí.

                        N1Mara - Profil | Čt 19.6.2025 11:40:08

                        Kopov >> Taková běžná normální rybařina a to věřím, že ho vyhledal dronem .-)))

                          NKopov - Profil | Čt 19.6.2025 11:38:25

                          1Mara >> zdá se,že taková nová tradice na zahájenou😅. Večer si to projet,najít rybu,píchnout si tam klacek . Ve čtyři ráno ke klacku zavezes a v pět máš zahájeno😅. Nač víc udic . A můžeš jet jinak na kandaty🤣

                            NVojtechvojtech - Profil | Čt 19.6.2025 11:31:13

                            kaprus >> To je tenká hranice, pokud tam máš dalšího kámoše s povolenkou. RŘ ti nenařizuje sedět u prutů, od kterých máš účtenku. Nařizuje lovit na max. 2 pruty. Otevřel jsem to tady náhodou, že se podívám, co a jak kdo na zahájení. Klasicky nic a jen zase JV ... Nechci se dohadovat.

                              N1Mara - Profil | Čt 19.6.2025 11:30:21

                              Kopov >> No to pak asi jo, ale chytat v metrové hloubce na trhačku a dát rybu rybě před hubu, to chce majstštik :-)))

                                NKopov - Profil | Čt 19.6.2025 11:27:54

                                1Mara >> když ho zaseknes v metrové hloubce kde sis ho na hnízdě večer před tim našel taky očima,tak proč by po záseku nebyl taky vidět. 😉. Když má ta ryba 0,5 m na výšku a je tam 1 m vody,tak no probléma😅

                                  Nkaprus - Profil | Čt 19.6.2025 11:26:30

                                  Vojtechvojtech >> jenže, když máš nahozeno, máš sedět u prutů 🤷
                                  Hotovson...

                                    NVojtechvojtech - Profil | Čt 19.6.2025 11:23:07

                                    Podle mě by se to tu mělo přestat neustále rozebírat - JV. Neboť jsme tu za blbce. Je zcela jisté, že to tu čte ... Lepší bude se soustředit na svoje chytání. Všude je někde něco špatně, nejenom v rybařině.

                                      Nkaprus - Profil | Čt 19.6.2025 11:22:17

                                      _Karel_ >> mě je Vágner u piče. Ať si chytá třeba na 18 prutů. Až mě přehodí tak mu naplácám ☝️

                                        Nkaprus - Profil | Čt 19.6.2025 11:20:53

                                        _Karel_ >> no samotného by mě zajímalo jak se k tomu staví kontrola i když to někdo dělá sám. Ale podle pravidel, pokud máš nahozené dva pruty, nemáš co máčet ve vodě 3. Tak to chápu já.
                                        Podle mě to napsal schválně, aby se to tu nenudilo 🤣

                                          Červené karty: 46547513248512348941, nornik-l, sonisrhile