Sumcařina

mastrof - Profil | Ne 5.1.2025 16:34:25

Na Labi, kde není problém nachytat 50 kg cejnů za hodinu sumec rozhodně přemnoženej není, to by tam nebyli ty cejni. To že jich tam dřív bylo méně nutně nemusí být dobře. Až budou sumci v pravé poledne placat ocasama o hladinu jako na Ebru, sem ochotnej se bavit jestli jich není nějak moc😉

    1Mara - Profil | Ne 5.1.2025 16:15:15

    Poušťák >> To jo, my se je snažili tenkrát chytat taky a ani ti nebudu psát jak a na co, tomu bys nevěřil :-))) Ale nechytli jsme žádného a vem si, kolik jich nachytáš za posledních třeba 15 let na rousnici, neberu jen velký sumce a v 80-90 letech si o žádného nikdy nezavadil :-) A že jsme na rousnice chytali běžně a krom asi dvou mníků jsem nikde neviděl, že by někdo chytil třeba sumíka do 50cm. :-)

      Poušťák - Profil | Ne 5.1.2025 16:08:02

      1Mara >> u nás na Labi byli vždy Máro,akorát je lovili jedinci,nikde to netroubili a nebyli profesóři chytání 👍🤣

        1Mara - Profil | Ne 5.1.2025 16:05:23

        Vash >> tak ano na Orlíku, vranovské přehradě a na dalších velkých vodách sumec byl :-) Ale né jako dneska, kde se jich na dně válí stovky :-)))

          Vash - Profil | Ne 5.1.2025 16:01:12

          1Mara >> Co vím od pamětníků tak tady ( Orlík ) se dvojky lovily 😉 Samozřejmě s tou teplotou vody máš pravdu 👍 I já pamatuju, když Orlík zamrzl a lidí tam bruslili či jezdili na běžkách a to i na velký vodě. A to jsem mladý chlapec, žádný pamětník 😤🤘🤣

            1Mara - Profil | Ne 5.1.2025 15:52:40

            Vash >> já si nepamatuji, že by za komunistů někdo někde objevil chcíplého takhle velkého sumce. Ono sumci byli, ale jen někde a né v každé louži jako je tomu dneska a nebylo jich tolika a nepouštěli se zpět '! v časopisu rybářství byli foceni kousky okolo 150cm. a to byla už skoro rarita :-) jako mohl někde se chytit obr okolo 190cm. ale takhle velké ryby tady si myslím nebyli a za další, dříve nebyla u nás takhle teplá voda, jako je tomu v poslední době, dle mě teď se tu sumci i třou, což třeba v padesátých letech si myslím, že se netřeli. Ale můžu se i mýlit :-)

              Vash - Profil | Ne 5.1.2025 14:18:19

              kaprus >> Proč by tu neplavali? Akorát si myslím, že se moc nechytali bo na to nebyl cajk 🤔🤘😉

                kaprus - Profil | Ne 5.1.2025 14:05:33

                By mě zajímalo, jestli se fakt tak otepluje třeba, nebo tu taková hovada plavala odjakživa.
                A říkalo se jim třeba vodník.

                  kaprus - Profil | Ne 5.1.2025 14:03:48

                  Malda512 >> To zas bude čočka🤦

                    Medusa - Profil | So 4.1.2025 18:22:52

                    Petr64 >> ahoj jinak dobry jak vyuzit prebytek prutu a spol ja se letos zase pokusim o nejakou dvoumetrovku a mozna hodim i foto aby nekdo nerekl ze to neni pravda loni to moc neslo a s tou vysokou vodou to bylo na prd tak doufam ze letos to bude jiny )))))

                      Petr64 - Profil | Pá 3.1.2025 13:12:33

                      kaprus >> Ale líbí.

                        kaprus - Profil | Pá 3.1.2025 12:55:56

                        Petr64 >> Já bych z toho udělal věšák na sumca.
                        Těm rajčatům se to evidentně nelíbí..

                          Petr64 - Profil | Pá 3.1.2025 12:54:54

                          habin >> A o co, že mi to problém nedělá? Zatím jsem v minulosti uklízel jen v plavačce.😉

                            habin - Profil | Pá 3.1.2025 12:47:12

                            Petr64 >>
                            O co, že ho k těm rajčatům nedáš...🤦

                              Petr64 - Profil | Pá 3.1.2025 12:06:08

                              Zdar, měl bych dotaz. Provádím debordelizaci ve vercajku a našel jsem tohle. U vody byl asi 3x a jiná ryba než nástražka na tom nebyla. Leží mi to X roků ve skříni a zabírá místo. Mám to hodit na bazar,nebo k rajčatům? Dík.

                                poldeci - Profil | Ne 29.12.2024 18:39:33

                                kaprus >> radšej nie, to by už nedal🤣

                                  doktor multiplikator - Profil | Ne 29.12.2024 8:37:52

                                  kaprus >> neboj pride cas ked ho tam jebne s radostou :))

                                    kaprus - Profil | Ne 29.12.2024 6:21:03

                                    poldeci >> Kdyby napsal, že blbě háže tak mu napíšeš, že do popelnice ještě doletí. No ni?😆

                                      Karlos08 - Profil | So 28.12.2024 23:16:52

                                      poldeci >> Nechápu jak může být někdo tak škodolibej a mít radost z toho,když má druhej nějakej problem. Prosím už mi neodpovídej děkuji

                                        Červené karty: 46547513248512348941, nornik-l, sonisrhile